banner401
banner422

Geçtiğimiz dönem Bozüyük Belediye Başkanı olarak seçilmesinin ardından 5 yıllık döneminde çok önemli 160 projeye imzasını atan, yeni dönem için de iddialı yeni nesil projeleriyle  aday olan genç ve başarılı Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, gazetemizin sorularını yanıtlayarak, Bozüyük siyasetine dair çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Eleştirilere ve iddialara da hodri meydan diyen Başkan Bakıcı, “benim Başkanlığım dönemimde hesabını veremeyeceğim, belgesini gösteremeyeceğim hiçbir işim olmadı”dedi.

PROJELERİNİ AÇIKLADI, DİĞER ADAYLARIN ELEŞTİRİLERİNİ YANITLADI

Röportajımızda, geride kalan 5 yıllık dönem içerisinde Bozüyük halkının talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen ve yine vatandaşların istek ve ihtiyaçları gözönüne alınarak önümüzdeki dönem için hazırlanan  önemli projeleri açıklayan Başkan Bakıcı, aynı zamanda diğer siyasi parti adaylarının da kendisine yönelik eleştirilerini ve iddialarını cevapladı.

BAŞKAN BAKICI’DAN HODRİ MEYDAN

betgram

Kendisini kapalı kapılar ardında iş yapan bir kişi olarak tanıtmak isteyen kişilere ve üzerine atılan iddialara hodri meydan diyen Başkan Bakıcı, kendi dönemi içerisinde hesabını veremeyeceği, belgelerle kanıtlayamayacağı hiçbir işinin olmadığını özellikle vurgulayarak hesap veya kanıt isteyen herkes için kapısının açık olduğunu belirtti.

Başkan Bakıcı, “kendi dönemim içerisinde yapılmış olan  projeler ve icraatlar noktasında hiçbir sıkıntım yok. Buyrun gelin konuşalım. Hangi evrakı istiyorsanız onları rahatlıkla size sunabilirim. Birileri, kapalı kapılar ardında diyor. Bizim yapmış olduğumuz tüm ihaleler kamera görüntüleri ile  kayıt altındadır. Kim istiyorsa bunu şeffaf bir şekilde verebiliriz. Yıllardır ihaleleri yapan Encümen Üyeleri içerinde MHP’li Meclis Üyesi de kendi arkadaşlarımız da var. Bir şeyle itham ederken onları da farklı bir yere çekmeye çalışıyorlar. Belediyecilik anlamında yapılanların vatandaşa anlatılması ve kanıtlanması gerekiyorsa, ben evrakla kanıtlamak zorundayım.

“BELEDİYEMİZİN BORCUNU 6 YIL ÖNCEKİNDEN 1 MİLYON AŞAĞI DÜŞÜRDÜK”

Bazı insanlar, Belediye borç batağında diye konuşuyor. 2013’te  Başkanvekilliğim döneminde bütçesi 37 Milyon, borcu yaklaşık 22 Milyonu aşkın yüzde 60’ı borçlu bir Belediye devraldık. Aradan geçen 6 yılda yapılmış olan 160 projeyl beraber  Belediyemizin bütçesi de 118 Milyonu buldu. Bütçenin sadece yüzde 18’ine denk gelen  21 Milyon TL borcu var. 6 yıl önceki borcundan 1 Milyon aşağı düşürülmüş bir Belediyeyi yönetmeye çalışıyoruz. Benim borcumun aşağıya indiğini evrakla vatandaşa rahatlıkla sunabiliyorum”dedi.

