banner566
banner401
banner422

“Hiç merak etmesinler Gölpazarı emin ellerde”

Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Başkanlığı döneminde geçen 7 aylık süreci, yapılmış ve yapılacak olan çalışmaları, projeleri gazetemize değerlendirirken hemşerilerine yönelik ‘Gölpazarı emin ellerde’ mesajını verdi.

Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve ilçenin turizme kazandırılması için yapılacak çalışmaların en önemli projeleri arasında yeraldığını aktaran Başkan Suer, iddialı konuşarak ilçeye 5 yıl içerisinde tersine bir göç yaşanacağını da söyledi.

“Gölpazarı Gıda İhtisas OSB için tüm imzalar atıldı”

En önemli projelerinden birisinin Gıda İhtisas OSB olduğunun altını çizen Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, Gıda OSB için tüm imzaların atıldığını ve yakın zaman içerisinde kamulaştırmaların başlayacağının müjdesini vererek, “Gölpazarı öncelikle bir tarım kenti, maalesef turizmden de istediğimiz payı alamıyoruz. Bizim bütün yatırımlarımız ve projelerimiz öncelikle tarım ve hayvancılıkta istihdamın artırılmasıdır, bizim amacımız Gölpazarı’nın verimli topraklarında çiftçilerimizin alın terinin karşılığını almasıdır. Bunun en önemli dayanağı Gıda OSB. Gıda OSB ile ilgili bizim bundan iki hafta önce bu konuya ilişkin bir Ankara ziyaretimiz oldu, ben şunun müjdesini verebilirim, Gölpazarı Gıda İhtisas OSB için tüm imzalar atıldı artık müteşebbis heyetini kuruyoruz, kamulaştırmalara başlıyoruz” dedi.

“Gölpazarı’na yakın zamanda tersine bir göç olacaktır”

Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ile tarımsal kalkınmaya katma değer sağlayacaklarını aktaran Başkan Suer, bu noktada istihdamın artırılması için Gölpazarı’na tersine bir göç sağlanacağını belirtti. Başkan Suer, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bilecik’in 3’te 1’i Gölpazarlıdır. Osmaneli’de yine hatırı sayılır bir Gölpazarlı nüfusumuz var. İstanbul’a baktığımızda 70-80 bin Gölpazarlı olduğu söyleniyor, bu bizim için çok büyük bir potansiyel. Bu da Gölpazarı’nda istihdam yaratıldığında avantajımıza olacaktır, zaten biz hemşeri buluşmalarında bunu sıkça dile getiriyoruz. Gölpazarı ilçemizde istihdam anlamında ve barınma anlamında problemler giderildiğinde insanlarımız buraya gelmek istiyor, yani 70-80 bin Gölpazarlı’dan bahsediyoruz. Büyük şehirlerde hayat pahalı, Gölpazarı’na gelip yerleştiğinde burada hayatını idame ettirdiğinde birçok nüfusa sahip olmuş olacağız. Eğer ilçemizin dışındaki Gölpazarlıları buraya getirirsek ilk olarak tarımsal anlamda katma değer sağlayacağımızı düşünüyorum, yani aslında bu dediğim Gölpazarı’na tersine bir göç olacaktır, biz inşallah yakın zamanda Gölpazarı’na tersine göçü başlatacağız.”

“Sorun üreten değil, sorun çözen bir Belediye olacağız”

7 aylık Belediye Başkanlığı döneminde borçlanmadan yatırımlara devam ettiklerini aktaran Başkan Hayri Suer, Belediye’nin daha önceki dönemlerden kalma 40 milyon TL’lik borcunda hatırı sayılır bir kısmını ödediklerini eski borçlardan dert yanma politikası yapmayacaklarını söyledi. Borçlanmadan yatımlara devam edileceğini söyleyen Başkan Suer,

“seçimlerde proje yoğun bir strateji ile hareket ettik. Tabi bunun ilk 6 -7 ayı hazırlık, planlama ve öncelik olarak geçti, önce tabi biz bununla ilgili Bakanlıklarımızdan nereden başlayabiliriz şeklinde bilgilendirme aldık, çünkü bu projelerin öncelikle fizibilite raporları, talepler noktasında çalışma yürüttük.

