banner566
banner401
banner422

AK PARTİLİ KAYA ELEŞTİRDİ, BAŞKAN ŞAHİN YANIT DAHİ VERMEDİ

AK Parti sözcüsü Çetin Kaya, Belediye Meclis toplantısında Başkan Semih Şahin’i ilk olarak toplantıda bulunmasına rağmen, Meclisi 1. Başkanvekili’nin yönetmesinin usulsüz olduğu konusunda eleştirdi. Bu eleştirisini önceki Meclis toplantısında da dile getirmiş olan Kaya’ya Başkan Şahin, durumun yasalara aykırı olmadığını belirtmişti.

Konuyu tekrar Haziran ayı Meclis toplantısında gündeme getiren Çetin Kaya, “Belediye Başkanı'nın Meclis toplantılarına katıldığı durumlarda Meclis 1. Başkanvekilinin Meclise Başkanlık etmesi mümkün olmayıp bizzat Belediye Başkanı'nın Meclis toplantısına başkanlık etmesi gerekmektedir. Bunun tek istisnası yıllık faaliyet raporunun görüşüldüğü toplantılarda Meclis 1. Başkanvekilinin Meclise Başkanlık etmesi mümkündür. Dolayısıyla Belediye Başkanı'nın Meclis toplantısında bulunması durumunda Meclis 1. Başkanvekilinin Meclise Başkanlık etmesi yasaya ve usule aykırı olduğu gibi, Belediye Başkanı'nın kendisine kanunla verilen bir görevi yerine getirmediği anlamına gelmektedir. Eğer ısrarcı olunup Belediye Başkanı toplantıdayken Meclise 1. Başkanvekilinin Başkanlık etmesi halinde alınan kararlar usul yönünden yasaya aykırı olacaktır. Bu durumda yasal yollara başvurulması halinde alınan tüm kararların usul yönünden iptal edilmesi durumu ortaya çıkacaktır, alınan kararların iptal edilmesi ise Meclisin saygınlığına gölge düşüreceği gibi bu kararlara dayanılarak yapılan idari işlemlerin de geçersiz olmasına neden olacak aynı zamanda zaman ve kaynak israfına yol açacaktır”dedi.

Başkan Semih Şahin’in, Çetin Kaya’nın bu eleştirisine karşı yanıt vermediği kaydedildi.

AK Partili Kaya, daha sonra yeniden söz alarak  “15 yıllık AK Parti Belediyesinde Bilecik’e pek çok eser kazandırıldı fakat özellikle Osmanlı’yı anımsatan çalışmalar yeni Belediye döneminde hiçe sayıldı. Belediye'nin Osmanlı’ya karşı olan bu tutumu tepkilere de neden olmuştur. Bilecik Belediyesi’nin borçlarını açıklamaya çalıştığı toplantıda, “biz, Osmanlı’dan kalan borçları Cumhuriyet tarihi içerisinde ödeyip şerefli kalmış bir neslin devamıyız” demişti. Bu söylemin akla ve mantığa sığan bir yönü yoktur. Cumhuriyet’ten önceki nesil kimin neslidir? Sözde ayırdığınız neslin özü nedir? Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ndeki biyografilerin kaldırılması da büyük talihsizliktir. Diğer yandan aralarında Şeyh Edebali Üniversitesi’nden mezun olmuş birinin de olduğu şehit haberleri gelmekteyken, Ramazan Konserlerini iptal edilmemesini kınıyoruz”dedi.

Osmanlı figürleri ve Osmanlı padişahları tarih şeridi biyografilerinin kaldırılması ile ilgili daha önce pek çok kez açıklama yapan Başkan Şahin, Çetin’in bu eleştirilerine yanıt verme gereği dahi duymayarak cevap vermedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Misafir 13 ay önce

Ne kadar boş konuşmalar ya. Önce siz tc ibaresini hiç yerden kullanmanızın hesabını verin. Nasil yandaşlarınıza sürekli para kazandirdiginizi anlattın. Bu ülkeyi nasıl sattığını anlatım. Bunların hesabını nasıl vericeksiniz bunu anlatin

Avatar
Misafir 13 ay önce

Sayın Kaya ne güzel söylemişsin (15 yıllık AK Parti Belediyesinde Bilecike pek çok eser kazandırıldı) 15 yıllık hizmete rağmen halk sizi tercih etmedi,daha şapkanızı önünüze almadınız mı,Milli iradeye saygılı olun boş muhalefet yapmayın.

Avatar
Hele bir sorun bakalım 13 ay önce

Selim yağcı istifa edince nihat can Bşk yrd.lığı görevinden istifa edip bşk oldu.
Belediye meclis üyesi olarak bşk yrd. Olma zorunluluğu var ama seçilmiş meclis üyelerinden bşk yrd. Atanmadı.
Nihat can ın başkanlığı döneminde Suç işlenmiş olmuyor mu ? CHP li üyeler hele sizde bir sorun bakalım akp li meclis üyelerine

Avatar
Bilecikli 13 ay önce

15 yıllık döneminizde şehit haberleri aldığımızda sizinde belediyeciliğinizi gördük. Programlardan hiç vazgeçmediniz. İnsanlar artık uyandı

Avatar
Sınıfta kaldınız 13 ay önce

Biz önceki dönemler CHP li meclis üyelerine kızardık Muhalefet edemiyorlar diye.
Ama AKP li meclis üyeleri Muhalefet edecek konu bulamıyorlar. Aynı konuyu masaya yatırıp yatırıp duruyorlar. Sınıfta kaldınız . CHP li meclis üyelerinden ders alın biraz

Avatar
Misafir 13 ay önce

Burnunuzun dibindeki Şerif pasa camisindeki paha bicilemez, tarihi, altın varaklı hat levhaları tamir edecez diye canına okumuşlar hiçbirinizin haberi yok, tutmuş 250 liralık baskı resimlere tarihi muamelesi yapıp muhalefet yapmaya calışıyorsunuz. Şerif paşa camisinde bir vakit namaza gidin ve başınızı kaldırıp ne olmuş diye bakın eşi benzeri Türkiye'de bir-iki tane olan tarihi eserlere. Bilgi notu: levhaların aynısı Konya Mevlana Türbesi önündeki Yavuz Selim Camisinde var.

Avatar
ayhan erdem 13 ay önce

şehit haberleri gelirken düğün yapan akp'li siyasetçileri unutmadık !
boş konuşmasınlar..

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner510