banner401
banner422
banner472

Bozüyük'te Tüzün ve Akarkarasu'ya sevgi seli

Cumhuriyet Halk Partisi vekil adayları Yaşar Tüzün ile Faik Akarkarasu Bozüyük’e STK temsilcileri, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar ile iftar yemeğinde biraraya geldi.

Grand Çalı Otel’de vatandaşlar ile buluşan CHP Milletvekili adayı Yaşar Tüzün ile diğer aday Av. Faik Akarkarasu'ya sevgi gösterisi Bozüyük'te CHP'nin gücünü bir kez daha ortaya koydu.

Yaşar Tüzün, “Meclis’te 4 dönemdir parti gözetmeksizin Milletvekili oldum. Tam Bilecik'e hizmet edebilecek bir makama seçilmişken erken seçime gidilmesi üzücüdür” derken, diğer vekil adayı Faik Akarkarasu ise, “Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye’de iktidara taşıyacağız”ifadelerine yer verdiler.

“Bilecik istediğimiz yerde değil”

CHP Milletvekili Adayı Faik Akarkarasu, iftar yemeğinde ülkedeki ekonomik duruma dikkat çekerken, “Üreten Türkiye’den tüketen Türkiye’ye, ihraç eden Türkiye’den ithal eden Türkiye’ye geldik” ifadelerine yer verdiği konuşmasında şunları ifade etti:

“24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye açısından çok önemli, çok kritik bir seçime gidiyoruz. Hepiniz kararınızı oluştururken Bilecik’imizden önce çocuklarımızın kararına oylayacağız. Ülkemizi düşüneceğiz, Cumhuriyetimizi oylayacağız, demokrasimizi düşüneceğiz. Bilecik ilinde 18-24 yaş arasında 19 bin 600 seçmenimiz var. 25 ve 29 yaş arası 14 bin 894 seçmenimiz var. 30 ile 34 yaş arası 15 bin 732 seçmenimiz var. Ve devam eden bu seçmen grafiği Bilecik’in çok genç bir seçmen yapısına sahip olduğunu gösteriyor. Buna paralel tarım alanlarımız var, sanayimiz var, suyumuz var, her şeyimiz var. Fakat Bilecik istediğimiz yerde değil, ülkemizde istediğimiz yerde değil. 2017 yılı itibariyle üreten Türkiye’den tüketen Türkiye’ye, ihraç eden Türkiye’den ithal eden Türkiye’ye geldik. 236 bin 210 adet koyun ithal ettik. Bulgaristan’dan saman getirdik. Kendi çiftçimizi 33 nitrat gübresine kota koyduk. Sanki Türk çiftçisi buradan bomba yapacak! O yüzden buğday üretimimiz düştü. Ekonomik veriler her gün felaket. Ülkeyi yönetmek iddiasında olan Adalet ve Kalkınma Partisi 16 yılda ülkeyi getirdiği yeri nasıl düzeltecek, kendileri de bilemiyorlar. Mazot 5 liradan fazla. Cebimizdeki 5 Türk Lirası ile ne bir Amerikan Dolar’ı alabiliyoruz, ne 1 litre mazot alabiliyoruz. Son olarak tek söylemek istediğim şudur: tüm seçim çalışmalarında bölge bölge geziyoruz. Aday aday açıklamamda da bize düşen görev suyu dere yatağına taşımaktır demiştim. Şuanda su dere yatağına taşındı. Bunun karşısında hiçbir güç duramaz. El ele, omuz omuza, gönül gönüle birbirimizi büyüterek bu suyu dere yatağına daha hızlı kavuşturacağız, daha hızlı yükselteceğiz. Ve önce Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, Cumhuriyet Halk Partisi ile Türkiye’de iktidara taşıyacağız.Ve yine Bilecik’in temsilcisi, komşu ilin temsilcisi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Sayın Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanlığı makamına taşıyacağız.”