BAŞKANIM SİZİ KAMUOYU TANIYOR FAKAT SİZİ BİR DE KENDİ AĞZINIZDAN DİNLEYEBİLİR MİYİZ?

betgram giriş

Doğma büyüme Bozüyüklüyüm, köyüm dahi yoktur. 2003 yılından sonra hanımköylü olarak Kandilli Köyü’nden olduğumu da dile getirmem gerekiyor. Yalnızca eğitim hayatım gereği Balıkesir Meslek Yüksekokulu’na gitmek için dışarı çıktım ve akabinde yine Bozüyük’te aileden gelen bir işyerimizle memleketimize hizmet ediyorum. Bu şehirde yaşayıp, bu şehirde hayatın devam ettiğini, güzelliğini her yerde anlatan birisiyim. Siyasetçi olmadan önce de Bozüyük’ün yaşanabilir bir şehir olduğunu, ulaşım koşullarının çok iyi olduğunu anlatıyordum. Şehir dışından gelen misafirlerimize de her zaman Bozüyük’ün yaşanabilecek bir şehir olduğunu anlattığım bu memlekette ikamet etmeye devam ediyoruz.

BOZÜYÜK’E 5 YILDA 160 PROJE KAZANDIRDINIZ. BU PROJELER ELBETTE Kİ ÇOK FAZLA AMA KISACA DEĞİNMEK GEREKİRSE BU PROJELERİ NASIL DEĞERLENDİRİRSİNİZ?

Amacımız; farklı alanlarda farklı projeler yapmak oldu. 17 yıldır yapılmayan bir Terminali açmak bize nasip oldu. Daha sonra vatandaşlarımız için Mahalle Konakları yapalım dedik ve birbirinden farklı konakları hayata geçirdik. Benim dönemimden önce yıkılan bir Kültür Merkezi vardı, buraya güzel bir Kültür Merkezi yapmak bizlere nasip oldu. En güzeli de 14 bin 500 metrekarelik, 550 araçlık otopark sistemi bulunan  Kapalı Pazarımız oldu. 18 tane sentetik sahanın 12 tanesini okul bahçelerine yaptık. 21 tane kapalı durağı hayata geçirdik. Milli Eğitim ile ilgili yaklaşık 6 yılda 5 buçuk milyon TL değerinde farklı projeleri hayata geçirdik. Bilecik’te ilk defa zenginleştirilmiş kütüphaneyi bizler yaptık, ilk defa 3 boyutlu sınıf projesini hayata geçirdik.

“AMACIMIZ; BOZÜYÜK’TE KAYBETTİĞİMİZ BİRÇOK PROJEYİ HIZLI BİR ŞEKİLDE GERİ KAZANDIRMAK”

Genel-yerel işbirliği ile birçok farklı projeimiz de hız kazanmaya başladı. 11 Milyon TL değerinde bin 500 kişilik 5.758 metrekarelik Kapalı Spor Salonumuz bizlerin döneminde yapıldı. Arazisini de Belediye olarak bizler verdik. Amacımız; Bozüyük’te kaybettiğimiz birçok projeyi hızlı bir şekilde geri kazandırmak. Her alanda farklı projelerimizi hayata geçirdik. Örneğin, özellikle kadınlarımız için kültür turları düzenledik. Öğrencilerde tarih bilincinin oluşması için Ankara ve Çanakkale gezileri düzenliyoruz. Birileri bunları proje olarak algılamasa da bunlar her kesime dokunan ayrı bir projedir.

BOZÜYÜK TARİHİNİN EN BÜYÜK YATIRIMI OLAN 250 YATAKLI DEVLET HASTANESİ’NİN TEMELİ ATILDI. BU PROJE HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Devlet Hastanesi prjemzi, Halil Bey zamanında planlamasına başladığımız bir projedir. 34 bin metrekare alanı 2 Milyon lira bedelle kamulaştırdık. Hemen arkasından hiçbir karşılık beklemeden Sağlık Bakanlığı’na devrini yaptık. Aynı zamanda Türkiye’de son zamanlarda birçok proje ister istemez ağırdan alınıyor ki ekonomik anlamda olması gereken bir ağırlaştırma dönemindeyiz ama Halil Bey’in Sağlık Bakan Yardımcısı olması ve bu noktada şehrimize vermiş olduğu desteğin de büyük bir etkisi var.

