banner566
banner401
banner422

Geçtiğimiz hafta sonu Eskişehir’den eğlenceden dönen Bilecikli gençlerin Akasyaaltı mevkiinde KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarlarla Mücadele Müdürlüğü) polisleri tarafından durdurularak üst araması yapılması ile ilgili haberimize açıklama geldi. Üst araması sırasında olaya denk gelen Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni operasyonu görüntüleyerek polis memurlarının gençlere yönelik tavrına dikkat geçmiş, gençlere bağırıp çağıran polisin görüntülerini de www.yarin11.com internet sitemizden yayınlamıştık. Ayrıca geçtiğimiz ay içerisinde kaçak sigara yakalatan Ahmet Erkul adındaki şahsın yakalanmasından sonra Çarşı Karakolu’nda yine KOM ekipleri tarafından dayak yediği iddiasını ve bu konudaki iddiaları  Savcılığa verdiği ifadesinde beyan ederek hastaneden dayak yediğine karşılık rapor alan Ahmet Erkul’un Savcının çarşı Karakol kamera kayıtlarını istediğini iddia ettiğini de haberimizde vermiştik.
Haberimiz kamuoyunda geniş yankı bulurken  ve sitemize onlarca yorum gelirken Vali Yardımcısı Metin Çınar imzalı üst yazılı İl Emniyet Müdürü Vekili Mehmet Topçu imzalı gazetemize cevap ve düzeltme hakkı kapsamında açıklama geldi. Açıklamada haberimizin ve iddiaların doğruları yansıtmadığı, asılsız haber yapıldığı belirtilerek basın dersi verilmek istenmiş. Açıklamada, kamera görüntülerine yansıyan Emniyet yetkililerinin görevleri sayılırken, haksız yere eleştirildiği belirtilmiş. Fakat gençlere bağırıp çağıran polisin davranışına ilişkin hiçbir açıklamada bulunulmamış.

Vali Yardımcısı Metin Çınar’ın veyahut açıklamayı gönderen İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Topçu’nun Emniyet haberini yaptığımız görüntüleri seyredip seyretmediğini bilmiyoruz ama Vali Yardımcısı Metin Çınar imzalı üst yazılı ve İl Emniyet Müdür Vekili 2. Sınıf Emniyet Müdürü Mehmet Topçu imzalı yazıyı aynen yayınlayarak açıklamanın sonuna da haberimizi ve görüntülerin yeraldığı sitemizin adresini de koyarak görüntüleri seyrettikten sonra yorumu kamuoyuna bırakıyoruz.
TEKZİP METNİ
21/02/2013 tarih ve 17.373 sayı ile Yarın Gazetenizde ve www.yarin11.com internet sitenizde "Eğlenceden dönen gençler, polisin hışmına uğradı" şeklinde verilen haberlerde emniyet teşkilatımızı ve mensuplarımızı zan altında bırakan iddialara yer verilmiştir.
* Yarın Gazetesinde ve www.yarin11.com internet sitenizde yer alan iddialar doğruları yansıtmaktan uzak ve gerçeklerle bir ilgisi bulunmamaktadır. Görevi suç ve suçlularla mücadele olan, bu görevini mensuplarının canı pahasına yerine getirmeye çalışan Emniyet Teşkilarında, toplumu ve toplum sağlığını korumayı hedefleyen görevlilerin tahkikatını yürüttüğü sigara sigara kaçakçılığı olayında ve Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda yapılan bir uygulama ile ilgili olarak bu şekilde asılsız iddialara yer verilmesi kaygı vericidir. Medyanın kamuoyunu bilgilendirme ve yurttaşlarımızı aydınlatma görevinin bulunduğuna şüphe duyulamaz. Yazılı ve görsel medyanın, kamuoyunu bilgilendirme görevini, kurum ve kişileri mesnetsiz iddialarla karalama ve yıpratma gibi etik ilkelerle açıklanamaz yollara sapmadan, objektif sorumluluk bilinci içerisinde yerine getirmesini beklemek tüm vatandaşlarımız gibi mensuplarımızın da en doğal hakkıdır.
* Emniyet Teşkilatına ve onun mensuplarına yönelik son günlerde bazı medya organlarında yer alan asılsız haber ve iddiaların kurumumuzu telafisi mümkün olmayacak şekilde yıpratmakta, kamuoyunda Emniyet Teşkilatına olan güveninin sorgulanmasına neden olmaktadır. Bu haberin, suçlara iştirak ettiği belirlenen bir kişinin verdiği iddia edilen ifadelere dayanması vicdan ve insaf ölçüleriyle açıklanamaz. Anılan şahsın ileri sürdüğü iddiaların gerçek kabul edilerek, kamu görevlilerinin suçlu gibi kamuoyuna teşhiri, sorumlu yayın anlayışıyla ve iyi niyetle de bağdaştırılamaz. Haberin, Emniyet teşkilatı ve polislerimizi mesnetsiz suçlamalarla hedef alması, eleştiri ve ifade özgürlüğüyle de izah edilemez.
* Yazılı ve görsel basın araçlarında yer verilen çoğu dedikodu ve iddia boyutunu geçmeyen haberler ne yazık ki, Ülkemizin önemi yadsınamaz bir kurumu olan Emniyet Teşkilatını yıprattığı ve zan altında bıraktığı da görmezden gelinemez.
* Şiarı, ülkesine hizmet olan, gücünü hukuk ve yasalardan alan, Anayasada yer alan ilkelere inançla bağlı bulunan Emniyet Teşkilatı, her türlü yıpratma, saldırı ve gerçekdışı suçlamalara rağmen yasaların belirlediği çerçevede görevini özveriyle yerine getirmeye devam edeceğine kimsenin kuşku olmasın.
* Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Tekzip gönderilen haberimizle ilgili görüntüleri aşağıdaki video butonundan izleyebilirsiniz.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
resat 8 yıl önce

