banner401
banner422
banner472

BOZÜYÜK BELEDİYESİ ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.MİNİK İZCİLER ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISINI İZLEDİ


Bozüyük Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Fatih BAKICI Başkanlığında yapıldı. Toplantıya katılan ÇEVKODER  İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği izcileri toplantıyı büyük bir dikkatle izledi.


Bozüyük Belediyesi Metristepe Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan toplantı 8 gündem maddesi ile başladı. Gündemin ilk maddesinde yer alan 5393 Sayılı Kanunun 18 ve 49. maddeleri ve belediye ve bağlı kuruluşları ile mahalli idare birlikleri norm kadro ilke ve standartlarına dair yönetmeliğin 11.’inci maddesine göre boş kadro derece değişikliği konusunun görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. Bursa BEBKA Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansının açık bulunan 2017 yılı Mali Destek Programları ile 2017 yılı Teknik Destek Programlarına, AB Hibe Programlarına, yurt dışı ülkelerin hibe programları kapsamındaki hibe teklif çağrıları ile Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarının, kamu kurum ve kuruluşlarının teşvik kapsamındaki proje karşılığı hibe ve destek programlarına proje sunulmasına ve talebin başarılı olması durumunda faaliyetin uygulanmasına, sunulan faaliyette kurum /kuruluşumuzu temsile, ilzama ve talebe ilişkin belgeleri imzalamaya Belediye Başkanı Fatih BAKICI’ ya yetki verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Ardından gündemin 3. maddesinde yer alan; Belediye tarafından 2017 yılında 2016 yılının kesinleşmiş bütçe gelirlerinin, 213 sayılı vergi usul kanununa göre belirlenecek yeniden değerleme oranıyla artırılan miktarının yılı içinde toplam yüzde onunu geçmeyen iç borçlanma için 5393 sayılı belediye kanununun 18. maddesinin d bendi ve 68. maddesine göre; belediyenin mevcut borçlarının kapatılması araç gereç alımı ve gerçekleştireceği projelerin finansmanını sağlamak üzere yurtiçi ve yurtdışı bankalar fonlar, kredi kuruluşları gibi finans kurumlarından bağış, hibe, borçlanma ve proje kredileri için görüşmeler ve anlaşmalar yapılması konusunda belediye başkanına yetki verilmesi konusu görüşülürek oy birliği ile kabul edildi. 5393 sayılı belediye kanununun 18. maddesi (d) fıkrasına ve 15. maddesi (i) fıkrasına istinaden; Yeni Mahalle 1144 ada 6 ve 8 nolu parselde kayıtlı taşınmazların kamulaştırma giderleri için 1 milyon 665 bin 629,00 TL bedelin İller Bankasından kredi alınmasına ve Belediye Başkanına yetki verilmesi konusunun görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. 5393 sayılı belediye kanununun 75. maddesi (d) fıkrasına, kamu idarelerine ait taşınmazların tahsis ve devri hakkındaki yönetmeliğine istinaden; Çarşı Mahalle, 12 ada 203 nolu parselde belediye adına kayıtlı ve imar planımızda kapalı spor tesisi alanında kalan taşınmazın; kapalı spor salonu ve her türlü spor tesisi yapılmak üzere 25 yıllığına Spor Genel Müdürlüğü adına tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi.


Ardından belediye İmar Komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. Toplantının devamında belediye plan bütçe komisyonuna sevk edilen S plaka yönetmeliğiyle ilgili olarak konuların görüşülmesi yapıldı. Plan bütçe komisyonu, ilçede faaliyet gösterecek S plakalı araç sayısının 300 adet olmasına, 3 yıla kadar kiraya verilmesine ve il dışından gelecek servis araçları güzergah belgesi ücretinin 650 TL ve il içi güzergah belgesi ücretinin 300 TL olmasına ve 2017 yılı gelir tarifesine eklenmesi ne komisyonca oy birliği ile karar verildiğini açıkladı. Komisyonun kararı meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca 5393 sayılı belediye kanununun 18/ m bendine göre 7 Mayıs 2012 tarih ve 51 sayılı meclis kararı ile kabul edilen Bozüyük belediyesi (S) servis araçları yönetmeliğinin, günümüz koşullarına göre güncellenmiş olduğu ve yönetmeliğin Belediye Zabıta Müdürlüğünden komisyona geldiği şekilde kabulüne oy birliği ile kabul edildi. Toplantının sonunda CHP grubu adına Meclis Üyesi Coşkun AKSU’nun gündem dışı soruları Belediye Başkanı Fatih BAKICI tarafından cevaplandırıldı.

           
Toplantının sonunda toplantıyı büyük bir dikkatle izleyen izci gurubu Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BAKICI ve Melis üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerinin elinden hediyelerini alan minik izcilerin mutluluğu yüzlerine yansırken, Başkan BAKICI” izcilerimiz için yapmamız gereken ne varsa Bozüyük Belediyesi olarak yapmaya hazırız” dedi ve minik izciler ile bir süre sohbet etti.  Burada kısa bir açıklama yapan İzci Gurubu Lideri Veli ÇELİK izciliğin görüp öğrenmeye dayandığını ve bu nedenle geleceğin büyükleri ola minik izcilerin ilçe hakkında önemli kararların alındığı Meclis toplantısına katıldıklarını belirterek mavi kapak toplama kampanyası ve akabinde yapacakları fidan dikimi kampanyası hakkında bilgi verdi. Daha sonra renkli görüntülerin ortaya çıktığı Bozüyük Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı sona erdi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner517

banner402

banner406

banner509

banner515

banner390

banner404

banner510