“5 YIL ÖNCE VATANDAŞIMIZIN EN BÜYÜK SORUNU SAĞLIKTI”

5 yıl önce vatandaşımızın en büyük sorunu sağlıktı. 3 hastane birden gel git konusu oldu. Biz vatandaşımızın dertleriyle dertlenen, hemhal olan bir yapıya sahibiz. Hiç kimsenin görmediği bir yere hastane yapılır mı? Gelmesi gitmesi sorun olacağına herkesin görebileceği, kolay ulaşılabilecek güzel bir hastane yerini alıp Sağlık Bakanlığı’na devretmek de bizlere nasip oldu. Bozüyük tarihinin en büyük yatırımı olan Devlet Hastanemiz, inşallah kısa bir zaman sonra vatandaşlarımızın hizmetinde olacak.

6 YILDA YAPMAK İSTEYİP DE YETİŞTİREMEDİĞİNİZ PROJELER OLDU MU?

“SANAYİ ALANIMIZI YENİ ALANIMIZA TAŞIMAK İSTİYORUZ”

Benim için yeni bir sanayi planın oluşturulma projesiydi.  Eski sanayi alanımızın hemen devamında  yeni sanayi alanımız devam etmekte. Güzel bir yeni sanayi alanı yapmak istedik. Bu noktada bazen kanunen takılıyorsunuz, bazen de vatandaşlar bu konuda rıza göstermiyor. O zaman takılıyorsunuz ve yürüyemiyorsunuz. Tıkandığımız noktadaki projeyi aldık ve başka alana taşıdık. Şu anda Meclis kararı ile yeni bir sanayi alanı inşaası alanındaki planlama bittikten sonra sanayimizi etap etap yeni alana taşımak istiyoruz.

“ÇARŞI MAHALLE’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPMAMIZ GEREKLİ”

Diğer bir konu da Bilecik’e giderken Çarşı Mahalle kısmımızın kentsel dönüşümü. Kamudaki bütün görevlilerimizle, Bakanlıklarımızla iyi bir çalışma yapmamız lazım. Yaklaşık 4 buçuk yılı aşan bir çalışma. Kentsel dönüşüm çok meşakkatli bir iş. Bilecik’te de aynı zamanda bir kentsel dönüşüm yapılmaya çalışıldı ama maalesef ki olmadı. Maalesef ki o sokaklarımız her geçen gün kötüye gidiyor. Vatandaşımızın en iyi hizmeti alması noktasında olmalıyız. Bu nedenle 5 yılımızda planlama ve projelendirme yaptık. Şimdi, vatandaşımız kira yardımı alsın diye çalışmalarımız başladı. Eleştirilebiliyoruz ama Allah nasip ederse önümüzdeki dönem bu kentsel dönüşüme başlamayı hedefliyoruz.

YENİ DÖNEM İÇİN DE 21 YENİ PROJENİZİ AÇIKLADINIZ. BU PROJELERİ DE KISACA ANLATIR MISINIZ?

“HER YAŞTAN İNSANIN HAYATINA DOKUNACAK PROJELER YAPIYORUZ”

Vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek onlara göre proje yapmak zorundayız. Biz, şehrimizi bu şekilde yönlendiriyoruz. Biz yaptık oldu demekten daha farklı olarak vatandaşın talebine göre proje yapılması gerekiyor. Her yaştan insanın hayatına dokunacak, keyifle vakit geçirebileceği projeler yapıyoruz. Örneğin altındaki otoparkıyla, üstünde Alışveriş Merkeziyle en üst katında da gençlerimizin eğlenecekleri, yemek yiyebilecekleri, keyifle vakit geçirebilecekleri ve nihayetinde bir sinema salonunun inşaasının yapılabileceği bir alanı şehrin merkezine yapacağız.

“ŞEHRİN YAPISINA UYGUN BİR MERKEZ OLACAK”

Merkezimizi özellikle şehrin yapısına uygun olması için 4 katlı tuttuk. 3 bin 500 metrekarelik alanda 1600 metrekarelik geriye kalan 1900 metrekarelik açık alan, yine meydan olarak kalıp vatandaşın hizmetine sunulacak.

“TRAFİK SIKIŞIKLIĞI, OTOPARKIMIZLA ÇÖZÜMLENECEK”

Hemen arkasındaki şuan kullanılmayan balık hali olarak adlandırdığımız yere de 4 katlı, 250 araçlık bir otopark sistemi yaparak şehir merkezindeki tüm trafik sıkışıklığını da bu sayede çözmüş olacağız.

“GENÇLERİMİZİN DE İSTEĞİYLE KAPALI YÜZME HAVUSU PROJEMİZİ YAPACAĞIZ”

14 bine yakın öğrencisi olan bir şehirde yaşıyoruz. Gençlerimizin bizden talebi olan  kapalı yüzme havuzu, bu şehir için bir ihtiyaç oldu. Bunun tamamlanması gerekiyor, anlaşması da sağlandı. Yüzde 30’u Bozüyük Belediyesi, yüzde 70’i Gençlik Spor Bakanlığımız tarafından yapılacak olan 8476 metrekarelik bu projenin içerisinde yine vatandaşın bizden talep ettiği hamam, sauna, spor salonu, kafeteryası ile bir yüzme havuzu projesi vatandaşımızın kullanımına sunulacak.

“ÇOCUKLARIMIZIN EN İYİ EĞİTİMİ ALMASI İÇİN BİLİM VE SANAT MERKEZİ PROJEMİZ VAR”

Eğitim olarak baktığımızda; 4-5 yaşındaki çocukların kendi özelliklerine göre yönlendirilmesi gerektiğine inanıyorum. Örneğin çocuğumuz müzik alanında yetenekliyse enstruman alanına yönlendirilebilir, spor alanında yetenekliyse ilgilendiği spor alanına yönlendirmeliyiz. Bu anlamda Bilim ve Sanat Merkezi için tüm alt ölçekler hazırlandı. Projemizi yapacak olan işadamımızla  gerekli olan görüşmeleri yaptık. Aynı zamanda uzayı da incelesinler diye bir Bilim Merkezi yapalım istedik.

“BİLİNÇLİ NESİLLER YETİŞTİRECEĞİZ”

Bir trafik sorunumuz var. Trafikte bilinçli bir nesil yetiştirmek için çocuklarımıza Trafik Eğitim Parkuru yapacağız. Çocuklarımız doğayla iç içe büyüsün diye Organik Tarım Çiftliği dediğimiz projemizi hayata geçireceğiz.

“TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Tarihimize sahip çıkalım dedik. İnönü savaşlarının yaşandığı topraklarda yaşıyoruz, çok güzel bir abide ve şehitlik restorasyon çalışmamız var. Ormanın içinde olan, unutulmaya yüz tutmuş, yalnızca Bozüyüklülerin bildiği belki de Bileciklilerin birçoğunun unuttuğu Atatürk Köşkü’nü milli park ilan ettik. Allah nasip ederse bu dönem de bir otak mantığıyla projelendirerek tarih bilincimizi ön plana çıkartmak istiyoruz.

Yeni yapılacak sanayi alanları ile muhakkak ki birbirinden farklı projeleri vatandaşımıza sunmak istiyoruz.

“GÜNEŞ ENERJİSİYLE KENDİ ENERJİMİZİ ÜRETECEĞİZ”

Kendi enerjimizi üretme noktasındaki Güneş enerji sistemi, herkesin siyaseten dile getirdiği bir proje. Yeni dönemde tek tek bunların hepsini projelendirmek istiyoruz.

HAYALİNİZDE NASIL BİR BOZÜYÜK VAR?

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEBİ DOĞRULTUSUNDA GELİŞEN BİR ŞEHİR İSTİYORUZ”

Bunun bir ekip işi olduğunu söylemem gerekiyor. Meclis Üyelerimizle, Milletvekilimizle, İlçe Başkanımızla, İl Başkanımızla, vatandaşlarımızla bizzat görüşerek bizden talepleri doğrultusundaki projeleri hayata geçirmek istiyoruz.

