banner401
banner422

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı, Milletvekili Yaşar Tüzün’ün katılımıyla Bayırköy ve Vezirhan Belde Belediye Başkanı adaylarını tanıtırken, partiye yeni üye olanlar içinde rozet takma töreni düzenledi.

“Bayırköy ve Vezirhan’ı CHP’nin kalesi yapacağız”

CHP Seçim Bürosu’nda gerçekleşen aday tanıtım töreni partililerin yoğun katılımı ile gerçekleşirken, ilk konuşmayı yapan Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, merkezde, Vezirhan ve Bayırköy Beldelerini CHP’nin kalesi yapacaklarını vurguladı. Başkan Çalışkan, “merkezde, Vezirhan ve Bayırköy’de ben inanıyorum ki, sizlerle birlikte aramıza yeni katılan üyelerimiz ile birlikte Mart’ın sonunu hep birlikte Bahar yapacağız. Bilecik Belediye Başkanlığını, Vezirhan Belediye Başkanlığını ve Bayırköy Belediye Başkanlığını hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi yapacağız”dedi.

“Bayırköy’de Belediye’ye CHP bayrağını dikeceğim”

Bayırköy Belediye Başkanı Adayı Hüseyin Kaygısız, 14 yaşından beri sol kanadın içerisinde mücadele ettiğini söylerken, 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerine yönelik Bayırköy için iddialı olduğunu belirtti.

Başkan adayı Kaygısız, “bu onurlu mücadele, bu görev bana verildi, bunu en iyi şekilde taşıyacağıma ve Bayırköy’de de yeniden Belediye’ye Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikeceğimize hepinizin huzurunda söz veriyorum” ifadelerini kullandı.

“Vezirhan’ı şahlandıracağım”

İnşaat sektörünün önde gelen isimlerinden birisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Vezirhan Belediye Başkanı adayı Ercan Öztürk ise, yapacağı projeler ile “Vezirhan beldesini şahlandıracağız” dediği konuşmasında, “bir belediye başkanının mimar olması gerekiyor, ya inşaatçı olması gerekiyor ya da inşaat mühendisi olması gerekiyor. Tabi ki ben Vezirhan’ın bütün sorunlarını biliyorum, yapacağım projeler ile Vezirhan’ı şahlandıracağız”dedi.

“CHP’li belediyeciliğin nasıl bir şey olduğunu tüm Bilecik’e göstereceğiz”

Bilecik Belediye Başkanı adayı Semih Şahin ise Mart’ın sonunu bahar yapmak için hep birlikte mücadele etmenin önemine vurgu yaparken konuşmasında şunları söyledi: “Mart’ın sonunu bahar yapmak için hep birlikte çalışacağız, yaklaşık 2 ayımız kaldı, bu 2 aylık süre içerisinde bütün Bilecik’i ayaklandırıp büyük bir başarı elde etmek istiyoruz, eğer Bilecik merkez ilçeyi alırsak yine merkez ilçeye bağlı beldelerimiz Vezirhan ve Bayırköy ile birlikte projeler üretip CHP’li belediyeciliğin nasıl bir şey olduğunu tüm Bilecik’e göstereceğiz inşallah.”

“Bilecik’te ki 11 Belediye’nin 11’inden AKP’yi kaldıracağız”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Yaşar ise, seçimlere yönelik oldukça iddialı sözler sarfederken, Bilecik ilinde bulunan 11 Belediye’nin 11’ini de alacaklarını belirtti.

Başkan Yaşar, konuşmasında özetle “31 Mart’ta bildiğiniz gibi bir yerel seçim yaşayacağız. Bizler bu seçimlere tüm gücümüzle en iyi şekilde, en iyi adaylarımızı belirleyerek yola çıkmış bulunuyoruz. 31 Mart’a giderken, bizler gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetim kadroları olarak çok ciddi bir hazırlığın içerisinden geçerek bugüne geldik, bu seçimler artık bizler için zaferle sonuçlanacaktır diyorum. Bizler, parti örgütleri olarak bu seçimi almak için elimizden gelen tüm gayretleri göstereceğiz, artık biz bu seçimde güçlerimizi birleştirerek, inanarak 31 Mart’a kadar gece gündüz, yılmadan, bıkmadan, usanmadan her yerde mücadelemizi göstereceğiz ve Bilecik’te ki 11 Belediye’nin 11’inden AKP’yi kaldıracağız, yok edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, merkezde Semih Şahin, Vezirhan’da Ercan Öztürk, Bayırköy’de Hüseyin Kaygısız adayları ile bu seçimi kazanacaklarını söylediği konuşmasının başında, “31 Mart’ta Bilecik’imizi yönetecek, Vezirhan ve Bayırköy beldelerini yönetecek bir birinden değerli Belediye Başkanı adaylarımızla aynı zamanda Belediye Meclisi üyelerimizi ve Bilecik’in yerel parlamentosu konumunda olan İl Genel Meclisi üyelerimizi seçeceğiz.

