banner401
banner422
banner472CHP İl Başkanı Av. Çağatay Karaahmet, MHP İl Başkanı Sabri Eraslan, DP İl Başkanı Ali Ünal, DSP İl Başkanı Rıfat Yılmaz ve BTP İl Başkanı Yücel Şen, 1 OSB’deki Subaşı Restaurant’ta düzenledikleri ortak basın açıklamasında çatı aday Cumhurbaşkanı adayı Ekmelettin İhsanoğlu’na tam destek olduklarını açıkladılar.


İl Başkanları adına ortak bildiriyi CHP İl Başkanı Av. Çağatay Karaahmet okudu. Bildiride Bilecik halkından oy isteyen İl Başkanları ‘devletin başında kavga kültürü egemen olsun istemiyorsan, Vatandaşı hor gören bir Cumhurbaşkanı istemiyorsan, benden olan olmayan diye ayrıştıran Cumhurbaşkanı istemiyorsan, dış politikası iflas etmiş komşuları ile kavgalı bir Türkiye istemiyorsan ve vatan bölünsün istemiyorsan’ ifadeleriyle Ekmelettin İhsanoğlu’na oy istediler.

5 İl Başkanı’nın ortak basın açıklaması ve Ekmelettin İhsanoğlu’nun öz geçmişi ne ilişkin bildiri şu şekilde:

GÜZEL BİR TÜRKİYE İÇİN İHSANOĞLU,

Değerli basın mensupları;


10 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanımızı seçmek üzere sandığa gideceğiz. Bu seçim Cumhuriyet ve demokrasi tarihimizde bir ilk olacaktır. Cumhurbaşkanımızı ilk kez Halk seçecektir.
Yine aynı şekilde bir ilki daha gerçekleştirmekteyiz. Bu ilk ise demokrasi tarihimizin büyük uzlaşısıdır.

Bizler aşağıda imzası bulunan siyası görüşleri ve temsil ettiği kitleleri farklı olan Türkiye siyasetinde yer alan 5 siyasi partinin Bilecik il başkanlarıyız. Genel Merkezlerimiz ve Genel Başkanlarımızın Türkiye’mizin tüm sivil toplum kuruluşları, toplum katmanları ile yaptığı görüşmeler sonucun da Cumhurbaşkanı adayı nitelikleri üzerinde görüş birliğine varmışlar ve bu nitelikleri üzerinde barındıran Prof. Dr. Sn. Ekmelettin İHSANOĞLU nu Cumhurbaşkanı adayı göstermek üzere bir uzlaşma içerisine girmişler, yoğun çalışmaların ardından Sn. İhsanoğlu’ nu Cumhurbaşkanı adayı göstermişleridir.


Demokrasi için Büyük uzlaşmanın Cumhurbaşkanı adayı olan Sn. İhsanoğlu artık bütün Türkiye'nin adayıdır. 


Farklı siyasi görüşlerin üzerinde uzlaştığı ve artık halkın Cumhurbaşkanı adayı olan Sn. İhsanoğlu'nun devletimizin en yüce makamına seçilmesi için siz Bilecik halkına çağrımız vardır. Bizler 5 siyasi partinin il başkanları olarak gerek ilimiz Bilecik'te gerek ülkemizde 12 yıllık AKP iktidarının tahribatının çok ağır olduğunu ve bu tahribatın sonuçlarını yine halkımızın çektiğini görmekteyiz ve ülkemizin geleceği için endişe duymaktayız.


Tahrip edilen demokrasi kültürümüzün yeniden yoluna girmesi için son viraj Cumhurbaşkanlığı seçimleri olup bu anlamda kullanacağımız oy çok önemlidir.  Bu seçim geleceğimizin, çocuklarımızın geleceğinin, vatanımızın geleceğinin, oylanacağı bir seçim olacaktır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ya bu gidişe dur diyeceğiz veya ülkemizin bölünmesine halkımızın ayrıştırılmasına evet diyeceğiz.


Devletin başında kavga kültürü egemen olsun istemiyorsan,


Vatandaşını hor gören bir Cumhurbaşkanı istemiyorsan,


Toplumu benden olan olmayan diye ayrıştıran bir Cumhurbaşkanı istemiyorsan,

Dış politika da iflas etmiş bir dış ilişki istemiyor ve komşuları ile kavgalı bir Türkiye istemiyorsan,

Bu vatan ve bu topraklar bölünsün istemiyorsan,


Dinin siyasete alet edilmesini, kardeşliğimizin mezhep ayrıştırması ile bozulmasını istemiyorsan,


Ülkende yolsuzlu ve rüşvetin alıp başını gitmesini istemiyorsan


Sn. Ekmelettin İHSANOĞLU'na oy ver…


Devlet yönetiminde sakin uzlaştırıcı ve rejimin sigortası olan bir Cumhurbaşkanı istiyorsan,


Toplumun her katmanını kucaklayan Cumhurbaşkanı olsun istiyorsan,


Kimseyi ötekileştirmeyen, hoşgörülü bir Cumhurbaşkanı olsun istiyorsan,


Türkiye’nin uluslar arası arenada itibarının yükselmesini istiyorsan,


Komşularla ve dünyanın tüm ülkeleri ve İslam coğrafyasında lider bir ülke görmek istiyorsan,


Kuvvetler ayrılığına ve parlamenter rejime inanmış bir Cumhurbaşkanı istiyorsan,


Laik demokratik Cumhuriyetin Koruyan  ve sahiplenen bir Cumhurbaşkanı istiyorsan ,.


