banner401
banner422
banner472

 Cafer Elmas - Kıymet ASLAN

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), Bilecik’te Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’nin Nisan ayı ihracat rakamlarının 01 Mayıs 2013 tarihinde Bilecik TSO'da  açıklanmasında ev sahipliği yaptı.Dünyanın Gözünün Türkiye de olduğu,Türkiyenin de gözünün Bilecik’te olduğu Nisan ayı ihracat rakamlarının %4.9 atışla 11 milyar 870 milyon dolar olduğu açıklanan  toplantıda TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yanısıra ilimizin Temsilcilerimizin konuşmaları güne damgasını vurdu.BİSAD Başkanı Yusuf Subaşı, TSO Meclis Başkanı Erdal Erşan,Belediye Başkanı Selim Yağcı ve Vali Halil İbrahim Akpınar yaptıkları konuşmalarda ilimizin ekonomisi, sanayideki büyüme hızı  ve önemi vurgulandı.

Bilecik İstanbul’un arka bahçesi ilan edildi.

TSO Konferans Salonundaki toplantının açılış konuşmasını Bilecik Sanayi ve İş adamlar Derneği Başkanı Yusuf Subaşı yaptı. Nisan ayı ihracat rakamlarının Bilecik’te açıklanmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, ilin ekonomi ve sanayi potansiyelini duyurma imkanı doğduğunu söyledi. Bölgede bulunan sanayi tesislerinin merkezlerinin diğer illerde bulunmasına dikkat çekerek ”Vergilendirmelerdeki resmi kayıtlara ilimiz adına yansıtılmamaktadır. Bilecik Valiliğinin yaptığı araştırmada ihracatımız geçtiğimiz ay itibariyle  Bir Milyar iki yüz  Milyon Dolar üzerindedir. Bu sebeple ilimizde üretim yapan sanayicilerin kayıtların bulunduğu ile yansıtılması gerektiğine inanıyorum. İstanbul Büyükşehir belediye başkanı Kadir Topbaş tarafından Bilecik, İstanbul’un arka bahçesi ilan edilmişti. Bizde İstanbul ve çevrelerindeki sanayicilere sesleniyoruz. İlimizde 6 adet organize sanayi bölgesi var. Bunların bazılarından yarısından çoğu boş.  Yatırıma elverişli olan bölgemiz hızlı tren, otoban, yakınımızdaki Yenişehir havalimanına yakın oluşu yatırımcıların çok avantajlı olma özelliği taşıyor.” Dedi.

7’den 70’e  ihracattan geçtiğini özümsemiş bir ildesiniz.

TSO Meclis Başkanaı Erdal Erşan, İhracat rakamlarının Bilecik’te açıklanmasındaki duyduğu heyecanla Bilecik’i övücü konuşmasıyla katılımcılara şöyle seslendi.

“Bugün sizler nüfus ve yüzölçümü bakımından en küçük il olmasına rağmen ekonomik gelişmişlik açısından Türkiye’nin 10 ilin arasında olan bir ildesiniz. Bugün siz ihracatın kaliteli yaşamın ta kendisi olduğunu bilen bu felsefeyi benimsemiş bir ildesiniz. Bugün siz ilimizde refah seviyesinin artmasının  yani kişi başına düşen milli gelirimizin yükseklere çıkmasının, dışarıya mal satmamızın karşılığında döviz getirmemizin mümkün olduğu bilen, bunun tek yolunun 7’den 70’e herkesin ihracattan geçtiğini özümsemiş bir ildesiniz.

Bugün sizler iş , aş, ekmek, kıyafet, hastane çok şey sayabiliriz, kaliteli yaşam eşittir ihracat denkleminin olduğunu bilen, kıymetini bilen bir ildesiniz. Böyle düşünen bir ilin bu güzel organizasyonla ödüllendirdiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu organizasyon Bilecik sanayicisinin moral ve multivasyonunun artmasında çok büyük bir katkısının olacağını düşünüyorum. Açıklanan rakamlara inşallah Bilecik ilimiz uğurlu gelir ve ihracatımız artarak devam eder. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Bilecik’te bir koyarsanız 10 değil bin alırsınız.

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik’te iskân ruhsatlarının sayısının çok büyük oranlarda arttığını, Bilecik’e yatırım yapanların kazanacağını aktaran Yağcı Sanayicileri Bilecik’e davet etti ve  bir koyarsanız 10 değil bin alırsınız dedi.