Şehir değişirse hayat değişir dedim. Bu noktada yeşil alanlarımızı 300 bin metrekareden 1 milyon metrekareye çıkarttık. Şehre değer katacak yeni projeleri sunmamız gerekiyor. Yaşantımızın rahatlığına, koşullarımızın iyileştirilmesine dayalı tüm projeleri hayata geçirelim istiyorum. Vatandaşımızın bizden beklentileri doğrultusunda şehrin ilerlemesi gereken yönü belirlemek istiyoruz. Bu noktadaki hedefimiz; gecesiyle gündüzüyle yaşam koşullarının en iyi seviyeye çıkartılması yönünde.

BOZÜYÜK CHP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BAKKALCIOĞLU’NUN 10 TONA KADAR SU BEDAVA VAADİ İÇİN KANUNSUZ DEMİŞTİNİZ. BUNUN ÜZERİNE BAKKALCIOĞLU, GEÇMİŞTE YAPTIK YİNE YAPACAĞIZ DİYEREK VAADİNİ SÜRDÜRÜYOR. BU VAAT HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Yapacağımız tüm projelerin kanuna uyan bir çalışma olacağını her zaman söyledim. 2002 yılında çıkan 4736 sayılı kanun; kamu kaynakları kamu zararı oluşturabilecek şekilde kullandırılamaz der. Bu noktada siz kamu kaynaklarında zarar oluşturduğunuz anda bizim zimmet dediğimiz bir suç teşkil eder.

“KAMU KAYNAĞINI ZARARA UĞRATIRSANIZ ZARARI YİNE VATANDAŞ ÖDEYECEK”

Burada Belediye Başkanının hiçbir şekilde ceza almayacağını, doğacak olan maddiyat zararını yine vatandaşın ödeyeceğini söyler. Çünkü aynı zamanda İzmir’in Dikili Belediye Başkanı 5 yıl boyunca 10 ton suyu ücretsiz verdi. En son Sayıştay tarafından denetlendikten sonra vatandaşa geriye dönük 5 yıl kullandığı su miktarı parasını faiziyle geri ödettirmiştir. Bunlar mahkeme kararıyla tespitlidir. Adaylar yine vereceğiz diye bir açıklama yapıyor ama bir giderin muhakkak Belediyeye kazandıran projesi de olmak zorunda. Siz yapmış olduğunuz her bir geliri kısalttığınız zaman aradaki farkı kapatacak olan miktarı Belediyeye kazandırmak zorundasınız. Bunun projesi hiçbir zaman açıklanmadı. Sadece suyu ücretsiz vereceğiz dedi. Peki alınmayan miktar? Muhakkak ki bir projeyle o giderin bir getirisi olması lazım.

YİNE BAKKALCIOĞLU’NUN AKPINAR MAHALLE KONAĞI’NIN PARASININ ÖDENMEDEN AÇILDIĞI YÖNÜNDEKİ İDDİASI İÇİN NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

“YANLIŞ YÖNLENDİRİLMİŞ VE TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA”

Bunu telaffuz eden Belediye Başkan Adayımızın kesinlikle çok yanlış bir kelime kullandığını ve nihayetinde de talihsiz bir açıklama yaptığı olarak adlandırıyorum. Belediyemizin yapmış olduğu konağımızın maliyeti 1 Milyon 973 bin TL ve 1 Milyon 812 bin TL’lik kısmının ödenmiş olduğunu, sadece 89 bin TL karşı firmanın alacağı olduğunu söyledik. Siz bu kadar yüksek bir meblanın ödendiğini söylemeyip o geriye kalan küçük miktarı hiç ödenmemiş gibi adlandırırsanız bu maalesef ki çok yanlış bir açıklama olur. Kendisini birilerinin yanlış bilgilendirdiğini ve bu noktada yanlış açıklama yaptığını söylemek istiyorum.

