banner512
banner401
banner422
banner472

KARAR İL DİSİPLİN KURULU’NDA
 

Cafer Elmas

Söğüt Kaymakamlığı müfettişler tarafından geçirdiği soruşturma sonucu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bektaş Uçkun'a verilen cezaları tebliğ ederken, Uçkun’un ise cezalara itiraz ettiği öğrenildi.

Bektaş Uçkun hakkındamesai arkadaşları ve alt birimde görev yapan okul müdürlerinin de bulunduğu Milli Eğitim Disiplin Kurulu’nun karar veremeyeceği ön görüldüğü için cezalar görüşülmek üzere üst yetkililerin bulunduğu İl Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Önümüzdeki günlerde toplanacak olan İl Disiplin Kurulu’ndan ne gibi bir karar çıkacağı ise merak ediliyor.

Söğüt Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan ardından Bilecik Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevine getirilen Bektaş Uçkun,iddialara göre Söğüt İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaparken bir sürücü kursunun şikayeti üzerine Müfettiş soruşturması geçirdi. 17 değişik maddeden şikayet edilen Uçkun'un, Müfettiş soruşturması sonrası 40'a yakın kişinin ifadesine başvurularak 6 maddeden cezai işlem görmesi öngörüldü. Fakat Uçkun'a cezai işlemlerin geciktirildiği, uygulanmadığı, siyasi olarak korunduğu iddia edilmişti.

Gazetemizde yeralan bu iddialara ilişkin Valilik tarafından açıklama gönderilmiş ve çıkan haber üzerine iddiaların İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Müfettişlerince incelendiği ve raporun Söğüt Kaymakamlığına gönderilerek Uçkun’a kanun gereği son savunmasını yapması için tebligat yapıldığı belirtilmişti. Bu esnada Bektaş Uçkun, tarafından yayınladığımız habere tekzip istenmiş fakat mahkeme tarafından tekzip kararı reddedilmişti.

Bu gelişmeler yaşanırken Bilecik Valiliği yazışmaları hızlandırdı ve Müfettiş raporunda uygulanması istenen cezaları Söğüt Kaymakamlığı’na gönderdi. Kaymakam'da Bektaş Uçkun için hazırlanan rapor kapsamında uygulanması öngörülen maaş kesim, kınama, yer değişikliği ve toplanan paraların geri iadesine ilişkin cezaların uygulanacağına ilişkin kararı Bektaş Uçkun'a  tebliğ etti. Kararı eline alan Uçkun, cezalara itiraz ederek İl Milli Eğitim Müdürlüğü Disiplin Kurulu’na başvurdu. Fakat İl Milli Eğitim Disiplin Kurulu’nda bulunanüyelerin  bazılarınınöğretmenler ve okul müdürleri oldukları şu anda İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Bektaş Uçkun'un mesai arkadaşları ve  altbiriminde görev yaptıkları  gerekçesi ile Disiplin Kurulu’nda görüşemeyeceklerini belirtmeleri ve gerekli makamlarında bu kanıya varmaları neticesinde  Bektaş Uçkun'un öngörülen cezai itirazıgörüşülmek üzere İl Disiplin Kurulu’na sevkedildi. Vali Yardımcısı BaşkanlığındaEmniyet Müdürü,Defterdar,İl Milli Eğitim Müdürü,İl Sağlık Müdürü, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü, İlTarım Müdürü,İl İdare Kurulu Müdürü’nden oluşan üst düzey idarecilerinin bulunduğu İl Disiplin Kurulu’nun önümüzdeki günlerde toplanacağı ve Bektaş Uçkun'a verilen cezaları görüşeceği gelen bilgiler arasında.

Daha önceden de bir takım soruşturmalar geçirdiği ve Disiplin Kurulu’nda cezalarının iptal olduğu iddia edilen Bektaş Uçkun'a son geçirdiği soruşturma sonucu verilmesi öngörülen cezaların görüşüleceği İl Disiplin Kurulu’ndan ne gibi bir sonuç çıkacağı kamuoyu tarafından merak ediliyor.

banner506
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
MÜSTEHAK 3 yıl önce

hakkinda bu kadar soruşturma varken söğüt i̇lçe mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdürlüğünden bi̇leci̇k i̇l mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdür yardimciliğina nasil terfi̇ etti̇ri̇li̇yor? il di̇si̇pli̇n kuruluna mi̇lli̇ eği̇ti̇m müdürünün katilmamasi doğru olur çünkü ayni sendi̇kadan...

Avatar
Bilecikli 3 yıl önce

Merak etmeyin aklarlar paklarlar sütten çıkmış ak kaşığa benzetirler.Adamların işi aklamak.

Avatar
Mazlum 3 yıl önce

Allahım sana şükürler olsun. Sonunda adalet tecelli edecek ve zalim zulmünün hesabını verip bedelini ödeyecek inşallah. Zalimler için yaşasın cehennem.

Avatar
Söğütlü Genç 3 yıl önce

Koruyucular! Koruyanlar! Biliyorum siz de bıktınız. Yetti artık bu ne ya, diyorsunuz. İşte size bir fırsat. Bu sefer gereğinin yapılmasına engel olmayın ve hatalarınızı telafi edin. Sahi siz bu zatı neden korumuştunuz ki? Facebook hesabını ak parti bültenine çevirmesi miydi koruma nedeniniz?

Avatar
Misafir 3 yıl önce

Bektaş Uçkun eşittir makam hırsı artı yandaş kayırma artı adam kullanma artı vb. Neyse ki artık oyun ve film bitiyor.

Avatar
Misafir 3 yıl önce

Nefesler tutuldu, heyecan dorukta, gözler il kurulunda... Fakat kararı merak etmiyoruz. Çünkü suç kesin, ortada müfettiş raporu var. Karar: Buradan Gön-de-ri-le-cek. Başka yolu yok.

Avatar
Takipçi 3 yıl önce

bektaş uçkun, tarafından yayınladığımız habere tekzip istenmiş fakat mahkeme tarafından tekzip kararı reddedilmişti. demişsiniz de geçen gazetede yayınladığınız tekzip neydi? ben mi yanlış okudum acaba?

Avatar
erol akın 3 yıl önce

bir şey çıkmaz
benden söylemesi ??????????????

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner509

banner483

banner390

banner404

banner510