valla bu emniyet yekkilkileri şaşırmış adam çocukların bağırarak ağzına etmiş belli görüntüde

Avatar
misafir 8 yıl önce

basın mensubunu bu polis görmemeiş galiba basın çekmiş burasını ya basıncı arkadaş orada olmasaydı bu görüntü ve gerçeği kim bilecketi polisler bu işi hep yapıyor ama hepsi değil içierisisnde gerçekten saygılı polis memurlarıda var

Avatar
bilecik 8 yıl önce

insanları sindirip korku imparatorluğu kurmuşlardır.polisler burunlarından kıl aldırmaz hale gelmislerdir. bütün polisleri zan altında bırakmak istemem ama polise vatandas olarak güvenim kalmadı.

Avatar
Misafir 8 yıl önce

polis gereğini yapmış. daha bu sabah beyaz bir seat leon sanayi rampasını çıkarken bir sağdan-bir soldan tam gaz basıp gitti, bu tür durumlara müseade etmemek lazım, poliste gereğini yapacak.

Avatar
cevap @resat 8 yıl önce

adamlar tehlikeli araç kullanıyormuş, polis olması gerekeni yapmış.

Avatar
Misafir 8 yıl önce

polis memuru görevini yapmış ne var ki bunda?... 3-5 tane genç birde içki içip araca binmiş olması çok tehlikeli bir durum... şoförü alkol almamış olsa bile... birilerinin canı yanmadan polis olaya el atmış... helal olsun polise! haber abartılı olmuş amacından sapmış diye düşünüyorum!

Avatar
hakikat 8 yıl önce

polisi karalamaya çalışan ve bunların destekçileri basın var, ama polisimizin adını karalatmayız!!!

Avatar
misafirr 8 yıl önce

bu görüntülerden anlaşıldığı kadarıyla, gazeteci olmayan bir şeyi sanki varmış gibi göstererek haber kıtlığında haber aramaya başlamıştır. yahu be insaf be. polisler görevini yapmıştır ve yapmaktadır. karşıdakiler bir olayın suçlusu olarak aranmaktadır. burada yanlış olan tek şey gazeteci tarafını yanlış seçmiştir.

banner524

banner92

banner503

banner620

banner390

banner510

banner658