BOZÜYÜK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN BOŞ KALDIĞI VE İLGİLENİLMEDİĞİNE DAİR DE İDDİALAR VAR. BU İDDİALARI NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

Burada da yine yanlış yönlendirme yapılıyor ya da algı farklı yere çekilmeye çalışılıyor. Organize Sanayimizin suyu olmadığından yatırımcının gelmediğinden bahsediliyor. 6 yıldır Belediye Başkanıyım, bu noktada muhakkak ki Organize Sanayi İl Özel İdaresi’ne ait yetkinin Vali ve Kaymakamda olduğunu vatandaşımızın bilmesi lazım. Organize Sanayimiz 1994 yılında kurulmuş. Kurulduktan sonra Bozüyük Belediyesi suyu götürmekte yükümlüydü. 1994-1999 yıllarında kendisi Belediye Başkanıydı, su gitmemiş. 1999-2013 yıllarında aynı şekilde yine su ama Ticaret Odası da elektriği götürecekti. 2009 yılına kadar bu altyapılar hiçbir şekilde gitmeyince dönemin Milletvekili Fahrettin Bey tüm yetkileri İl Özel İdaresi’nden alıp altyapı ve üstyapının tamamlanmasını sağladı.

“BENİM DÖNEMİMDE 19 YENİ SANAYİ KURULUŞU GELDİ, 970 OLAN İSTİHDAM, ŞU ANDA 2 BİN 700’LERİ BULDU”

Özellikle ben Kaymakam Bey’e gittim sordum. Geriye dönük OSB’de su var mı? Su yoksa biz yatırımdan vazgeçiyoruz diye bir görüşme veya bir yazı verildi mi diye sordum. Kesinlikle böyle bir olayın olmadığını söyledi. 2013-2019 yılları arasındaki kendi dönemim içerisinde 19 tane yeni sanayi kuruluşu geldi. 970 olan istihdam, şu anda 2 bin 700’leri buldu. O zaman suyla ilgili bir sıkıntı olsaydı herhalde istihdam artmazdı. Şu andaki mevcudiyetteki konumu itibariyle sanayicilerimizin suyunu karşılayabilecek şekilde bir sistem var ama Kaymakamlığımız, Valiliğimiz suyun getirilmesi noktasında bir projeyi almayı taahhüt eder, biz Bozüyük Belediyesi olarak suyu götürmekle ilgili projeleri yapıp oraya götürürüz. Sonra da konu kapanır ama siz suyu götürürsünüz, OSB’nin “ben senin suyunu istemiyorum” dediği anda o zaman yaptığımız yatırım ne olacak? Bu nedenle her anlaşmanın karşılıklı yapılması bunun nihayetinde de sorun varsa giderilmesinin net bir şekilde konuşulması gerekiyor.

BOZÜYÜK BELEDİYESİ İDMAN YURDUSPOR KADIN VOLEYBOL TAKIMI BÜYÜK BİR BAŞARI GÖSTEREREK 1. LİGE KADAR YÜKSELDİ. SPORA VE SPORCUYA VERDİĞİNİZ DESTEKLERLE BERABER BU BAŞARIYI NASIL YORUMLUYORSUNUZ?

Çocuklarımızın her spor dalında başarılı olmasını isteyen birisiyim. Yaz ve kış spor kurslarında yaklaşık 5 bini aşkın çocuğumuz bu kurslarda eğitim alıyor.  Voleybol anlamında da ilk olarak geçtiğimiz yıl 2. Ligdeydik, bu sene de yine 4 Bozüyüklü kızımızın yer aldığı Voleybol takımı ile bir atraksyon yaptık.

“SIFIR OLAN LİSANSLI SPORCU SAYIMIZI 357’YE ÇIKARTTIK”

Yaz ve kış sporlarında yaklaşık 4-5 yıldır 25 ile 50 arasında değişen kayıtlarımız Voleybol takımımızın başarısıyla beraber geçtiğimiz yaz tam 250’ye ulaştı. 250 kızımız Voleybol kursuna yazıldı. Biz aynı zamanda çocuklarımızı bireysel alanda da farklı spor alanlarına yönlendirdik. Sıfır olan lisanslı sporcu sayımızı 357’ye çıkarttık. Yeni bir kulüp kurduk. Bu kulübün altında lisanslı sporcularımızı yetiştirdik. Milli takıma seçilen 30’u aşkın çocuğumuz var. Farklı spor alanlarında birçok çocuğumuza bireysel anlamda hem spora yatkınlık kazandırmaya çalışıyoruz, hem kötü alışkanlıklardan uzak tutuyoruz, hem de olması gerektiği gibi hayatın doğal akışıyla spor yapmaya teşvik ediyoruz.