İl Genel Meclisi üye sayısı il genelinde toplam 21 tanedir, bu 21’in en az 12’sini kazanabilme adına yerelde çoğunluğu oluşturabilme adına, yerel parlamentoyu, sosyal demokrat bir yönetim anlayışını ortaya koyabilme adına, 8 ilçemizde en az 12 İl Genel Meclisi üyesi seçilebilmesi için hem ittifak adaylarıyla birlikte, hem de CHP’liler olarak listelerimizi ve çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

31 Mart Belediye Başkanlığı seçimi değil, bu seçimin adı mahalli idareler seçimi, gittiğiniz köyde, mahallede hemşerilerimiz öncelikle mahalle ve köy adaylarını seçecek, sonra Belediye Meclisi üyesini ve İl Genel Meclisi üyesini seçecek ve şehir merkezinde oturanlar da Belediye Başkanlarını seçecek. 4 adet oy kullanacağız, bu oylamanın sonucunda Türkiye’de bir beka sorunu, bir rejim değişikliği adı altında siyasete engel koyana, Bilecik meydanından sesleniyorum.

Bilecik’imizi Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu yönetmeyecek, Bilecik’imizi AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetmeyecek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yönetmeyecek. Bilecik’imizi bu partilerin adayları yönetecek, Bilecik’i hiç şüphe duymuyorum Semih Şahin yönetecek. Bayırköy beldemizi Hüseyin Kaygısız arkadaşımız yönetecek, Vezirhan beldemizi Ercan Öztürk kardeşimiz yönetecek, bu bir genel seçim değil. Eskilerin söylediği gibi şehrin emin olunan insanına bu şehri emanet edeceğiz, emanet edeceğimiz kişi, biz CHP olarak kazanılsın istiyoruz, Semih Şahin kazansın istiyoruz ama en önemlisi Bilecik kazansın istiyoruz, çünkü bizler ticaretin ve siyasetin perdesinden gelmiştik ama şimdi öyle bir adayımız var ki; hem inşaat mühendisi, hem öğretim üyesi, hem pratikte görev yapmış, çok değerli bir arkadaşımız. Bu ilgisini, birikimini ve kuşkusuz Belediyecilik pratiğini şimdi Bilecik’te uygulayacak çok değerli arkadaşımız var, Bilecik’in kazanması için evet mührünü Cumhuriyet Halk Partisiyle buluşturmak istiyoruz, aynı şekilde bizim iki birbirinden değerli beldemiz var.

“Aldığım oydan eksik alırsan hesabını sana sorarım”

Bayırköy Belediye Başkanı adayı Hüseyin Kaygısız’a yönelik gayet deneyimli bir aday olduğu yönünde metheden Milletvekili Tüzün şöyle konuştu:

“Geçmişte belde başkanlığımızı yapmış ve Bayırköy beldesinde Belediye Meclis üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yapmış, çok değerli arkadaşımız Bayırköy’ü yönetmeye talip. Geçmişte bir deneyimi oldu, az bir oyla seçimi kaybetti. Şimdi birikimini Bayırköy’de uygulayacak. Bayırköy’ümüzü ben biliyorum, son seçimlerde Bayırköy’ümüz de birinci parti olduk, Hüseyin Başkana dedim ki; “aldığım oydan eksik alırsan hesabını sana sorarım.”

“Vezirhan’ı Paris mi yaptın be kardeşim?”

Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş’u da sert sözlerle eleştiren Milletvekili Yaşar Tüzün, “Vezirhan beldemizde bir iş kazasına uğradık. Vezirhan’da iktidar partisine geçersem daha fazla hizmet ederim anlayışıyla partilerini satanlar, partililerin vermiş olduğu oylarla göreve gidip sonra o partisini unutanların şimdi ne halde olduğunu benden daha iyi biliyorsunuz. Müstahak mı, Müstahak. Siz aldığınız oyun hakkını vermeden, onları yok sayarak, ihanet ederek partinizi değiştirirsiniz, Vezirhan’ı bugünkü konumu itibariyle CHP yönetim anlayışıyla bulunsaydınız, iktidar partisine geçtiniz de ne oldu, Vezirhan’ı Paris mi yaptın be kardeşim? Yaptığın hizmetler yerinde biliyor, yapamadıklarını şimdi Ercan Başkanımız yapacak.

Ercan Öztürk, Vezirhan’ın damadı, 15 yıldır Vezirhan’da oturuyor, Vezirhanlıları yakinen tanıyor. Kendisini sıfırdan, taşeronluktan başlayarak bugün Bilecik’in en büyük Meslek Odası’nın Yönetim Kurulu üyesi olması, TSO’da seçilerek gelmiş olması, bu bilgisini, birikimini, başta inşaatçılık ve proje olarak Vezirhan’da hayata geçireceğine, Vezirhan’ın sanayi kuruluşlarını artıracağını, TSO’da elde ettiği birikimleri Vezirhan’a taşıyacağını düşünüyorum ve yürekten kutluyorum” dedi.

İl Genel Meclisi adayları tanıtıldı

Diğer yandan, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den İl Genel Meclisi adayları; Zafer Kurnaz, Mehmet Yılmaz, Mehmet Janrat Karaahmet, İlyas Dirik, İsmail Şahin isimleri Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan tarafından tek tek okunurken, partililer tarafından aday tanıtım toplantısı adeta gövde gösterisine dönüşerek birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510