Sn.Ekmelettin İHSANOĞLU’na oy ver.


Bizler Ülkemizi, Devletimizi, halkımızı çok seviyoruz. Bayrağımızın dalgalanmasını, topraklarımızın bölünmemesini istiyoruz.


Bu sebeple herkesi kucaklayan, milli değerlere sahip, akademik kimliği olan uluslararası kimliği olan, dinine, milletine, bayrağına bağlı devletini halkını seven, laik demokratik Cumhuriyeti sahiplenen sakin bilgili uzlaşmacı ve herkesi kucaklayan Sn.Ekmelettin İhsanoğlu’nun arkasındayız destekçileriyiz.


Değerli Bilecik Halkının da büyük uzlaşma adayı Sn. İhsanoğlu’na destek vereceğini inanıyoruz. Sn. Ekmelettin İhsanoğlu’na oy istiyoruz. Çünkü Türkiye’nin kavgaya değil barışa ihtiyacı var. Türkiye’nin birlik beraberlik ve kardeşliğe ihtiyacı var.


Bizler birlik beraberlik kardeşlik içinde güç birliği içinde seçim çalışmalarımızı yapacağız, Çünkü halkımızın önüne Türkiye’yi temsil edecek bir adayla her kesimi kucaklayacak temiz ve hiçbir siyasi partiye üye olmamış her siyasi görüşe aynı mesafede olan bir partinin değil 5 partinin ve Türkiye’nin desteğini alan bir aday ile çıkıyoruz.


Saygılarımızla.


Av.A.Çağatay KARAAHMET            Sabri ERASLAN                                 Ali ÜNAL

   CHP Bilecik İl Başkanı          MHP Bilecik İl Başkanı                     DP Bilecik İl Başkanı

 

      Rıfat YILMAZ                                                     Yücel ŞEN

DSP Bilecik il Başkanı                                        BTP Bilecik İl Başkanı

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
YALIN 5 yıl önce

beşi̇ni̇z bi̇r etmeyecek göreceksi̇ni̇z.beşi̇ bi̇rli̇k olmuşlar. ulan adami gülmekten öldürürsünüz si̇z ya

Avatar
adım ekmeleddin ama bana kısaca eko derler 5 yıl önce

ne kadar tanıyorsunuz ki ekmeleddin ihsanoğlunu? methiyeler düzüyorsunuz. ya size bildirildiği gibi değilse ne yapacaksınız o zaman? kişi olarak siz değil ama temsil ettiğiniz makamları o kadar küçülttünüz ki.

Avatar
Vatandas11 5 yıl önce

Tam tiyatro oynuyorsunuz kendinizi gülünç duruma dusuruyrsunuz.Kendi vicdanınıza sordunuzmu ve kalben bu ekmeli seviyormusunuz.Tayyip Erdoğan olmasında bizim için farketmez isterse yunan vatandaşı olsun zihniyeti gidiyorsunuz.Kendinizi gülünç duruma düşürüyorsunuz Allahın izniyle yine kazanan uyacak son iz.Hodri meydan

Avatar
misafir 5 yıl önce

ha gayret belki nal toplarsınız sizi gidi utanmazlar

Avatar
Ülke sevdalısı 5 yıl önce

sayın ekmeleddin ihsanoğlunu yeterince tanımasak bile diğer ,iki adayı çok iyi tanıyoruz onun için oyum ihsanoğluna

Avatar
tarafsız 5 yıl önce

mahşerin 5 atlısı ha ha ha yaya kalacaksınız.şu mhp nin iş birliği yaptığı adamlara şey partilere bakın hepsi kendi misyonlarına ihanet ediyorlar.onurunuz nerede kaldı sizlerin.nasipse eski bir solcu olarak gerçekten hizmet edecek olan ve ülkemizi en iyi temsil edecek olan istikrara oy vereceğim bu istikrarda sadece tayyip erdoğan olacaktır.daha adını bile söyleyemediğiniz bir insana sırf tayyibi harcamak için oy veriyorlar yazıklar olsun.

Avatar
mahalleli 5 yıl önce

yazık size bu ne hal.
uyuyan 5 ler.
kendinize gelin millet size gülüyor.
bu adam (ihsanoğlu) yanlış at.
bir sefer milletin ne istediğine bakın.

Avatar
voltron 5 yıl önce

bu beşi bir araya gelip voltranı mı oluşturuyorlar :)

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510