banner566
banner401
banner422

EMNİYET'İN AĞUSTOS AYI KARNESİ
 

İl genelinde suçların önlenmesi için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdüren İl Emniyet Müdürlüğü birimleri, il merkezi ve ilçelerde gerçekleştirdiği denetim ve kontrollerde çok sayıda kişiyi yakaladı.

Asayiş kontrollerinde toplamda 52 kişiyi yakalayan İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, çeşitli suçlarda kullanılan ve ele geçen suç aletlerinde ise Söğüt'te 1 adet bıçak, 1 adet balta, 1 adet demir boru ele geçirerek suç eşyalarını adli makamlara bildirdiler.



İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nce yapılan çalışma sonucunda ise 8,22 Gram Bonzai, 2 Adet Uyuşturucu Madde Kullanımına Yarayan Şaşal Şişe, 418 Gram Kubar Esrar, 7,10 Gram Toz Esrar, 49,61 Kg Menşei Belirsiz Akaryakıt, 18000 TL’lik sahte çek ele geçirildi.

Trafik Denetimlerin de ise toplamda 5.292 sürücüye 1.077.347,00 TL cezai işlem uygulandı.

İl Emniyet Müdürlüğü'nden Eylül ayı denetim ve kontroller ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/08/2014 ile 31/08/2014 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,          

A) Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

1631 kişinin UYAP sisteminden yapılan kontrolü neticesinde ilimizde 34, diğer illerden değişik suçlardan aranan 18, şüpheli olmak üzere toplam 52 kişi yakalanmıştır.

22/08/2014 günü saat:12.00 sıralarında idaremiz Devlet Hastanesinde görevli hastane polisinin Bıçakla Yaralama olayı meydana geldiğini bildirmiş olup, mağdure H. E. ifadesinde beraber yaşadığı, A.A. tarafından yaşadıkları tartışma sonucunda ikametinin mutfağında bulunan yaklaşık 20 cm uzunluğundaki bıçak ile kendisini yaraladığını, beraber yaşadığı A.A. dan davacı şikayetçi olmadığını beyan etmiştir. Şüpheli A.A. alınan ilk ifadesinin ardından suçlamaları kabul etmemiş, H. E. nin düşme neticesinde yaralandığını söylediğini ve hastaneye kendisinin intikal ettirdiğini söylemiştir. Adli makamlara sevk edilen şüpheli adli kontrol kararı ile serbest kalmıştır. Olaylı ilgili yapılan detaylı araştırmaların devamında Cumhuriyet Savcısı talimatıyla A.A. nın ikametinde arama yapılmış, yatak odasında yatak ters çevrilerek bakıldığında yatağın ve örtünün kanlı olduğu görülmüş, Cumhuriyet Savcılığı tarafından tekrar ifadesi alınan A.A. beraber yaşadığı H.E. yi bıçakladığını itiraf etmiş, adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.



16/08/2014 günü saat:23.00 sıralarında Merkez Dedeoğlu Caddesi üzerinde yürümekte olan yaşı küçük D. K. İsimli kız çocuğu arkasından yaklaşan erkek şahıs tarafından elle sarkıntılık olayına maruz kalmış, şüpheli olay yerinden kaçarak uzaklaşmıştır. Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan araştırmalarda, bölgedeki birçok iş yerinden güvenlik kamerası görüntüleri elde edilmiş, olayı gerçekleştiren şüpheliye ait eşkâl tespit edilmiştir. Yapılan araştırmaların devamında şüpheli şahsın açık kimliği belirlenmiş, şahsın daha önce de benzer olaya karıştığı tespit edilmiş, şüphelinin fotoğrafı mağdure ve görgü tanıkları tarafından teşhis edilmiştir.  Pazaryeri ilçesinde ikamet ettiği tespit edilen şüpheli H.A, 26/08/2014 günü Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliği görevlileri tarafından yakalanmıştır. Adli makamlara sevk edilen şüpheli H.A. tutuklanarak Cezaevine teslim edilmiştir.

24.08.2014 günü saat 21.00 sıralarında Pazaryeri ilçemizde meydana gelen Bıçakla Yaralama olayı ile ilgili ekipler derhal olay yerine intikal etmişler, Taşlık Camii ilerisinde Beşikli Mahallesi Taşlık Sokak üzerinde bir kalabalığın olduğu görülmüş, olay yerinde A.A. ve Y. T. nin kesici bir alet ile yaralanmış olduğu görülmüş, şahıslara olay sorulduğunda, kendilerini A.G. isimli şahsın bıçakladığını ve olay yerinden kaçtığını beyan etmişlerdir. Şahıslar ambulansla Hastaneye sevk edilmişlerdir. Olayda adı geçen A. G. nin ikametine gidildiğinde A.G. nin de bıçakla yaralandığı görülmüş, şahıs Bozüyük Devlet Hastanesine ambulansla sevk edilmiştir. Şahıslar hayati tehlikeyi atlatmaları ve tedavilerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edilmiş, tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmışlardır.

