banner716
banner401
banner422

“DAVAMIZ, DAVALIK OLDU”
 

MHP Genel Merkezi’nden, MHP’den davacı olan muhalif kanada cevap geldi. Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses’in de aralarında bulunduğu davacılara, ‘Bu iyi niyetten yoksun ve acul girişimlerden bir sonuç çıkmayacağı gibi; Ülkücü irade, siyasi geleneklerimize aykırı yöntemlerle onu zorlayanlara gereken dersi zamanı geldiğinde verecektir’ denilerek konunun yargıya taşınması eleştirildi.

MHP içerisindeki olağanüstü kurultay çağrısı yapan aralarında Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses’in de bulunduğu muhalif kanat partinin olağanüstü Kurultaya götürülmesi talebiyle dava açmıştı. Bahçeli’ye karşı olan muhalif kanadın mahkemeye sunduğu 14 sayfalık dava dilekçesinde Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses de davacı olarak yeralmıştı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili  Prof. Dr. Semih Yalçın, “Suni Kurultay Gündemi” başlıklı yazılı basın açıklaması yayınlayarak, MHP’den davacı olan partilileri sert şekilde eleştirdi.

Yalçın, yaptığı açıklamada olağanüstü Kurultay çağrısını ‘suni kurultay’ olarak nitelerken, “Siyaset yapma ve siyasette çözüm üretme yolları bellidir. Normal istikametten gitmek varken yargı tasarrufu altında politik çıkar temin etme çabasının arkasında iyi niyet aranmaz” ifadelerini kullandı.

Olağanüstü Kurultay çağrısının ve açılan davanın bir sonuca çıkmayacağını söyleyen Yalçın, “Bu iyi niyetten yoksun ve acul girişimlerden bir sonuç çıkmayacağı gibi; Ülkücü irade, siyasi geleneklerimize aykırı yöntemlerle onu zorlayanlara gereken dersi zamanı geldiğinde verecektir” dedi.

Yalçın, Türk milliyetçilerinin mukaddes ve mübarek davasının davalık olduğunu da belirterek, “Eleştiri yapılabilir. Eleştiri de öz eleştiri de olmalıdır ve gereklidir. Yapıcı tenkitlerden herkes payını almakta, istifade etmektedir. Ancak bunun kuralı, yolu yordamı vardır. Yıkıcı tenkit, eleştiri olmaktan çıkıp bozgunculuk hâlini almaktadır.

Maksatlı ve kötü niyetli tenkitleriyle camiamızdaki insicamı bozmaya, birbirimize olan inanç ve itimadımızı ortadan kaldırmaya çalışan bozgunculara fırsat verilmemelidir.

Bu arada 1 Kasım Seçimlerinden sonra geleneklerimize, fikirlerimize, dokumuza, meşrebimize, siyaset ve insan anlayışımıza aykırı birtakım yollarla başlatılan “suni” kurultay girişimleri; nihayet mahkeme kapılarına kadar uzanmış, yargı yoluyla MHP’yi kayyuma teslim etme çabasına dönüşmüştür. Yani Türk milliyetçilerinin mukaddes ve mübarek davası, davalık olmuştur.

Siyaset yapma ve siyasette çözüm üretme yolları bellidir. Normal istikametten gitmek varken yargı tasarrufu altında politik çıkar temin etme çabasının arkasında iyi niyet aranmaz.

MHP; zaten günü geldiğinde, 2018’in Mart’ında kurultayını yapacaktır. Üstelik ilçe kongreleri bu yılın Ekim ayında başlayacaktır.

MHP Genel Başkanlığına aday olmak, gerekli şartları taşıyan her Ülkücünün hakkıdır. Ancak bu konuda iyi niyet ve sağduyu içeren, “davaya hizmet” gayesi güden davranış; MHP’nin geleneklerine zarar vermeden olağan kurultay sürecinin akışına göre hareket etmek ve kurultayda resmen aday olup değerli delegelerimizin karşısına çıkmaktır.

