banner401
banner422
banner472

İYİ PARTİ İL KOGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İYİ Parti 1’inci İl Kongresi gerçekleştirilirken,partiye çok farklı kesimlerden katılımın olduğu gözlendi.

Belediye Kültür Sitesi’nde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede Divan Başkanlığına eski Bakan Reşat Doğru’nun seçildi. Doğru,kongrede yaptığı konuşmasında;Meral Akşener’in 2019 seçimlerinde Cumhurbaşkanı seçileceğini söyleyerek şöyle konuştu: “Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi Türkiye’mizin her tarafını dolaşıyor. Gittiği her yerde çok büyük bir coşkuyla karşılanıyor. Gittiği her yerde söylemleri yüce Türk Milleti tarafından yakinen takip ediliyor ve inanıyorum ki 2019 senesinde sizlerin çalışması yüce Allah'ın takdiri ile inşallah Cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye’yi iyi şekilde yönetecek. Bunlar sadece İYİ Partililerin ihtiyacı yok, buna Bilecik’in ihtiyacı yok, buna Türkiye’nin ihtiyacı var arkadaşlar.”

“İktidarın hatalarından ders almak gibi bir huyu maalesef yok”

Ardından kürsüye gelerek konuşma gerçekleştiren İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Ahmet Gürses, “Son dönemde Afrin operasyonunda şehit düşen Mehmetçiğimize Allahtan rahmet gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Rabbimin milletimize bir daha bu acıyı yaşatmamasını niyaz ediyorum.

Bildiğimiz üzere 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ydü bu sebeple kongremize katılım sağlayan tüm kadınlarımızın ve Genel Başkanımızın Meral Akşener hanımefendinin Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum .

'Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın.' İki cihan güneşi son peygamberimiz veda hutbesinden şöyle seslenmişti: “Kadınlar size Allah’ın emanetidir.” Biz bu sese kulak verenler olarak diyoruz ki: “emanetin başımız üstündedir ve yine bizler biliyoruz ki 'cennet anaların ayaklarının altındadır.' ”

Ülkemizde de siyasetin seyri partimiz kurulduğundan bu yana bir hayli değişti, bugün hepimizin şaşkınlıkla izlediği garip olayların yaşanmasına sebep verdi. Bunun en güzel örneği dün birbirlerine en ağır hakarette bulunanlar bugün olaylar sanki hiç yaşanmamış gibi bir araya gelerek, birbirlerine gülücükler göndererek devlet ve siyaset ciddiyetinden uzak bir tavır sergilemektedirler. Bir de millilik sanki kendi tekellerindeymiş gibi hareket etmeye başladılar. Unutma! aziz Türk Milleti;ülkeye en çok zarar veren zihniyet bu çürümüş kokuşmuş zihniyettir. Afrin Operasyonu’nun da şehit kahraman askerimiz nereye gidiyorsunuz sorusuna unutturulmaya çalışılan Kızıl Elma’ya der ve Hakka yürür. Mekânı cennet olsun. Milliyetçiliği ayaklar altına alanlar,Türkiye Cumhuriyeti ibaresini kaldıranlarla,Ne Mutlu Türküm diyeni yasaklayanlarla ve aşağılayanlarla neyin milliliğini, neyin Kızıl Elma davasını güdecekler? Onların Kızıl Elması koltuk koruma davası bizim Kızıl Elma’mız İlay-ı Kelimetullah, İslam davası, Türklük davası. Bu böyle biline. 'Kandırıldık, aldatıldık' diyerek sorumluluklarını unutturmaya çalışıyorlar fakat bizler unutmuyoruz. Bu bağlamda inanıyorum ki halkımız gerekli cevabı koltuk sevdalısı sözde millilere, cukka ittifakına karşı gereken cevabı seçim günü verecektir.

Ey tek sevdası koltuk olanlar korkunun ecele faydası yoktur. Bizler, “hesap sormazsam namerdim, şerefsizim" diyenlerden değiliz.olmayacağız da...

"Fatiha’yı bilmez" diyenlerin sözlerini unutacak kadar koltuk sevdalısı olmadık. Türk milletinin kutsallarına saldıranlarla bir araya gelmeyiz diyenlerin sözlerini de unutmadık. Siyasete ilke ve onuru iyiler hareketi olarak yeniden getireceğiz. Zamanında FETÖ Türk Milletinin ordusuna,peygamber ocağına kumpaslar düzenlerken, yargıyı ele geçirirken, bu ülkenin öz evlatlarına kan kustururken seyirci kalanlar bugün yaşadığımız çıkmazın baş sorumlusudur.

Türk milleti kandırılmaktan bıktı artık üç gün sonra araları yine bozulduğunda halkımıza hangi yüzle bakacaklar. Fakat inanıyorum ki halkımızın feraseti tüm yapılanlara karşı gereken dersi verecektir. Artık yalanlarınıza inanmıyoruz,kandırıla kandırıla kandırmayı öğrendiniz.Fakat eski Türkiye yok iyi Türkiye var artık.

