banner566
banner401
banner422

Bilecik tozdan kurtuluyor

Bilecik Belediyesi merkez muhtelif cadde ve sokaklarda sıcak asfalt kaplama, aşınma ile kaplanması ve yolların asfalt betonu hazırlanarak asfalt tamir ve bakım aracı ile asfalt yama yapılması işi için ihaleye çıkıyor.

Bilecik Belediyesi’nin son aylarda hummalı bir şekilde girişmiş olduğu altyapı çalışmaları sonrasında cadde ve sokak araları sıcak asfalt dökülerek düzenlemeye gidiyor. Altyapı çalışması öncesinde cadde ve sokak aralarındaki yolların deforme olmasına ilişkin birçok vatandaş mağdur olduğunu dile getirmişti.

Belediye Başkanı Semih Şahin, Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz Bilecik’in altyapı sorununa değinmiş ve ardından kısa süre içerisinde Bilecik merkezinin genelinde hummalı bir şekilde altyapı çalışması başlamıştı.

Altyapı çalışmaları sırasında birçok yerde toz toprak birikintisi meydana çıkarken, nihayet altyapı çalışmaları sonrası Bilecik Belediyesi cadde ve sokaklarda asfalt yapmak için ihaleye çıkıyor. 5 yıl aradan sonra ilk defa Bilecik genelinde asfaltlama çalışmasının yapılacağı öğrenilirken, birçok vatandaş, “toz topraktan kurtuluyoruz” yorumunda bulundu.

Buna doğru orantılı olarak Bilecik Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 5000 ton asfalt yama yapılması, 5000 ton b.s.k. asfalt betonu hazırlanması, 2000 ton asfalt betonu binder ile kaplama yapılması, 2000 ton asfalt betonu aşınma ile kaplama yapılması, 1000 m3 kaplamaların kazınması, 1600 ton malzemenin nakli işi 6 Ağustos’ta 14.30’da ihale edilecek.

Bilecik Belediye Başkanlığı Encümen toplantı salonunda gerçekleşecek ihalede iş teslimi için 130 takvim günü süre verildi.

İhaleye katılabilme şartları ve istenilen belgeler ile yeterlik değerlendirmesinde uygulanacak kriterler ise şu şekilde sıralandı:

- İhaleye katılma şartları ve istenilen belgeler:

-Teklif vermeye yetkili olduğunu gösteren İmza Beyannamesi veya İmza Sirküleri.

- Gerçek kişi olması halinde, noter tasdikli imza beyannamesi.
-Tüzel kişi olması halinde, ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakları, üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, bu bilgilerin tamamının bir Ticaret Sicil Gazetesinde bulunmaması halinde, bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil Gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliğin noter tasdikli imza sirküleri,
-Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen teklif mektubu.
-Şekli ve içeriği İdari Şartnamede belirlenen geçici teminat.
-İhale konusu işte idarenin onayı ile alt yüklenici çalıştırılabilir. Ancak işin tamamı alt yüklenicilere yaptırılamaz.
-Tüzel kişi tarafından iş deneyimi göstermek üzere sunulan belgenin, tüzel kişiliğin yarısından fazla hissesine sahip ortağına ait olması halinde, ticaret ve sanayi odası/ticaret odası bünyesinde bulunan ticaret sicil memurlukları veya yeminli mali müşavir ya da serbest muhasebeci mali müşavir tarafından ilk ilan tarihinden sonra düzenlenen ve düzenlendiği tarihten geriye doğru son bir yıldır kesintisiz olarak bu şartın korunduğunu gösteren belge.

Ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İdare tarafından ekonomik ve mali yeterliğe ilişkin kriter belirtilmemiştir.

-Mesleki ve Teknik yeterliğe ilişkin belgeler ve bu belgelerin taşıması gereken kriterler:

İş deneyim belgeleri:

Son on beş yıl içinde bedel içeren bir sözleşme kapsamında taahhüt edilen ve teklif edilen bedelin % 80 oranından az olmamak üzere ihale konusu iş veya benzer işlere ilişkin iş deneyimini gösteren belgeler.

Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler ve benzer işlere denk sayılacak mühendislik ve mimarlık bölümleri:

Bu ihalede benzer iş olarak kabul edilecek işler:

A V GRUBU İŞLER.

Benzer işe denk sayılacak mühendislik veya mimarlık bölümleri:

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ

-Ekonomik açıdan en avantajlı teklif sadece fiyat esasına göre belirlenecektir.

-İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir.
- İhale dokümanının görülmesi:
-İhale dokümanı, idarenin adresinde görülebilir.
- İhaleye teklif verecek olanların ihale dokümanını EKAP üzerinden e-imza kullanarak indirmeleri zorunludur.
-Teklifler, ihale tarih ve saatine kadar Bilecik Belediye Başkanlığı Satınalma ve İhale Büro İstiklal Mahallesi Ertuğrulgazi Caddesi No:7 Merkez/BİLECİK adresine elden teslim edilebileceği gibi, aynı adrese iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderilebilir.
- İstekliler tekliflerini, Her bir iş kaleminin miktarı ile bu iş kalemleri için teklif edilen birim fiyatların çarpımı sonucu bulunan toplam bedel üzerinden teklif birim fiyat şeklinde verilecektir. İhale sonucu, üzerine ihale yapılan istekliyle birim fiyat sözleşme imzalanacaktır.
Bu ihalede, işin tamamı için teklif verilecektir.
- İstekliler teklif ettikleri bedelin %3’ünden az olmamak üzere kendi belirleyecekleri tutarda geçici teminat vereceklerdir.
- Verilen tekliflerin geçerlilik süresi, ihale tarihinden itibaren 60 (altmış) takvim günüdür.
-Konsorsiyum olarak ihaleye teklif verilemez.
-Bu ihalede elektronik eksiltme yapılmayacaktır.
Diğer hususlar:

İhalede Uygulanacak Sınır Değer Katsayısı (N) : 1,20
Teklifi sınır değerin altında olduğu tespit edilen isteklilerin teklifleri, Kanunun 38 inci maddesinde öngörülen açıklama istenmeksizin reddedilecektir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İhaleye sadece yerli istekliler katılabilecektir. 2 ay önce

Akaryakıt ihalesin de de bunu yazsaydınız fena mı olurdu??

Avatar
Ertan 2 ay önce

Aman başkanım elini çabuk tut cidden arabalar mahvoldu. Şimdiden yaptığın altyapı için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar dilerim

Avatar
BİLECİKLİ 2 ay önce

MaşAllahhh, Allah güç kuvvet versin..

Avatar
BİLECİKLİ 2 ay önce

ASFALT USTUNE ASFALT ONEMLİ OLAN ESKISINI KALDIRIP YENISINI YAPMAK YOLLAR YUKSELDIKCE YUKSELDI BUDA BIR SORUN BILECIK ICIN SAYGILAR

banner524

banner92

banner503

banner644

banner520

banner620

banner390

banner510