Ne var ki MHP Genel Başkanlığına aday olduğunu açıklayanlar ve o yolda ittifak edenler tarafından bu yapılmamış, delege iradesi yerine mahkeme kapıları tercih edilmiştir. Böylece söz konusu müteşebbislerin amacının üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğu anlaşılmıştır” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ERKAN BELER 6 yıl önce

mhp i̇l başkanı mehmet gürsesi gösterdiği olgun tavrı ve cesaretinden dolayı tebrik ederim.

Avatar
kim 6 yıl önce

niye boyuna boyuna ahmet gürses deyip duruyorsunuz ki mhp nin her bir neferi seçmeni yeni bir yönetim bekliyor ahmet gürses bugünkü il başkanı sadece mhp kendini yenileyip yoluna devam eder kardeşim ahmet gürses falan filan isim önemli değil bu konuda eğer baraj altı kalacaksa da kalır ki geçmişte kalmıştır bedel ödemiştir ama mhp olarak yoluna devam etmiştir bazıları mhp yi kişilerden ibaret sanıyorlar öyle değildir isimler bugün ahmet yarın mehmet öbür gün hüseyin öbür gün sabri öbür güğn mesut vb.bu böyle devam eder gider a da fazla oy almıştır b de oyu düşmüştür c de baraj altı kalmıştır d yi genel merkez feshetmiştir e ye yen iden kurdurmuştur bu olaylar hep misaldir mhp hep vardır türk milleti var oldukçada var olacaktır.ahmet gürses veya genel merkezdekiler olmasa mhp olmayacakmı tabiiki varolacak

Avatar
Ülkücü 6 yıl önce

Bu yolu genel başkan göstermiştir kim kaç imza toplarsa toplasın kongreye gitmem gitsinler haklarını mahkemede arasınlar demiştir demekki 1200 delegenin tamamı kurultay istesede beyfendi babasının koltuğundan kalkmayacaktır parti önümüzdeki ilk seçimde baraj altında kalabilir buna duyarsız kalmadığı için Başkan'ı tebrik ediyorum sakın dik duruşunu bozma Başkan bu sebeple görevden alsalar bile ilk kongrede yine başkansın bu genel merkezciler kendinden başka kimseyi düşünmezler hepsi Büyükşehir'lerden ilk sıralarda milletvekili çünkü yazıklar olsun hepsine otuz yıl emeklerimi helal etmiyorum onlara

Avatar
11 6 yıl önce

mhp genel merkezi böyle tehditkar ve talihsiz açıklama yapacağına kurultaya evet deyip ağırlığını koyması lazım.bende cesaretinden dolayı sayın gürses'i tebrik ediyor allah yolunu açık etsin diyorum.

Avatar
İDEALİST 6 yıl önce

bi̇leci̇kten olağanüstü kurultay i̇çi̇n i̇mza veren ülküdaşlarimi kutluyorum. davalarini düşünen adamlarmiş.tabanin sesi̇ni̇ yansitmişlar.
genel merkezi̇n tavrina geli̇nce;
gölge etmesi̇nler, bi̇zi̇m aklimizla alay etmesi̇nler yeter.

Avatar
alp 11 6 yıl önce

Mhp sn Devlet Bahçeli liderliğinde yapılacak ilk seçimde çok üzülerek söylüyorum barajın altında kalacaktır.Oktay Vural v.s gitmeli Meral Akşener gelmeli teşkilat ı bitrdiler nerde eski mhp

Avatar
mhpli 6 yıl önce

başkan yanlış yaptı genel başkanın arkasındayım deseydi ömrünün sonuna kadar seçilemese bile her dönem atama ile il başkanlığına devam ederdi parti iktidar olmuş olmamış kime ne şefkat çetin semih yalçın ismet büyükataman vekil olsunda gerisi teferruat

Avatar
lefkeli 6 yıl önce

partimize gönül verenler merhum abdullah çatlının dediği gibi "emirde robot,fikirde kulis" düsturu ile hareket etmektedirler. ülküdaşlarımız partimizin büyümesinde bu güne kadar ellerinden geleni yaptıkları gibi yine partimizi yüceltmek için bu harekete dahil olmuşlardır. i̇l başkanımız taleplerimiz doğrultusunda hareket etmektedir. i̇l başkanımıza desteğimiz tamdır. selam ve dua ile.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503