banner401
banner422

İLİMİZİN İLK VE TEK ÖZEL İLKOKULU ÖĞRENCİLERİNİ GELECEĞE HAZIRLIYOR

Bilecik Edebali Şehir Koleji’nin faaliyetleri ve öğrencilere kattığı değerler hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Güzel, “Bilecik Edebali Şehir Koleji, İlimizde MEB destekli (Öğrencilere Eğitim Öğretim Desteği) ilk ve tek Butik Özel İlkokuldur.

Butik Okul deyince aklımıza şunlar gelmelidir; burada önemli olan çocuk... Ve onların birebir destek alarak kendi kişisel özelliklerini keşfedip ona göre yetiştirilmesi ve toplumun saygın bireyleri olması.

Bu kavramı daha çok detayladırmak gerekirse; kalabalık ve büyük yapıların içinde kaybolmayan, öğretmen ve öğrencilerin birebir iletişim kurabildiği ve kurulan bu iletişimin sayesinde öğrencilerin kişisel özelliklerinin keşfedilip kişiye özel desteğin verildiği bir okul tipidir.

Edebali Şehir Koleji; sevgiye dayalı sürdürülen eğitim ve öğretim modellerinin yanı sıra Rehberlik Servisinin de desteği ile öğrencinin kişisel özelliklerini dikkate alarak, öğrencilerini sosyal alanlara yönlendiriyor.

Öğrenciler Kolejinizi neden tercih etmeli?

Bilecik’in ilk Butik İlkokulunda kendinizin ve çocuğunuzun özel olduğunu hissedeceksiniz. Çocuğunuz 1000-1500 kontenjanlı kalabalık okullarda 30-40 kişilik sıradan sınıflarda değil, 100 kontenjanlı okulun 12-15 kişilik sınıflarında kalabalıkta kaybolmadan, bireysel ve akademik özelliklerini kaybetmeden, özel ve özenle yetişeceği için Velilerimiz ve Öğrencilerimiz okulumuzu tercih etmeli. Ayrıca öğrencilerimizin bedensel, zihinsel ve duyuşsal gelişimleri için önem taşıyan; Jimnastik, Yaratıcı Drama, Değerler Eğitimi, Halk Oyunları, Akıl oyunları gibi branş dersleri ile de eğitimlerine katkıda bulunuyoruz.

Okulunuzun fiziki özelliklerinden bahseder misiniz?

Okulumuz; içerisinde spor alanı, etüt salonları, dil laboratuvarı, matematik ve akıl oyunları sınıfı, kitap okuma salonu, sanat atölyeleri; geniş okul bahçemizde sebze ve meyve dikip yetiştirilebilen, sınıf bahçeleriyle zenginleştirilmiş bir içerik sunarak Bilecik’e hizmet etmektedir.

Butik Okulun faydasını Öğrenciler nasıl görecek?

Butik İlkokulda öğrenci sayısının az olması, veliler ile daha çok iletişime geçmemize olanak sağlıyor. Öğrencinin motivasyon takibi için de büyük avantaj. Bizim en önemli iddaamız şu; yabancı dil tüm okullarda ciddi bir sıkıntı olarak görünüyor. Biz ise 1.sınıfta hatta Anaokulumuza 36 aylık yani 3 yaşta kayıt olup 4.sınıfta bizim ilkokulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin, karşısında konuşulan İngilizceyi rahatlıkla anlayabileceği gibi rahatça

İngilizce cevap verebileceğini biliyor ve söylüyoruz. Dolayısıyla dinlemede, okumada ve yazmada öğrencinin İngilizce problemini ortadan kaldıracağız. Okullarımızda kullandığımız Oxford, Cambridge ve Anaokulumuzda Macmillan İngilizce programları ve İnternet üzerinden takip ettiğimiz ödev ve çalışmalar sayesinde; Anaokulundan itibaren bize kayıt olup bizden mezun olan öğrencilerimiz İngilizce’yi bir problem olarak değil, hayatın zorlu aşamalarında bir kazanç olarak görecek.

Bilecik’te ilk sizin uyguladığınız ve takip ettiğiniz Eğitim Programınızdan bahseder misiniz?

Öğrencilerimizin eğitiminde uygulayacağımız farklı yöntemler var. Akademik Check-Up sistemiyle öğrencilerimizin ders, konu ve test sistemindeki yaşadığı problemleri erkenden teşhis edip, alınması gereken önlemleri bireye uygun hassasiyetle uygulayıp zevkli ve eğlenceli bir öğrenme ortamı gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ATS-ajanda takip sistemi- öğrencilerimizin eğitim öğretim sürecinde düzenli ve sistemli ders çalışmaları konusunda onları motive eden bir sistemdir. Haftalık yapılması gereken her şey ajandaya yazılır, böylece evde aile, okulda ise öğretmen kontrolünü rahatça gerçekleştirir. Öğrenci-öğretmen-veli kaynaşmasını sağlayıp sıcak ve samimi ortamda çocuklarımızın geleceğine yön vereceğiz.

Son olarak Bilecikli velilere mesajınız nedir?

Hem Anaokulumuzdaki hem de Kolejimizdeki öğretmenlerimiz alanlarında donanımlı, başarılı ve yaratıcı bireylerdir. Bu özelliklerinin yanı sıra öğretmenlerimizi değerli kılan bir başka özellik ise öğrencilerine duydukları bağlılık ve sevgidir. Okul yönetimi ve öğretmenlerin çalışmalarının ortak sonucuna göre eğitim kadromuz yeri geldiğinde danışman yeri geldiğinde bir takım koçu gibi davranır. Hem çözüm odaklı hem de sizden biri olduğumuz için Özel Edebali Anaokulu’nu ve Özel Edebali Şehir Koleji’ni tercih etmenizi temenni ediyoruz.

Siz çocuğunuzla eğlenceli vakitler geçirirken biz çocuklarımızın geleceğini inşaa etmeye başlayalım.” Dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510