“VOLEYBOL TAKIMIMIZ BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI”

Nihayetinde de Voleybol takımımız da büyük bir başarıya imza attı. 2. ligden 1. lige çıkma başarısı elde etti. 24 maçta yalnızca bir mağlubiyet aldılar. Emek veren, destek veren, bize sahip çıkan hem Bozüyük halkına, hem de sporcularımıza teşekkür etmek istiyorum.

BOZÜYÜK HALKI 31 MART’TA NEDEN FATİH BAKICI’YA OY VERSİN? 31 MART’TA FATİH BAKICI YENİDEN BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNDA BOZÜYÜK’TE NE DEĞİŞECEK?

Her zaman vatandaşımız en iyisini bilir. Muhakkak sandıklardan çıkacak olan her türlü sonuca hepimiz boynumuzu bükeriz, kabulümüzdür.

“AMACIMIZ, YAŞANILACAK BİR ŞEHİR YAPMAK”

Ama tabi ki bizlerin amacı; yaşanılacak bir şehir yapmak. Ben hep şunu söylemişimdir; şehir değişirse, hayat değişir. Şehrimizi değiştirmeye, şehrimizi kalkındırmaya çalışıyoruz.

“SANAYİ YATIRIMLARININ ÖNÜNDEKİ TÜM ENGELLERİ KALDIRDIM”

Bozüyük bir sanayi şehri. Yıllardır sanayi şehri olarak adlandırılıyor. Ben mevcudiyetteki tüm sanayi kuruluşlarının yatırım yapması için önündeki bütün engelleri kaldırdım. Gelen talepler, en hızlı şekilde çözülüp onların inşaat işleri ile ilgili olarak çözüm aşaması verilip istihdama katkısını sağladık. Eczacıbaşı iki talebi de yatırımla gerçekleştirdi, nihayetinde Haziran ayında 400 kişiye daha istihdam sağlayacak. Ersoy Tekstil fabrikası inşaatlarını projelerini onayladı, hemen yaptık, 200 kişiye bu sene istihdam sağlanacak. Keza Demirdöküm fabrikası yatırıma başlıyor. Eti fabrikası, ABS fabrikası başlıyor. Sanayi anlamında zaten önlerini açıyoruz Bozüyük’te.

“ÇOCUKLARIMIZI BİR ELMAS OLARAK GÖRÜYORUZ VE PARLATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Diğer bir noktada eğitim anlamında çok büyük desteklerimizi vermeye devam ediyoruz. 6 yılda 5,5 milyon TL eğitime çok büyük destek verdik. Çünkü ben her bir çocuğumuzu elmas olarak adlandırıp o elmasları parıldatmaya çalışan bir dönem içerisinde bir belediye başkanlığı yapmaya çalıştım.

“GENEL İLE YEREL BİRLEŞTİĞİ ZAMAN BOZÜYÜK’TE ARTIK PROJELERİN ÇOK HIZLI GELDİĞİNİ KANITLADIK”

Nihayetinde tarih bilincimizle beraber, yeni dönemde kültür noktasında ve tarih izleri anlamında vatandaşlarımızın artık Bozüyük’e gelmesi, Bozüyük’ümüzün tanıtılması, Atatürk Köşkü’nü milli park ilan ederek başlama projesi, Akpınar Şehitliğimizin bu noktada tanıtılması noktasında çok büyük projelere imza atmaya çalışıyoruz. Genel ile yerel birleştiği zaman Bozüyük’te artık projelerin çok hızlı geldiğini kanıtladık. Bilecik’in hemen girişinde bir kapalı spor salonu yapıyoruz, 1500 kişilik yaklaşık 11 milyon TL’ye mal olacak bir proje. 4 tane birden alt geçit ve üst geçit olarak trenin geçmiş olduğu hemzemin geçit sıkıntısını bu geçişlerle tamamlıyoruz. Sağlık noktasında bir yatırımımız başladı, devlet hastanemiz. Belediye olarak sağlık noktasında bir ücretsiz erken teşhiş kanser tarama aracını da vatandaşlarımızla bu dönemde buluşturmak istiyoruz. Yine yeşil alanlarımızla farklı birçok noktada vatandaşlarımıza farklı yerlerde hizmet vermeyi hedefliyoruz. Engelsiz bir yaşam merkeziyle kendi engellilerimize değer katarak onların daha refah bir şekilde yaşamasını sağlamamız lazım. İkinci Bahar Kafeteryasıyla 65 yaş üzeri tüm vatandaşımızın hiçbir ücret ödemeden hizmet alacağı bir alanı onların kullanımına açacağız. Onların yeme, içme, dinlenme, istirahat gibi bütün hizmetlerinin tamamı Belediyemiz tarafından karşılanacak olan bir proje. Bizim için Bozüyük’ün gelişmesi, büyümesi, bu noktadaki çocuklarımızın yaşanabilir bir şehirde doğduğu yerlere tekrar gelip, hizmet etmesi noktası bizim için çok çok önemli ve değerli. Bu noktada yerelde ne kadar belediyenin hizmet etmesi gereken projeleri hayata geçirmesi gerekiyorsa, genelde dediğimiz Milletvekillerimiz ve Bakanlarımızın desteğiyle bir çok projeyi buraya kazandırmamız gerekiyor. Biri kapalı yüzme havuzu, genel ile yerelin birleşmesi buraya kazandırılacak, arazileri belediye olarak bizde tedarik ediyoruz. Kapalı spor salonu 5.758 m2 arazisini bizden aldı, yapılacak olan yüzme havuzunun yine 8.476 metrekaresini Bozüyük Belediyesi olarak bizler veriyoruz. Bunları yapmamızın tek sebebi bu vatandaşın ihtiyacı doğrultusunda projeleri buraya kazandırmak.

“ŞEHRİMİZ DEĞİŞİYOR, GÜZELLEŞİYOR”

Diyoruz ki yavaş yavaş şehrimiz de değişiyor, güzelleşiyor. Yine gelen yatırımlarla çevre yolundaki yeni yapılacak olan tesislerin önünü açarak şehre bir kat daha farklı değer veriyoruz. Gözünüzü kapatırsınız, olması gerekeni düşünürsünüz ve biz vatandaşın bize söylediklerini burada toplantımızla birlikte bütün arkadaşlarımızla, milletvekilimiz, il başkanı ve ilçe başkanımız, meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimiz, hep birlikte vatandaşın bizden talepleri doğrultusunda yapılacak olan projeleri masaya yatırıp tek tek, yavaş yavaş hepsini muhakkak ki kazandırmak gerektiğini söylüyoruz. İnşallah bu yeni dönemimizde de bizlerin amacı vatandaşımızla iç içe hemhal olan birliktelik beraberlik içerisinde ve yeni muhakkak ki sloganımız, tevazu, samimiyet ve gayret ile olması gereken tüm projeleri vatandaşımızın, halkımızın birfiil kullanımına açmak.

“ŞEHRİMİZE  GÜL GİBİ BAKIP, GÜLİSTAN YAPMAYA GELİYORUZ”

Hacı Bektaş-i Veli’nin çok değerli bir sözünü kendimize şiar edinmiş birisiyim. “Gönlü taş olanın, şehri taş, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gül olur.” Biz de şehrimize gül gibi bakıp gülistan yapmaya geldiğimizi söylüyoruz, yapılacak olan seçimimizin, ilimize, ilçemize hayırlar getirmesini temenni ederken, tüm vatandaşlarımızın desteğini bekleyerek herkese teşekkür ederim.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510