Değerli hazirun daha dün ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlülüğüne kast eden aşağılık terör örgütü elebaşı FETÖ ile karşılıklı ağlaşarak birebirlerini destekleyenler bugün kanlı bıçaklı olmadılar mı? Güneydoğuyu göz göre göre hendek siyasetine bırakanlar PKK’nın devlet içinde devlet olmasına göz yumanlar, özerklik sözü, APO’ya ev hapsi sözü verenler devletin gidişatını yeniden tenin etmek için canını veren şehitlerimizin hesabını bu millete verecekler.

Devlet ciddiyeti bunlardan milyonlarca ışık yolu uzaktadır! Devlet idare etmek bu şekilde olmaz! Olamaz. Anadolu’nun kapılarını milletimize açan Sultan Alparslan kandırılsaydı, aldansaydı bugün Anadolu Türk Milletine yurt olur muydu?

1453’te Fatih Sultan Mehmet han kandırılsaydı ve aldansaydı değerli kardeşlerim bizleri İstanbul’a pasaportla bile almazdılar. Yine sarı saçlı mavi gözlü atamız başkalarının aklıyla hareket etseydi Kurtuluş Savaşı başarılı olabilir miydi? Bugün İngilizlerin veya Fransızların esareti altında yaşıyor olurduk. Devlet yönetmek için azami ehliyet aldatmamak, aldanmamakdır. Ve en önemlisi adalet Üzerine yönetmektir. “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” İnsanı yaşatmak için ise adalet olmazsa olmazımızdır. Adalet deyince Hz. Ömer’in adaletinin, “yanlış yaparsam kılıcınızla benden hesap sorun” diyen bir halifenin adaletinden bahsediyorum. Yoksa iktidarın kendine Müslüman adaletinden değil.

İYİ Parti ise adalete inananların, mazlumun yanında olanların Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olmayı gurur sayanların yani analarımızın, bacılarımızın, kardeşlerimizin ve gençlerimizin partisidir.Hepimizin sorumluluğu büyük, bu sorumluluğun farkındayız.Milletimizden oyuna sahip çıkmasını ve sandığa gitmeye davet ediyorum. Sandığa gitmeyen her oy ülke için telafisi mümkün olmayan tehlikelere gebedir. Yıllardır uyarıları dikkate almayanlar, her aykırı sesi vatan hainliği ile damgalayanlar şunu unutmasınlar ki 15 Temmuz gecesi Allah'ın takdiri ve milletimizin inayetiyle İç savaş tehlikesini bertaraf edebildik.İktidarın hatalarından ders almak gibi bir huyu maalesef yok. Geçmişte vatan topraklarımızı Çanakkale’de , Kocatepe'de,İnönü'de,Sakarya Meydan Muharebesi’nde düşmana geçit vermeyerek ulu önderimiz ve silah arkadaşları yüce Türk Milletini nasıl birlik ve beraberlik ruhu içinde savunduysa bizlerde onların izinden giderek olağan gücümüz ile dört bir yandan acımasızca gelen düşmanlara karşı on nefesimize kadar savaşacağız.

Ne yazıktır ki ulu önderimizin bize miras bıraktığı inkılaplarımız topraklarımız ve en önemlisi milletimiz büyük bir tehlike altındadır.Ülkemizin içinde bulunduğu tehlike durumunda hukuksuzluk yolsuzluk ve aşırı baskı baş göstermektedir. Bu hukuksuzluklara, yolsuzluklara ve aşırı baskılara karşıda sadece ulu önderimizin izinden giden cesurlar baş kaldırabilir. Bugün buradan varlığını Türk varlığına armağan etmiş birinci vazifesini “Türk istiklalini ve Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek” olarak belirlemiş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılâplarının her zaman savunucusu olacağıma Bilecikli kardeşlerime söz veriyorum.”ifadelerine yer verdi.

“Parlamenter siteme geri döneceğiz”

Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu ise, İYİ Parti’nin halkın önüne koyulmuş iyi bir alternatif olduğunun vurgusunu yaptı. Aydoğdu konuşmasına şöyle devam etti: “Hakikaten bir korku imparatorlu kuruldu.Bunu biz her platformda yaşıyoruz.Bakın şu İYİ Parti’yi kurarken bile gidiyoruz esnaf kardeşimize diyoruz ki: Biz böyle bir yola çıktık,sizin için çıktık.Gelin beraber olalım.Hani diyordunuz ya:” Ya aslında vermeyecektim ama,baktım kime vereyim kardeşim verecek adam mı var.Gittim yine o partiye verdim.”Buyurun size bir alternatif.Buyurun herkesi kucaklayan bir lider.Gelin beraber olalım.