08/08/2014 günü saat 01.30 ile 07.00 saatleri arasında Bozüyük İlçemizde Çarşı Mahallesi Saraycık Caddesi Çevre Yolu Bozüyük Kütüphanesi yanında meydana gelen 2012 Model Beyaz renkli Ford Cargo marka çekici kamyon ve Gri renkli açık kasa Dorse ile üzerinde piyasa değeri 70.000 TL olan 28 Ton Profil Demir yüklü tırın çalınması olayı ile ilgili ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde kamyon çekicisi Kütahya ili Aslanapa ilçesinde Çekici kamyon bulunmuş, dorse ve yükün olmadığı tespit edilmiştir. Olayı gerçekleştiren şüphelilerin açık kimliği tespit edilmiş olup yakalama çalışmaları ülke genelinde devam etmektedir.

Ayrıca Ağustos Ayı içerisinde farklı iki tarihte iki ayrı vatandaşımız "kendisini polis ya da savcı olarak tanıtan kontör dolandırıcılığı şebekesinin" oyununa gelerek bankamatikten para yatıracağı esnada, ekiplerimizce fark edilmiş, vatandaşlarımızın suç örgütüne para yatırması son anda engellenmiştir.             

B) Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen Suç Aletleri;

Söğüt İlçemizde adli olaylarda 1 adet bıçak, 1 adet balta, 1 adet demir boru ele geçirilerek suç eşyaları ve konu ile ilgili düzenlenen evraklar adli makamlara sevk edilmiştir.

İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;

8,22 Gram Bonzai

2 Adet Uyuşturucu Madde Kullanımına Yarayan Şaşal Şişe

418 Gram Kubar Esrar

7,10 Gram Toz Esrar

49,61 Kg Menşei Belirsiz Akaryakıt

18000 TL’lik sahte çek

Bozüyük İlçemizde;

1 adet 200 TL sahte para

1 adet 100 TL sahte para

1 gr bonzai maddesi ele geçirilmiştir.

Söğüt İlçemizde;

3285 gr kıyılmış tütün

1328 adet dolu makaron

9000 adet boş makaron ele geçirilmiştir.

 

C) İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

İl merkezinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 3 adet içkili restaurant, 17 adet kıraathane, 5 adet kafe, 16 adet internet kafe, 4 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, 2 adet içkili restaurant, 12 adet kıraathane, 3 adet kafe, 5 adet internet kafe, 2 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamış, bir kahvehanede kumar oynatıldığı ihbarı üzerine il merkezi Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ihbarda belirtilen adrese yapılan operasyonda, belirtilen mekanın ruhsatsız olduğu, sigara içildiği ve okey, kağıt vb. oyunlar oynandığı, herhangi bir ruhsatının olmadığı tespit edilmiş, gerekli tutanaklar tanzim edilerek idari işlemler başlatılmıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 3 umuma açık işyeri denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Gölpazarı Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce 9 umuma açık işyeri denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 2 İçkili Restoran, 1 internet kafe, 2 Adet Tekel Bayii denetlenmiş olup yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 6 Kıraathane, 4 internet kafe, 17 çay salonu, 1 içkili yer denetlenmiş denetlenen umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine işlem yapılmıştır.

Pazaryeri Polis Merkez Amirliği ekipleri 12 Kıraathane, 2 İnternet Kafe denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

D) Kabahatler:

Emre Aykırı Davranıştan (1), Sarhoşluktan (13), Gürültü (3), Rahatsız Etme (1), Kimlik Bildirmeme (7), Tütün Mamulleri Tüketilmesi (6), Silah Taşıma (2) olmak üzere toplam 33 kişiye 7.919,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

E) Trafik Denetimleri:

1. Hız ihlali yapan 4130 sürücüye,

2. Alkollü araç kullanan 21 sürücüye,

3. Emniyet Kemeri takmayan 1sürücüye,

4. Kırmızı ışık ihlali yapan 31 sürücüye,

5. Kasksız motosiklet kullanan 17 sürücüye,

6. Park yasağı bulunan alanlara park eden 258 sürücüye,

7. Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 243 sürücüye,

8. Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 4 sürücüye,

9.  Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 6 sürücüye,

10. Araçlarını zamanında muayene ettirmeyen 3 sürücüye,

11. Diğer kural ihlalleri için 578 sürücüye,

Toplam 5292 sürücüye 1.077.347,00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

 

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner620

banner390

banner510

banner658