“Bozüyük’ün hizmete ihtiyacı olduğunu en iyi bilenlerdenim”

Vekil adayı Yaşar Tüzün ise, “dört dönem de parlamentoda sizleri temsil ettiğimi biliyorsunuz. Bana ulaşan, beni arayan hiçbir hemşerime benim partilim değilsin, bana oy vermedin ön yargısına kapılmadım. Her kim bana ulaşmış, her kim bana sorunlarını anlatmışsa bütün hemşerilerime birinci derece yakınlık gösterdim ve sorunlarını çözmeye çalıştım” dediği konuşmasında şunları söyledi:

“Çok değerli hemşerilerim hepimizin bir vatandaş olarak, yurttaş olarak bir kaç soruyu kendisine sorması gerektiğini düşünüyorum. 24 Haziran’da sandığa gideceğiz, başta Türkiye’mizin geleceğini, Bozüyük kentimizin geleceğini belirleyeceğiz. Ama sandığa gitmeden önce bütün hemşerilerimden ricam şudur ki eğer Türkiye’de her şey yolundaysa; Soru 1: Neden erken seçim yapıyoruz? Soru 2: Eğer işler yolunda değilse neden tekrar aynı kişiyi Cumhurbaşkanı seçeceğiz ? Soru 3: Eğer ülkeyi sayın Erdoğan kurtaracaksa ülkeyi bugüne kadar kim yönetti. Bu üç soruyu her yurttaşımızın, her hemşerilerimizin kendisine sormasını istiyorum. Eğer Türkiye’de her şey yolundaysa neden erken seçim yapıyoruz. Eğer işler yolunda değil ise neden aynı kişiyi cumhurbaşkanı seçeceğiz. Eğer şimdiki cumhurbaşkanımız ülkeyi iyi yönetti ise bu ülkeyi bu hale kim getirdi sorusunu kendimize sormamız gerekiyor.

“Tarihi bir dönemde, tarihi bir fırsatı değerlendirmek istiyoruz”

Ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıları parlamentoya Bilecik’ten iki milletvekili göndererek bu sorunları çözünüz dediniz.7 Haziran 2015 seçiminde bu kentte Bozüyük ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi’ni 1’inci parti yaptınız.1 Kasım 2015 seçimlerinde Bozüyük merkezinde yine 1’inci parti yaptınız.Ama ben isterdim ki Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında milletvekili olarak sizlere hizmet etmek isterdim ama nasip olmadı. Şimdi ise tarihi bir dönemde, tarihi bir fırsatı değerlendirmek istiyoruz.

Sevgili hemşerilerim, yapmış olduğum görevleri hepiniz yakinen biliyorsunuz. Partimizin yetkili organlarında görev yapmış bir kardeşiniz olarak Bilecik Belediye Meclis Üyesi ve Bilecik Belediye Başkanlığı yaptığımı ve dört dönem de parlamentoda sizleri temsil ettiğimi biliyorsunuz. Bana ulaşan, beni arayan hiçbir hemşerime benim partilim değilsin, bana oy vermedin ön yargısına kapılmadım. Her kim bana ulaşmış, her kim bana sorunlarını anlatmışsa bütün hemşerilerime birinci derece yakınlık gösterdim ve sorunlarını çözmeye çalıştım. Cumhuriyet tarihinde ve parlamento tarihinde ilk defa iki milletvekili çıkaran bir ilde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili seçilme onurunu milletvekili arkadaşlarım beni seçerek yaşattı, sizlerde parlamentoya göndererek yaşattınız. Bu göreve seçildiğim yaklaşık 5 ay süre içerisinde partili, partisiz, bizim partimize oy veren, vermeyen bütün hemşerilerim Yaşar Tüzün ile onur ve gurur duyduğuna inanıyorum, biliyorum. Bu makamın daha önümüzdeki süre içerisinde 21 ay gibi bir zamanı vardı. Özet olarak şunu anlatmak istiyorum, Bilecik’imize ve bölgemize tamda bu makamın fırsatını imkanını kullanacağımız bir dönemde seçime gidiyoruz.

