banner716
banner401
banner422

ASAYİŞ ŞUBE HIRSIZLARIN KORKULU RÜYASI OLDU
 

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından emniyetin Aralık ayı karnesi yayınlandı. 01-31 Aralık tarihleri arasında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aralık Ayına Asayiş Şube ekipleri damga vururken Aralık ayı içerisinde gerçekleşen birçok hırsızlık olayı aydınlatıldı.  

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yayınlanan Aralık ayı karnesinde şunlar aktarıldı:

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/12/2015 ile 31/12/2015 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

A) Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

2384 kişinin UYAP sisteminden yapılan kontrolü neticesinde ilimizde 24, diğer illerden değişik suçlardan aranan 16, şüpheli olmak üzere toplam 40 kişi yakalanmıştır.

İlimizde Üç Ayrı İşyerinden (Marketten) Hırsızlık Olayı Meydana Geldi, Üç Ayrı Olayın da Şüphelileri Tespit Edildi

İlimizde faaliyet gösteren E.., Ç.., K.. Market isimli üç ayrı işyerinde 24 Kasım 2015-02 Aralık 2015 tarihleri arasında işyerinden hırsızlık olayı meydana geldi. Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yapılan titiz çalışmalar neticesinde işyerinden hırsızlık olaylarının şüphelileri tespit edilerek, ilgili bilgi ve dokümanlar adli mercilere intikal ettirildi. Şüpheli şahısları yakalama çalışmaları devam ediyor.

İlimiz Cumhuriyet Mahallesinde İkamet Eden Vatandaşa Ait Bir Motosiklet Çalındı, Olayın Şüphelileri Yakalanarak Adli Mercilere İntikal Ettirildi

23 Kasım 2015 tarihinde İlimiz Cumhuriyet Mahallesinde ikamet eden vatandaşa ait motosiklet ikametinin önünden çalındı. Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yapılan titiz çalışmalar neticesinde olayın şüphelileri yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi. Ele geçirilen Motosiklet sahibine teslim edildi.

İlimiz Bahçelievler Mahallesinde Bir İkametten Hırsızlık Olayı Gerçekleşti, Olayın Şüphelileri Tespit Edildi

14 Kasım 2015 tarihinde İlimiz Bahçelievler Mahallesinde bulunan ikamette gerçekleşen hırsızlık olayı ile ilgili olarak, Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerin yapmış olduğu titiz çalışmalar neticesinde ikamette bulunan ziynet eşyalarını çalan, olayın şüphelileri tespit edildi ve ilgili bilgi ve dokümanlar adli mercilere intikal ettirildi.

İlimiz Hürriyet Mahallesinde Bulunan H.B. Sitesinde Açıktan Hırsızlık Olayı Meydana Geldi, Olayın Şüphelileri Yakalanarak Adli Mercilere İntikal Ettirildi

İlimiz Hürriyet Mahallesi H.B. Sitesinde 03 Aralık 2015 kapı önlerinden bina sakinlerine ait malzemelerin çalınması ile ilgili olarak Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yapılan titiz çalışmalar neticesinde; açıktan hırsızlık olayının şüphelisi olduğu tespit edilen iki şahıs 07 Aralık 2015 tarihinde yakalanarak adli mercilere intikal ettirildi.

İlimizde İkamet Eden Vatandaş İletişim Yolu İle Dolandırıldı, Olayın Şüphelileri Tespit Edildi

12 Kasım 2015 tarihinde Bilecik İlinde ikamet eden bir vatandaş, kendisini Savcı olarak tanıtan kişilerce 16500 tl dolandırıldı. Bilecik İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki ekiplerce yapılan titiz çalışmalar neticesinde dolandırıcılık olayının şüphelileri 07 Aralık 2015 tarihinde tespit edilerek, ilgili bilgi ve dokümanlar adli mercilere intikal ettirildi. Şüpheli şahısları yakalama çalışmaları devam ediyor.

Vatandaşlarımızın bu tür suç ve suçlulardan zarar görmemeleri için çalışmalarımız titizlikle devam ediyor.

B) Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen Suç Aletleri;

Bozüyük ilçemizde adli olaylarda 1 adet bıçak ele geçirilerek suç eşyası ve konu ile ilgili düzenlenen evrak adli makamlara sevk edilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;

İl Merkezinde;

1464,55 gram Esrar Maddesi

3 adet sahte 100 TL

2 adet sahte 200 TL

1 adet uyuşturucu kullanmaya yarayan aparat (BONG) ele geçirilmiştir.

Bozüyük İlçemizde;

628 gram Esrar

70 gram Kenevir Tohumu

103 adet bandrolsüz CD

2 adet sahte 100 USD

8 adet sahte 100 TL ele geçirilmiştir.

ilimizde piyasaya sahte para süren şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik 5 operasyon gerçekleştirilmiştir.

Değişik tarihlerde ilimizde faaliyet gösteren 3 ayrı iş yerine sahte para verilmesi olayı ile ilgili yapılan araştırmalar neticesi olayı gerçekleştiren şahıslar tespit edilerek haklarında Piyasaya Sahte Para Sürmek suçundan yasal işlem yapılmıştır.

İlimizde Uyuşturucu Madde Ticareti yapan, Satın Alan veya Kullanan, şahıs ve organizasyonların deşifresine yönelik 4 ayrı operasyon gerçekleştirilmiştir.

Piyasaya sürülmek amacıyla ilimize getirilen uyuşturucu maddeler görevlilerimizce yapılan çalışmalar neticesi gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında piyasaya sürülmeden ele geçirilmiş ve uyuşturucu madde ticareti yapan, satın alan ve kullanan şahıslar hakkında Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Kullanmak Amacıyla Uyuşturucu Madde Satın Almak, Kabul Etmek ve Bulundurmak suçundan işlem yapılmıştır.

C) İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

İl merkezinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 5 adet içkili restaurant, 17 adet kıraathane, 9 adet kafe, 5 adet internet kafe, 4 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 15 Kıraathane, 2 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 1 İçkili Yer denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 14 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 11 Çay Bahçesi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Gölpazarı İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 3 Kıraathane, 1 İçkili Yer denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 2 İçkili Yer, 1 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Pazaryeri İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 8 Kıraathane, 1 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 2 Tekel Bayii, 1 Hamam denetlenmiş olup 1 kıraathanede tütün mamullerinin tüketilmesinden işlem yapılmıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 17 Kahvehane, 3 İnternet Kafe, 1 Oyun Salonu, 3 İçkili Yer, 3 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 5 Kahvehane, 2 İçkili Yer, 2 Tekel Bayi denetlenmiş olup herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

D) Kabahat Nevi Suçlarla İlgili Olarak,

Emre Aykırı Davranıştan 1, Sarhoşluktan 2, Tütün Mamullerinin Tüketilmesinden 5, Kimlik Bildirmemekten 1 olmak üzere toplam 9 kişiye 1.008,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.

E) Trafik Denetimlerinde;

1. Hız ihlali yapan 1895 sürücüye,

2. Alkollü araç kullanan 26 sürücüye,

3. Emniyet Kemeri takmayan 27 sürücüye,

4. Kırmızı ışık ihlali yapan 6 sürücüye,

5. Kasksız motosiklet kullanan 6 sürücüye,

6. Park yasağı bulunan alanlara park eden 131 sürücüye,

7. Araçlarına zamanında muayene yaptırmayan 244 sürücüye,

8. Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 5 sürücüye,

9. Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 13 sürücüye,

10. Araç sigortasını yaptırmayan 33 sürücüye,

11. Diğer kural ihlalleri için 463 sürücüye olmak üzere

Toplam 2849 şahsa 719.854,00 TL cezai işlem uygulanmıştır.

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.”

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
çokmu korkmuşlar 6 yıl önce

hırsızlar çokmu korkmuşlar asayişten bizim komşunun 2 sene oldu evine gireli ne hırsızlar bulundu ne altınlar evet çok korktukları belli gün geçmiyor hırsızlık haberleri duymayalım

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503