Belediyemizin daha öncede açıkladığım gibi yaklaşık 40 Milyon TL borcu var ve sürekli artan bir borçtan bahsediyoruz, bu borcumuzu ödüyoruz. Esnafımıza borcumuzu kapattık diyebilirim, Müteahhitlerimize bir kısım borçlarımızı da ödedik ama daha ödememiz gereken ciddi bir borcumuz var, bunun haricinde tabi hali hazırda aldığımız bir ek ödenekte yok, 7 aylık yönetimimizdeki çalışmalarımızı da borçlanmadan yapıyoruz. Aslında temel stratejilerimizden birisi borçlanmadan, planlı ve stratejik olarak büyümektir” ifadelerine yer verdi.

“Önceliklerimizden birisi de üst yapıdır”

Başkan Suer, Gölpazarı İlçesi’ndeki en büyük problemlerden birisinin üstyapı olduğunu söylerken, şu anda park çalışmalarının bitirilmekte olduğunu belirtti ve ilçeye çevre düzenlemesi ile yeni bir hava katılacağının altını çizdi. Başkan Suer, çevre düzenlemesine ilişkin yaptığı açıklamada, “vatandaşlarımızdan genelde gelen şikayet ilçenin hala 30-40 yıl öncesinin bir kasabası şeklindeki görüntüsüdür, tabi insan dediğimiz psikolojik bir varlık. Mekanlar ne kadar hoş, aydınlık olursa insanların enerjisi de yüksek olur, o yüzden önceliklerimizden birisi de üstyapıdır. Bizim üstyapı projelerine kesinlikle ihtiyacımız var, bizim burada meydan, yeşil alan, spor alanları, yürüyüş alanları, bisiklet yolları gibi düzenlemelere ihtiyacımız var. Bunların olmaması artık insanlarımızı kendi iç dünyalarına itmiş diyebilirim. Şu anda bu çalışmalara ilişkin 2 yeni park yaptık, 3’üncü parkımıza başlıyoruz, tarihi bir hamamımız var bizim burada göreve gelir gelmez hemen çevre düzenlemesi yaptık, Hamam bildiğiniz hapsolmuştu Gölpazarlılar bile orada bir hamamın olduğunu unutmuş durumdaydı o hamamı tarihi dokusuna uygun olarak çok güzel bir çevre düzenlemesi ile hizmete açtık” dedi.

“Stadımız 2’nci yarıya yetişecek”

Her futbol sezonu öncesi çokça tartışılan Gölpazarı ilçe stadının içler acısı durumunun 2 ay içerisinde biteceğini söyleyen Başkan Suer, stat çalışmalarının bitirilip 2’nci yarıda hizmete açılacağının müjdesini verdi. Başkan Suer, stada ilişkin yaptığı değerlendirmede, “şuan stattaki çalışmalar başlamış durumda, stad ikinci yarıya yetiştirilecek inşallah tabi stadımız olmamasına rağmen, deplasmanda futbol oynamamıza rağmen futbolcularımızı ayrıca tebrik ediyorum, gurur duyuyoruz takımımızla, inşallah Gölpazarıspor’u daha güzel yerlerde göreceğiz” dedi.

“Bisiklet yolu yapılmasını çok önemsiyorum”

“Millet Bahçesi kısa zamanda bitirilecek”

Yeni çalışmalar ile tüm caddelere bisiklet yolu yaptıklarını söyleyen Başkan Suer, spor ve ulaşım için vatandaşları bu yönde özendirdiklerini söyledi ve “bizim tabiki spor önceliğimiz, yani yeni yapmış olduğumuz caddelerimize şuan bölünmüş yürüyüş ve bisiklet yolları yapıyoruz. Özellikle tüm yeni caddelerimize bisiklet yolu yapılmasını çok önemsiyorum, bu anlamda aslında şanslı bir ilçeyiz arazimiz düz yapılan işte ortada gözüküyor. Bisikletle hem spor yapacağız, hem de ulaşım anlamında da maliyetten kısmış olacağız, o yüzden vatandaşlarımızı bu konuda bisiklete özendiriyoruz. Bunun yanı sıra Millet Bahçemize başladık, çalışmalarımız devam ediyor bununla ilgili kısa zamanda çalışmalarımızı bitirmiş olacağız” dedi.

“Barınağın mevcut yerini değiştireceğiz”

Gölpazarı’nda daha önceleri çokça gündeme gelen gerek yerel gerekse ulusal basında oldukça geniş yer kaplayan hayvan barınağına ilişkinde açıklamalarda bulunan Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri Suer, şu andaki barınağın modern bir hale getirildiğini söylerken, yakın zamanda barınağında daha güzel bir noktaya taşınacağını belirtti.