“Bozüyük’ün hizmete ihtiyacı olduğunu en iyi bilenlerdenim”

Türkiye’nin huzura ihtiyacı olduğunu, Türkiye’nin barışa ihtiyacı olduğunu ve Bozüyük’ün de hizmete ihtiyacı olduğunu en iyi bilenlerdenim. 24 Haziran’da bizleri tekrar gönderdiğinizde şunu bilmenizi istiyorum ki bugüne kadar siyasi birikimimi ve tecrübemi daha üst makamlarda sizi temsil edeceğimi huzurunuzda sözünü veriyorum. Ben artık Bozüyüklü kardeşlerimin Yaşar abisiyim, ben artık Bozüyüklü ağabeylerimin Yaşar kardeşiyim. İşte bu özelliklerimi önümüzdeki dönemde de hissedeceksiniz, yaşayacaksınız ve en önemlisi size hizmet olarak geri döndüreceğime huzurunuzda söz vermek istiyorum.

“Halkımızın parasıyla partinizin propagandasını yapıyorsanız…”

Sevgili hemşerilerim, bir konuya değinmeden geçemeyeceğim. Özellikle AK Partili Belediye Başkanlarımız Ramazan ayı münasebetiyle iftar düzenliyorlar. Gerçekten çok doğru yapıyorlar, ihtiyacı olan hemşerilerimize iftar vermenin onların ihtiyaçlarını çözmenin mutluluğunu yaşatsınlar ama sizin ödediğiniz su parasıyla, sizlerin ödediği emlak vergisi ile, sizlerin ödediği Belediye’ye kazandırdığı bütçe ile iftar vererek, partilerinin milletvekili adaylarını getirip onlara propaganda yaptırma fırsatını tanıdıkları için onları huzurunuzda kınıyorum. Bu doğru bir yöntem değil, elbette halkımızın ihtiyaçları görülecek ama halkımızın parasıyla partinizin propagandasını yapıyorsanız bu doğru bir yöntem değildir, bunun doğru olmadığını başta Bozüyüklü hemşerilerimiz ve diğer ilçelerdeki hemşerilerimiz yakinen bilmektedirler.

“Cumhurbaşkanı Muharrem İnce olursa Türkiye’nin kazanacağına inanıyorum”

Sevgili dostlarım, sevgili hemşerilerim, bu seçimlerde sadece parlamentoya iki tane milletvekili göndermekle yetinmeyeceksiniz, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti devletinin 13’üncü Cumhurbaşkanını seçeceksiniz. Türkiye Cumhuriyeti devletinin 13’üncü Cumhurbaşkanını seçerken ben inanıyor ve tahmin ediyorum ki bütün Bozüyüklü hemşerilerimiz kendi hemşerilerini tercih edeceklerdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin göstermiş olduğu aday her ne kadar Yalova Milletvekili ise aynı zamanda Bilecik milletvekilidir.

Bilecik’i, Bozüyük’ümüzü yakinen tanıyan, bölgemizin sorunlarını bilen ve parti içerisinde benim tam 30 yıl öncesinden arkadaşım olan Muharrem İnce’ye oy istiyorum, destek istiyorum. Ben Bozüyük’e güveniyorum, ben sizlere güveniyorum, gerçekten bizleri parlamentoya milletvekili olarak gönderirseniz öncelikle Bozüyük’ün kazanacağını ifade etmek istiyorum ve 13’üncü Cumhurbaşkanı Muharrem İnce olursa Türkiye’nin kazanacağına inanıyorum.”

İftar sonrası Yaşar Tüzün ve Faik Akarkarasu, tek tek masaları gezerek katılımcılara teşekkür ederken, herkesin Tüzün ve Akarkarasu ile birlikte resim çektirmek istemesi gözlerden kaçmadı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510