Yağcı“Bilecik için çok özel bir günü yaşıyoruz. Ülkemiz adına çok önemli bir toplantının Bilecik’te yapılıyor olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bilecik her zaman söylediğimiz gibi taşı mermer toprağı seramik, kuruluş ve kurtuluşun beşiği olan çok önemli bir ildir. Nüfusumuz küçük olabilir ama nüfuzumuzun büyük olduğunu biliyor. Nüfusumuzun büyüklüğünün sorumluluğunu her zaman üzerimizde taşıdığımızın bilincindeyiz. Bilecik tarih mirası itibariyle de her zaman aldığından fazlasını veren bir ildir. Bilecik birlik ve beraberlik hamurunun karıldığı, kardeşlik duygularının yeşerdiği yerdir. Bizler Bilecik’te yaşayanlar olarak ilimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayan insanlarız. Referanslarımıza baktığımız zaman kuruluşun beşiği, Osmanlı devletinin yeşerdiği ve buradan yeşeren çınar dünyanın dört bir tarafına 600 yıla aşkın hak ve adalet dağıtmıştır. Bilecik coğrafi anlamda baktığımızda çok önemli bir konumdadır. Karayolları ve Tren güzergâhlarına baktığımızda da çok önemli bir konumdadır. Bilecik maalesef son yıllara kadar bu önemini sergileyememiştir. Son 10 yılda yapılan yatırımlar ile Bilecik Belediyesinin yapmış olduğu şehircilik anlamında gerek alt yapı ve gerek ise üst yapı projelerinde başarılı çalışmalar ile yılda 150 civarında olan iskan ruhsatları bu gün itibariyle Bilecik merkez olarak bin 500 civarına kadar yükselmiştir. Bu inşaat sektöründeki büyümeyi ve ilimizin hızla büyüme ivmesini göstermektedir. Bilecik yapılanı anında gösteren bir ildir. Bizler Bilecik’te geleceğe ümitle bakıyoruz. Sanayicilere Bilecik’e yatırıma davet ediyorum. Bilecik’te bir koyarsanız 10 değil bin alırsınız. Onun için sanayicileri Bilecik’e davet ediyorum. Sanayicilerimiz şehrin gerçek sahipleridir. Ben Belediye Başkanıyım ikametgâhımı 1 saat içerisinde alabilirim. Ama sanayicimiz işini başka bir şehre götürmesi yatırımını başka bir yere götürmesi çok zordur. Onun için sanayicilerimiz bizlerin can damarı ve göz bebeğidir. Onlarla gurur duyuyoruz. Ülkemizin gelişmesi açısından son derece önemli başarılara imza atıyorlar. Bu konudan tüm sanayicilerimizi kutluyorum. Ayrıca şu konuyu da dile getirmek istiyorum. Üreten sanayicimizin merkezlerinin ürettikleri yerde olması ilimizin kalkınmasında büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

"Bilecik OSB’lerinde arsa fiyatları çok uygun"

Son olarak kürsüye gelen Vali Halil İbrahim Akpınar İhracat rakamlarının açıklandığı toplantıda sözlerine 1 Mayıs İş ve emeğin bayramı olan tüm işçilerin ve emekçilerin bayramını kutlayarak başladı. Vali Akpınar  Bilecik’teki OSB’lerdeki arsalarının çok uygun fiyatlarda olduğunu ,ulaşım olarak İstanbul’un içinden bir yere gitmekten İstanbul’dan Bilecik’e gelmenin daha az zaman alacağını belirterek yatırımcıları Bilecik’e davet etti.

Akpınar "Üretimin dostça, güvenli ve sağlıklı bir ortamda yapıldığı, karşılığının hakça bölüşüldüğü bir dünya diliyorum." dedi. Ayrıca,  Tüm işverenleri de bu vesileyle işçi sağlığı, güvenliği konusunda daha gayretli olmaya, iş kazalarını asgari seviyeye indirecek tedbirler almaya davet etti.

Vali Akpınar, Üretim ve ihracat bakımından Türkiye'nin önemli illerinden bir tanesi olduğunu söyleyerek, Bilecik'teki OSB’leri anlattı. Akpınar;"İstanbul'dan çevre illere gidecek olan sanayi Bilecik iyi bir durağı, meskeni olacak. İstanbul'da satacakları bir arsa ile burada küçük bir fabrika kurmaları mümkün olacak. Bilecik'teki OSB'lerde m2'leri 10-15 Bin gibi fiyatlarla başlıyor. Bunların bir kısmının da alt yapısı bitmiş vaziyettedir. Dolayısıyla yatırım yapacak yer arayan sanayicilerimiz Bilecik ilimize davet ediyoruz. Ulaşım yönlerinden de uygun durumdadır. Büyük şehirlerimize yakınlığı bulunuyor. Ulaşım yönünde Kadıköy'den Küçük çekmeceye gitmek, Kadıköy'den Bilecik'e gelmek daha uzun zaman alacak. Burası daha avantajlı bir konumda olacaktır. Yeni sanayicileri ilimize bekliyoruz. Burası her imkanıyla hem sanayicimize hem de halkımıza duyarlı şekilde hizmet verecek şekilde bir ilimizdir.” dedi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
.............. 6 yıl önce

yarın 11 türkiyenin gözü bileciktede neden 1 tane ulusal basında bu haber yok!!

Avatar
tevfikbey 6 yıl önce

körlerlerle sağırlar birbirlerını ağırlar.hey gözünü sevdiğim bilecik i

banner369

banner92

banner504

banner503

banner517

banner402

banner406

banner509

banner515

banner390

banner404

banner510