banner716
banner401
banner422

“DÜN KUBİLAY BUGÜN PEKÜNLÜ OLDUK”
 

Korkmaz Kesik

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye Liseliler Birliği (TLB) Bilecik İl Örgütü ve Atatürkçü Düşünce Derneği Bilecik Şubesi üyeleri 27 Aralık cumartesi günü "Gericiliğe ve Bölücülüğe Karşı Kubilay Gibi Hazırız" sloganıyla Ankara’da yapılan mitinge katıldı.

SERİN: “NE KUBİLAY'LAR TÜKENİR NE DE MUSTAFA KEMAL'LER”

Mitingden katılım izlenimlerini gazetemizle paylaşan TGB Bilecik İl Başkanı Soner Serin, 27 Aralık tarihinin ulu önder Atatürk’ün Ankara’ya geliş yıldönümü olduğunu belirterek, “Atatürk'ün Ankara'ya ayak bastığı tarihte gericiliğe hepimiz Kubilay'ız diyerek meydan okuduk.” dedi. “Türkiye'nin dört bir yanından gelen Kubilay'lar olarak yürüyüşümüze başladık.” diyen Serin, cezaevine giren  Prof. Dr. Esat Rennan Pekünlü’yü hatırlatarak, Dün Kubilay bugün Pekünlü olduk, cesur ve kararlı adımlarla karanlığı yırtıp Aydınlık günlere koştuk koşuyoruz ve koşacağız.” ifadelerini kulladı. Serin şunları aktardı: “27 Aralık Mustafa Kemal'in Ankara'ya gelişinin yıldönümü olması sebebiyle büyük önem arz etmektedir. Bizler ise Türkiye Gençlik Birliği olarak Atatürk'ün Ankara'ya ayak bastığı tarihte gericiliğe hepimiz Kubilay'ız diyerek meydan okuduk. Binlerce genç genel merkezimizden başlayarak Güvenpark’a doğru yürüyüşe geçtik ve burada Bursa Nutku nu okuyarak karşıdevrimcilere karşı emri nereden aldığımızı bir kez daha hatırlattık. TGB’nin önderliğinde atamızın huzuruna Anıtkabir'e Türkiye'nin dört bir yanından gelen Kubilay'lar olarak yürüyüşümüze başladık ve şunu gösterdik bu topraklarda ne Kubilay'lar tükenir ne de Mustafa Kemal'ler, binlerce Kubilay ant geçtik gericiliğe ve bölücülüğe geçit vermeyeceğiz. 84 yıl sonra Mehmet dervişlere ve uzantılarına korku saldık. Dün Kubilay bugün Pekünlü olduk, cesur ve kararlı adımlarla karanlığı yırtıp Aydınlık günlere koştuk koşuyoruz ve koşacağız.”

KÖSE: “KUBİLAY GELECEĞİMİZDİR”

Mitinge destek veren ve TGB’li gençlerle Ankara’daki mitinge katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Bilecik Şube Başkanı Feyzi Köse, “84 yıl sonra gençlik Ankara’da Asteğmen Kubilay gibi gericilerin karşılarına dikildi. Biz de Bilecik’ten giderek destek verdik.” dedi.

“Kubilay geçmişimizin değil geleceğimizin simgesidir” diyen Köse şu ifadeleri kullandı: “27 Aralık günü Mustafa Kemal’in Ankara’ya geldiği gündür. İstanbul’un saltanatına güvenenler vardı o dönem. Meclis-i Mebusan açıldığında koşa koşa Atatürk’ün yanından oraya gidenler vardı. Ama onlar yenildi, Mustafa Kemal’in Cumhuriyet’i savunmaktan, vatanın bölünmez bütünlüğünü savunmaktan, laikliği savunmaktan korkanlar kaybedecekler. Çünkü Türkiye’nin geleceğinde Atatürkçülerin, vatanseverlerin iktidarı olacak. Cumhuriyet’i yıkmaya kalkanları yıkacağız. Türkiye’yi bölmeye kalkanlara karşı Türkiye’yi birleştireceğiz. Bu gericileri, yobazları alt edeceğiz.

Ankara’da ülkenin dört bir yanından gelen gençler;  “Bilimin aydınlığını zindanlarda karartamazsınız”, “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir”, “Gericiliği nerede görsem tepelerim” sloganları ile coşkulu bir şekilde Anıtkabir’e kadar güzel bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Türkiye’de bugün de Kubilaylar var. Gericinin karşısına dikilen, dimdik duran Kubilaylar var. Kubilay geleceğimizdir. Bugün bu gericiliği  Rennan Pekünlü hocamıza yapıldığını görüyoruz. Rennan Pekünlü bugün demir parmaklıklar ardında. Bilim zindanlara hapsedilebilir mi? Aydınlanmayı demir parmaklıklar ardına gömebilirler mi? Rennan hocamız demir parmaklıklar arkasında hayatının en onurlu dersini veriyor.” 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 7 yıl önce

sayın fevzi köse kuvayi milli ruhuyla ve özveriyle bu şehri temsil ediyor..

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503