Suer, “hayvan barınağına gelirsek, barınağımız çok kötü durumdaydı, hatta mezbelelik bir durumdaydı, biz göreve gelir gelmez, oraya el attık. Oradaki en büyük problem, şuan barınağın olduğu yer yolun kenarında, o yol yani Yenipazar yolunun artık 3 kilometresi duble yol oldu, bizim oraya ilişkin girişimlerimizde oldu barınağımızın yolun kenarında olması birçok anlamda tehlike arzediyor. Barınağın mevcut yerini zaten biz değiştireceğiz onunda çalışmalarına başladık, bizim burada en büyük problemimiz ilçe olarak hayvanların buraya bırakılması açısından suistimale çok açığız. Bakın geçtiğimiz günlerde üst üste iki kamyonet geldi buraya köpekleri bırakıldı. Buradan da çevredeki Belediye Başkanlarına sitem edeyim lütfen bunu yapmasınlar, kimseyi de zan altında bırakmayayım ama bir yerlerden hayvanlar toplanıp buraya getiriliyor. Sokak hayvanları sorununu çözmek zorundayız tabiki biz, bu sorunun çözülmesindeki paydaşlarımızdan biriside hayvan severlerdir” dedi.

“Önceliğimiz çiftçi”

Açıklamalarını genel çerçevede toparlayan Başkan Suer, “Organize Sanayi Bölgesi’nden bahsettik, bu OSB hem gençlerimize iş imkanı sağlayacak, hem de ihtisas OSB olduğu içinde tarıma dayalı ilçe olduğumuz için çiftçimizde, üreticimizin de yüzü gülmüş olacak, burada tarımda katma değeri artırmak gerekiyor önceliğimiz çiftçi.

“Gölpazarı’nı turizme açacağız”

Birde Gölpazarı’nı turizme açmak bizim en önemli adımlarımızdan birisi olacak, onunla ilgili sokak sağlıklaştırmasına başladık, restorasyon, çevre düzenlemeleri, peyzaj düzenlemeleri, Millet Bahçesiyle faklı bir yüze kavuşturacağız Gölpazarı ilçemizi. Bunların yapılmasının haricinde buradan bir gelirde elde edeceğiz. Bunun yanı sıra ilçemize yatırım yapılması da önemli yakın zamanda bazı sanayicilerimizle görüşmelerimiz olacak Gölpazarı’na yatırım yapılması amacıyla, şuanda sanayi için 800 dönümlük bir arazimiz var, bununla ilgili fizibilite raporlarımız var, organizemiz tüzel kişiliğe kavuştuktan sonra bununla ilgili çalışmalarımızı artıracağız ama biz şu anda olabildiğince, artık Gölpazarı’na bir Gıda OSB kuruluyor, gelin buraya yatırım yapın diyerek tanıtımını yapıyoruz. Çok marka ismi vermek istemiyorum ama şuanda bu konuya ilişkin ciddi görüşmelerimiz devam ediyor”dedi.

Başkan Suer, Gölpazarlı hemşerilerine kendisine yetki verdikleri için teşekkürlerini sunarken, bundan sonraki süreçte seçimlerde de bahsettiği gibi kendisine oy versin veya vermesin herkesin Belediye Başkanı olacağının altını çizdi.

Başkan Suer, 7 aylık Belediye Başkanlığı dönemi sonunda gazetemize yaptığı açıklamaları Gölpazarlı hemşerilerine teşekkür ederek sonlandırırken, konuşmasını şu şekilde bitirdi.

“Gölpazarı emin ellerde”

Son olarak Gölpazarı halkına tekrardan teşekkür ediyorum bize güvendiler, inandılar ve bize yetki verdiler, inşallah biz bunun gereğini yerine getireceğiz. İnşallah bizim bu çalışkanlığımıza, üretkenliğimize ve çözüm odaklı gayretlerimize şahit oluyorlardır, şunu da yapmaya çalışıyorum ben seçim sürecinde herkesin Belediye Başkanı olacağım dedim, kesinlikle ayrım yapmayacağız, bize oy versin vermesin. Seçim oldu ve bitti, bunun bir tane kazananı olacaktı ben kazanamasam Vedat abi kazanacaktı sonuçta bunu doğal karşılamak lazım. Vedat Kazıcı başkanımızın da bugüne kadar yaptığı hizmetlere ilişkin kendisine teşekkür ederiz. Bizi bundan sonra hizmet ve çok yoğun bir çalışma temposu bekliyor, bu anlamda hemşerilerimiz hiç şüphe etmesinler Gölpazarı emin ellerde.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner510