banner566
banner401
banner422

ASAYİŞ BOŞ DURMUYOR
 

Bilecik Asayiş Şube ekipleri, Müdürleri Seyhan Yıldırım öncülüğünde Bilecik ve çevre illerde 11 ayrı evde gerçekleşen hırsızlık olayını aydınlattı. Güvenlik kameralarını inceleyerek yola çıkan ve günlerce gerçekleştirdikleri yoğun çalışma sonucu başka illerden gelip ilimizde hırsızlık yapan şahısları tespit ederken, hırsızlık olaylarını da aydınlattı.

Bunun yanısıra telefon dolandırıcılarına yönelik operasyonda gerçekleştiren asayiş ekiplerinin bu çalışmaları Eylül ayını da boş geçirmediklerini gösterdi. Dolandırıcılık olaylarını aydınlatmak için başlattıkları çalışmalar sonucu S. Y. (31) ve O. G. (31) isimli şahısları yakalayan Bilecik Asayiş ekipleri S. Y. (31) isimli şahsın evinde yapılan aramada çalınan yaklaşık 30.000 TL değerinde ziynet eşyası ve parayı mağdurlara teslim etmiş, şüphelilerden O.G. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanırken, diğer şüpheli S. Y. (31) ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Asayiş ekipleri Söğüt ilçemizde düzenlenen 733. Ertuğrulgazi’yi anma şenliklerinde de başarılı bir çalışma sergileyerek 136 adet hırsızlık, yankesicilik vb. suçlardan sabıkası bulunan C.B. isimli şahsı yankesicilik yaptığı esnada suçüstü yakalamıştı.  Faili meçhul olan 4 ayrı yankesicilik olayını da aydınlatan Asayiş ekipleri, yine şenlikler sonunda devriye görevine devam ederek şüphelendiği bir şahıs üzerinde yaptığı kontrollerde ruhsatsız tabanca da ele geçirmişti.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden geçtiğimiz aya ilişkin asayiş ve trafik denetim ve kontrolleri ile ilgili yapılan açıklama şöyle:  

“Suç ve kabahatlerin işlenmesinin önlenmesi, silah, mühimmat, kaçak mal ve her türlü suç eşyasının ele geçirilmesi, aranan kişilerin yakalanması, meydana gelen olayların ve suçların aydınlatılması, suç işleyenlerin ve şüphelilerin yakalanmaları amacı ile 01/09/2014 ile 30/09/2014 tarihleri arasında il merkezi ve ilçelerimizde yapılan,

A) Asayiş Kontrolleri ve Aramalarında;

 2442 kişinin UYAP sisteminden yapılan kontrolü neticesinde ilimizde 26, diğer illerden değişik suçlardan aranan 13 şüpheli olmak üzere toplam 29 kişi yakalanmıştır.

11 AYRI EVDEN HIRSIZLIK OLAYI AYDINLATILDI

15/09/2014 tarihinde ilimiz Ertuğrulgazi Mahallesi Memur Konutlarında iki ayrı ikamette kapı göbeğinin özel aparatla kırılması sonucu meydana gelen Evden Hırsızlık olayları, yine 17/09/2014 tarihinde aynı yöntemle İlimiz Gazipaşa mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde apartmanın ve Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet caddesi üzerinde bulunan apartman dairesinde aynı yöntemle gerçekleşen hırsızlık olaylarının failleri olan B. D. (17) ve S. B. (14) isimli şahıslar, ekiplerimizin olayların meydana geldiği yerlerin çevresinden alınan toplam 54 saatlik güvenlik kamera görüntülerinin izlenmesi neticesinde tespit edilmiş, il dışından ilimize gelerek olayı gerçekleştiren şüpheli şahısların yakalama çalışmaları ülke çapında devam etmekte olup, meydana gelen 4 ayrı evden hırsızlık olayı aydınlatılmıştır.

17/09/2014 tarihinde ilimiz Hürriyet mahallesinde ikamet camından girilerek meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili, olayın meydana geldiği ikametin çevresinde herhangi bir güvenlik kamerası olmamasına rağmen, kısıtlı imkanlar çerçevesince yapılan araştırmalar da, ilimizde kurulu Plaka Tanıma Sisteminden kayıtlara giren 217 adet yabancı plakalı araç üzerinde çalışma yapılmış, bu araçlardan olayın meydana geldiği saatte plaka tanıma sisteminde hareketleri bulunan 34 ….. plakalı kiralık araç olduğu tespit edilmiş, aracın şüpheli olabileceği değerlendirilerek, araç üzerinde yoğunlaşarak çevre illerle de irtibata geçilmiş, aracın İ.K. (34) isimli şahıs tarafından daha önceden İstanbul ilinde 03/09/2014 tarihinde Sultanbeyli ilçesinde gerçekleştirmiş olduğu hırsızlıkta çaldığı E.Ö. ye  ait ehliyetin üzerine kendi fotoğrafı yapıştırarak kiraladığı, bahse konu tarih olan 17/09/2014 tarihinde de Sakarya il merkezinde iki ayrı ikametten hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği, hırsızlıkların meydana geldiği adreslerde bulunan güvenlik kameralarından tespit edilmiş olup, şüpheli şahsın yakalama çalışmaları ülke çapında devam etmekte olup, ilimizde 1, Sakarya ilinde 2 ve İstanbul ilinde 1 hırsızlık olayı olmak üzere 4 ayrı Hırsızlık olayı aydınlatılmıştır.

İlimizde 17/08/2014 günü İsmetpaşa Mahallesi Yayla sokak üzerinde iki ayrı ikamette ve 23/08/2014 tarihinde Bahçelievler Mahallesi Birel 1 sokak üzerinde meydana gelen aynı yöntemle gerçekleşen 3 ayrı ikamette meydana gelen evden hırsızlık olaylarının şüphelileri olarak S.E. A. (21) ve  E.E. (20) isimli şahıslar tespit edilmiş, şahısların Eskişehir ilinden ilimize geldiği ve S.E.A. isimli şahsın 25/08/2014 tarihinde Eskişehir ilinde hırsızlık yaptığı esnada suçüstü yakalanarak cezaevine konulduğu tespit edilmiştir.

Diğer şüpheli E.E. nin ülke çapında aranma ve yakalama çalışmalarına devam edilmekte olup, meydana gelen 4 ayrı evden hırsızlık olayı aydınlatılmıştır. Yapılan titiz ve detaylı çalışmalar neticesinde toplamda 8’ i Bilecik, 2 si Sakarya, 1 i İstanbul olmak üzere 11 ayrı Evden Hırsızlık olayı aydınlatılmıştır.

TELEFON DOLANDIRICILARI YAKALANDI

03/09/2014-10/09/2014 tarihleri arasında İlimizde meydana gelen 5(beş)  ayrı “İletişim Cihazları Kullanılmak Suretiyle” Dolandırıcılık olaylarının şüpheli veya şüphelilerinin yakalanmasına yönelik olarak başlatılan çalışmalar kapsamında, S. Y. (31) ve O. G. (31) isimli şahıslar yakalanmış, S. Y. (31) isimli şahsın evinde yapılan aramada çalınan yaklaşık 30.000 TL değerinde ziynet eşyası ve para mağdurlara teslim edilmiş, şüphelilerden O.G. çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmış, diğer şüpheli S. Y. (31) tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmıştır.

 ERTUĞRULGAZİ ŞENLİKLERİNDE YANKESİCİ VE RUHSATSIZ TABANCA YAKALANDI

Söğüt ilçemizde düzenlenen 733. Ertuğrulgazi’ yi anma şenliklerinde Asayiş Ekiplerimizin yapmış olduğu çalışmalarda 136 adet hırsızlık, yankesicilik vb. suçlardan sabıkası bulunan C.B. isimli şahıs yankesicilik yaptığı esnada suçüstü yakalanmış olup, faili meçhul olan 4 ayrı yankesicilik olayı aydınlatılmış, yine şenlikler sonunda devriye görevine devam eden ekiplerimiz şüphelendiği bir şahıs üzerinde yaptığı kontrollerde ruhsatsız tabanca ele geçirmiştir.

B) Çeşitli Suçlarda Kullanılan ve Ele Geçen Suç Aletleri;

Bozüyük İlçemizde adli olaylarda 3 adet bıçak ele geçirilerek suç eşyaları ve konu ile ilgili düzenlenen evraklar adli makamlara sevk edilmiştir.

Söğüt İlçemizde adli olaylarda 1 adet Sarsılmaz marka tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 2 adet şarjör ele geçirilerek suç eşyaları ve konu ile ilgili düzenlenen evraklar adli makamlara sevk edilmiştir.

Pazaryeri İlçemizde adli olaylarda 1 adet bıçak, 2 adet tüfek, 2 adet kurusıkı tabanca, ele geçirilerek suç eşyaları ve konu ile ilgili düzenlenen evraklar adli makamlara sevk edilmiştir.

KOM Olaylarında Ele Geçen Deliller:


İlimiz Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışma sonucunda;

2579,41 gr Kubar Esrar

13 kök Kenevir Bitkisi

192,4 gr Kenevir Tohumu

2,9 gr Kenevir Bitkisi

3 adet sahte 100 TL

1 adet sahte 200 TL

60 karton (600 Paket) kaçak sigara

20 adet Velcade 3,5 mg ilaç,

12 adet Altuzan 400 mg ilaç olmak üzere toplam yaklaşık piyasa değeri 145.000 TL olan kanser ilacı,

23 adet değişik kanser hastalarına ait sağlık raporu ve ilaç kullanım listesi çıktısı,

13 adet değişik şahıslara ait kimlik bilgileri, rapor tarihleri, ilaç kullanım süreleri ve telefon numaralarının yazılı bulunduğu kâğıt,

11 adet değişik şahıs adına yazılmış Uzman Doktor imza ve kaşesi bulunan reçete kâğıdı,

3 adet değişik şahsa ait kimlik fotokopisi,

1 adet şüpheli şahısların yol güzergâhlarını gösterir harita ele geçirilmiştir.

Bozüyük İlçemizde;

2 adet sahte 100 TL

1 adet kaçak telefon

2 gram Bonzai

34 adet extasy

 Söğüt İlçemizde;

 47 karton (470 paket) kaçak sigara

20 adet puro

 C) İl Genelinde Yapılan Umuma Açık Yerlerin Denetlemelerinde;

İl merkezinde Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 2 adet içkili restaurant, 20 adet kıraathane, 7 adet kafe, 14 adet internet kafe, 3 adet oyun salonu denetlenmiş, denetlemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır.

Bozüyük İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 25 umuma açık işyeri denetlenmiş, 8 umuma açık işyerinde tespit edilen aksaklıklar için gerekli yazışmalar yapılmıştır.

Söğüt İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 4 Çay Bahçesi, 11 Kahvehane, 1 Oyun Salonu, 2 İçkili Lokanta 1 Tekel Bayi denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. 

Gölpazarı Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce 11 umuma açık işyeri denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Osmaneli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce 11 Kıraathane, 3 internet kafe, 14 çay salonu, 1 içkili yer, 1 adet şehir hamamı denetlenmiş denetlenen umuma açık istirahat ve eğlence yerlerine işlem yapılmıştır.

Pazaryeri Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce 7 umuma açık işyeri denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

Yenipazar Polis Merkez Amirliğine bağlı ekiplerce 3 umuma açık işyeri denetlenmiş herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

İnhisar İlçe Emniyet Amirliğine bağlı ekiplerce 4 Kıraathane, 2 İçkili Restoran, 1 internet kafe, 2 Adet Tekel Bayii denetlenmiş olup yapılan denetlemelerde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır.

 D) Kabahatler:

 

KABAHATLER

GENEL TOPLAM

KABAHAT

CEZA

Emre Aykırı Davranış (Madde 32)

1

189,00 TL

Dilencilik (Madde 33)

0

0,00 TL

Kumar oynamak (Madde 34)

0

0,00 TL

Sarhoşluk (Madde 35)

16

1.456,00 TL

Gürültü (Madde 36)

1

2.020,00 TL

Rahatsız Etme (Madde 37)

5

455,00 TL

Tütün Mam. Tüketilmesi (Madde 39)

7

637,00 TL

Kimliği Bildirmeme (Madde 40)

0

0,00 TL

Afiş Asma (Madde 42)

0

0,00 TL

Silah Taşıma (Madde 43)

1

91,00 TL

TOPLAM

31

4.848,00 TL

 E) Trafik Denetimleri:

Hız ihlali yapan 438,700 kişiye,

Alkollü araç kullanan 21 kişiye,

100 ceza puanını aşan 0 kişiye,

Emniyet kemeri takmayan 6 kişiye,

Kırmızı ışık ihlali yapan 38 kişiye,

Kasksız motosiklet kullanan 18 kişiye,

Park yasağı ihlal eden 595 kişiye,

Araçlarına muayene yaptırmayan 225 kişiye,

Taşıma sınırının üzerinde yolcu taşıyan 9 kişiye,

Yük taşıma sınırının üzerinde yük taşıyan 7 kişiye,

Araç sigortasını yaptırmayan 0 kişiye,

DİĞER Kural İhlalleri yapan 364 kişiye,

Toplamda 5670 kişiye, 1.114.161,00 TL para cezası uygulanmıştır

İlimiz genelinde vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kontrol, denetim ve çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.

 

 

 

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner620

banner390

banner510

banner658