banner401
banner422
banner472

Bozüyük Belediyesi Mart Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Bozüyük Belediye Meclisi Mart ayı olağan meclis toplantısı Metristepe Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 12 gündem maddesi görüşüldü. İlk gündem maddesinde; ilçe genelinde ticaret yapı adalarında, zemin ticaret konut yapı adalarında ve plan hükümlerinde imar planı revizyonu görüşülerek meclis üyelerinin oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi. Bilecik Valiliği, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bilecik Toprak Koruma Kurulunun kararı ile Yeşilkent Mahalle sınırlarında, sanayi alanı olarak ilave imar planı yapılması için toplam 31 bin 2972 hektar alanın sanayi alanı olarak ilave imar planı yapılması ve tarım dışı amaçlı kullanılması için kamu yararı teknik raporu hazırlanması ve İçişleri Bakanlığından kamu yararı kararının alınması talebinin görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi.

Akpınar Mahallesi, tescilli İnönü Şehitliğinin ve İnönü Şehitliğinin koruma alanının bulunduğu bölgede ilave imar planı talebinin görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Bozüyük Belediyesi tarafından kurulan Bozüyük Şehir Müzesini daha iyi bir seviyeye getirebilmek ve ilçenin tarihi yapısını tanıtmak amacıyla Avrupa Müze Akademisine (European Museum Academy) üye olunmasına ve Avrupa Müze Akademisinde Belediyeyi temsilen Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Meclis Üyesi Veysel Kılıç’a tam yetkinin verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Akpınar Mahallesinde kurulacak olan “Milli Mücadele Müzesi” ile ilgili çalışmaların yapılması için Belediye Başkanı Fatih Bakıcı ve Meclis üyesi Veysel Kılıç’a tam yetkinin verilmesi konusu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yazısına istinaden; hemzemin geçitten Laz Ahmet Caddesi istikametine doğru Serdar Sokağa kadar kısmı çift yönlü park yasağı, Hemzemin geçitten Abdullah Sokak istikametine doğru Kabakderesi Sokağa kadar olan kısma çift yönlü park yasağı konusunun görüşülmesi yapılarak bahsi geçen sokaklarda tam zamanlı park yasağı uygulanmasına karar verildi.

Bozüyük Belediyesi Meclis kararlarında bulunan Yeni Mahalle Fahri Korutürk Caddesindeki park yasağı uygulaması ile ilgili sehven sol tarafta olması gereken yasak sağ taraf olarak belirtilmiş olup kararın sadece sol tarafta park yasağı olarak yeniden alınması konusunun görüşülmesi yapılarak yanlışlık düzeltildi.

Kapalı pazar yerinin çökmesinden dolayı, Yenimahalle 1082 ada 4 parselde yeni kapalı pazarın kullanıma açılacak olması sebebiyle; Belediye Meclisi’nin kararı ile kabul edilen ‘’Bozüyük Belediyesi Kapalı Pazaryeri Yönetmeliğinin günümüz şartlarına cevap vermediğinden, hazırlanan yeni kapalı pazar yeri yönetmeliğinin görüşülmesi yapılarak plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Semt Pazar yerlerinin kuruluşu, satış yerlerinin tahsis edilmesi, denetime ilişkin yükümlülükleri düzenleyen kanun’’ gereği, yeni kapalı pazar yerlerinde oluşturulacak tüm satış yerlerinin 10 yıl süre ile tahsis yolu ile işletilmesi konusunun görüşülmesi yapılarak oy birliği ile bu konuda encümene yetki verilmesine karar verildi. Yeni kapalı pazar yerlerinde oluşturulacak satış yerlerinin, salı ve cumartesi günleri için köşe parsellerin ve ara parsellerin ayrı ayrı olarak metrekare üzerinden tahsis ücretinin belirlenmesine ve Pazaryeri gelir tarifesi başlığı altında 2018 yılı Gelir tarifesine eklenmesi konusunun görüşülmesi yapılarak plan ve bütçe komisyonuna sevk edildi.

Belediye Meclisinin kararı ile Yeni Mahalle 1082 ada 1 parselde bulunan kapalı pazar yerindeki (çöken kapalı pazar) meyve-sebze pazarı, tuhafiye pazarındaki tezgahları 10 seneliğine tahsis alan vatandaşların mağdur edilmemeleri amacıyla ödedikleri bedellerden kullandıkları döneme tekabül eden bedel düşüldükten sonra kalan bedellerin usulüne ve yasal mevzuata uygun olarak hesaplanarak; yeni kapalı pazar yerinden tahsis hakkı elde edecek olanların belediyeye ödeyecekleri tahsis bedelinden mahsup edilmesi, yeni kapalı pazar yerinden tahsis hakkı talep etmeyecek veya tahsis hakkı elde edemeyecek olanlara ise geri iadesinin görüşülmesi yapılarak oy birliği ile kabul edildi. Son olarak belediye imar komisyonuna sevk edilen konuların görüşülmesi yapıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bozüyük 11 ay önce

özel hastane varmı yada sanayicleri tesvik etmek için yer istanbul izmitteki saanyiclerr sevre illere gidiyorr bu fırsatı degerlendirmek lazımm baskanımm

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner417

banner483

banner390

banner404