Ülkem iyi yönetilmiyor. Sıfır sorun diye yola çıktık, maalesef bir tane iyi komşumuz kalmadı. Tabi şunu da ifade etmek istiyorum; Afrin’de çarpışan o kahramanlarımızı şükranla anmak istiyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Ancak, şunu da kendime sormadan geçemiyorum ‘Biz buraya nasıl geldik?’Diyorlar ki: “Terör örgütü ile savaşıyoruz”.Peki o terör örgütünü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden kırmızı halılarla geçirip, götürüp oraya sokan biz değimliydik? Bu hükümet değimliydi? Biz iyi yönetilmiyoruz, biz kötü yönetiliyoruz. Bir meçhule gidiyoruz. Ekonomimiz çok kötü durumda.Çekler,senetler havada uçuşuyor.İş yapamıyoruz,yapılamıyor.Kimsenin kimseye güvenci kalmamış bu ülkede.Bozüyük Kongremizde ifade ettiğim gibi,bugünde burada ifade etmek istiyorum; ben böyle bir Türkiye’ye gözlerimi açmamıştım.Ben daha özgür,daha demokratik ve daha güvenilir bir ülkeye gözelerimi açmıştım.Bugün benim torunum maalesef böyle bir ülkede gözlerini açtı.Artık kimsenin kimseden kokmadığı, hukukun üstünlüğü olduğu bir ülkeye gözlerini açsın diye İYİ Parti’yi kurduk.

Bana diyorlar ki:” sende mi Halil başkan?”evet bende.Çünkü bizim büyüklerimize saygımız,sevgimiz farklı bir şey, vatana,ülkeye bayrağa saygımız farklı bir şey.Ben vatan için,millet için,o şanlı Türk bayrağını havalandırmak için gözümü kırpmadan ayrıldım.Dedim ki; “yeni şeyde hayır vardır.” Yeni bir sistem,yeni bir genel başkan ve yeni bir yol.

Değerli Bilecikliler, sizlere soranlara şunu söyleyin: “ hani dün diyorlardı ya,kime verelim?verecek başka bir yer mi var?” evet şimdi var. İYİ Parti var.İyi ki de İYİ Parti var.Yol açık,yol milletin,millet bu yolda yürümeye hazır.Gidip anlatacaksınız, gidip izah edeceksiniz.Ve inşallah 2019’da hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapacağız ve parlamenter sisteme geri döneceğiz.Birilerinin değil,milletin egemen olduğu sisteme geri döneceğiz.”

Ardından gerçekleştirilen seçimlerde İYİ Parti İl yönetiminde şu isimler görev aldı: Ahmet Gürses, Nazmiye Filiz, Mustafa Sadık Kaya,Server Yazıcı,Nurten Sarıçay Öz,Fikret Altınışık,Veysel Çanakçı,Mehmet Yılmaz,Birsen Okatan,Sabri Çobanoğlu,Hüseyin Güler,Soner Hızlı,Nesrin Buldu,Hakan Sakarya,Levent Atiktürk,Halil Sağlam,Birsen Aydın,Ercan Garip,Kenen Aksu,Hasan Şencan,Ömer Altın,Duygu Karaköy,Vedat Erkan,Taner Uçar,Serdar Demirkapı,Meral Varlık,Mithat Şişli,Soner Şahin,İbrahim Doğan,Arzu Gümüş Filoğlu,Volkan Avcı,Halil Şahin,Hasan Şafak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
tezat 1 yıl önce

.Ve inşAllah 2019da hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapacağız ve parlamenter sisteme geri döneceğiz.Birilerinin değil,milletin egemen olduğu sisteme geri döneceğiz.” Hanım efendiyi Cumhurbaşkanı yapacağız derken kim yapacak. Egemen millet yapmayacakmı? herhalde kendi kendinize yapmayacaksınız. demekki millet zaten egemen bu sistemde. eğer buna inanmıyorsanız hanımefendi Cumhurbaşkanı nasıl olacak.Birilerinin değil milletin egemen olduğu seçen zaten millet birileri dediğiniz kim? oy pusalasına kim mühür basıyor. çok garip

Avatar
İsmail Çınar 1 yıl önce

Bilecik ve Ülke siyaseti için umarım hayırlı olur.

Avatar
Takipci 1 yıl önce

Fena olmayan bir yönetim oluşturulmuş.bazı arkadaşlar deneyimli bazılarını ilk kez siyaset sahnesinde görmekteyiz.siyaset uzun sorumludur.ilk secimden sonra yılmadan devam etmelerini oneriyorum.biz kırk yıldır devam ediyoruz çünkü.ilk günkü gibi heyacanla bilecik için türkiye için çalışıyoruz.arkadaşlara hayırlı olsun diyorum.

Avatar
kemal k. 1 yıl önce

gerçekten farklı kesimlerden insanlar var. oy verecek lider bulamıyorduk, şimdi erkek gibi kadın olan meral hanıma gönül rahatlığı ile oy verebilirim.
zira 28 şubatta dik durmuştu. çevik bir'e verdiği cevap hala hafızamda.
hayırlı olsun. iyi olan kazansın.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner517

banner402

banner406

banner509

banner515

banner390

banner404

banner510