banner401
banner422
banner472

AK PARTİ BİLECİK KARARIMIZ EVET DEDİ


 Ak Parti Bilecik İl Teşkilatı Genel Başkan yardımcısı aynı zamanda Genel Merkez Teşkilat Başkanı Mustafa Ataş ve Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca’nın katılımlarıyla Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde İl Danışma Toplantısı gerçekleştirdi.Nisan ayında yapılacak referandum öncesinde Yeni Anayasa’nın halka iyi anlatılması ve sonucun evet çıkması gerektiği vurgulandı. Oldukça coşkulu geçen toplantıda “Sende var mısın Bilecik? Diye soran Sakarya İl Teşkilatının çağrısına hep bir ağızdan kararımız evet biz hazırız karşılığı verilirken, ellerde evet yazılı dövizler açıldı. Yine hep bir ağızdan Yalova İl teşkilatına çağrıda bulunarak sizde var mısınız Yalova diye soruldu.

Ak Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık referandum ve Yeni Anayasa’ya ilişkin yaptığı konuşmasında sivil bir anayasanın büyük bir ihtiyaç olduğunu söyledi. Karabıyık konuşmasında şunları aktardı: “Genel Merkez teşkilatımızın bizlere vermiş oldukları talimatları özellikle bize bu görev tebliğ edildikten sonra teşkilatlanma yapımızı Bilecik Teşkilatı olarak büyük ölçüde tamamlama gayreti içerisindeyiz. Şuan görüyorum ki bu yapılanmayı büyük ölçüde tamamlamışız.  İlin en büyük salonuna dahi sığmayan kocaman bir aile olmuşuz. Bizlere AK Parti ailesi olarak sürekli şu yönde eleştiriler yapıldı, Genel Başkan Yardımcımızın da malumu, “Neden bu kadar çok toplantı yapıyorsunuz? Nedir bu ev toplantıları? Seçim yok sandık çalışmaları da nedir?”dediler. Yeri geldi bizlerle alay ettiler. Ama bugün geldiğimiz noktada toplantıların ne kadar önemli olduğunu 15 Yıllık süreçte ne kadar doğru işler yaptığımızı bir gecede bize göstermeyi nasip etti. O gecede 15 Temmuz gecesiydi. 15 Temmuz gecesinde partimizden atılan bir mesajla binlerce ak gönüllü kardeşlerim hiçbir dakika tereddüt etmeden partimizin etrafında toplandılar ve demokrasimize sahip çıktılar. Bizleri yalnız bırakmayan kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Özellikle 15 Temmuz gibi yeni bir Kurtuluş Savaşı’nın yaşandığı o gecede bu teşkilatta görevli olduğumuza ne kadar şükretsek azdır. Bu bağlamda 15 Temmuz gecesinde ülkemizin geleceğine sahip çıkan tüm hemşerilerimi, vatandaşlarımı en kalbi duygularla selamlıyorum. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bugüne yapılan anayasaların tamamı halkla birlikte değil, halka rağmen yapılan darbe anayasalarıydı. Geldiğimiz noktada bürokratik oligarşinin ülkeyi yönetmeye talip olduğunu, halka rağmen bir yönetim profili oluşturmaya çalıştığını görüyoruz. Halkın temsilcileri olan Gazi Meclis’imiz tarafından yapılan sivil anayasaya ne kadar çok ihtiyacımız olduğu ortadadır. Bizler halkımızdan hiçbir zaman korkmadık. Bizler vatandaşlarımızdan hiçbir zaman kaçmadık. Kapalı kapılar ardında hiçbir hesaba dâhil olmadık. Hiçbir zaman sandığa gitmekten çekinmedik. Hatta Cumhurbaşkanımız dedi ki; “Anayasa değişikliği talebi 367 garabetini aşsa dahi halkımızın oylamasına sunulacaktır.” Bizler de bu düşüncedeki teşkilatlarız. Şimdi önümüzdeki süreçte bir halk oylaması yaşayacağız. 15 Yıllık AK Parti İktidarı döneminde hızlı tren projelerine, hava alanlarına, 3.Köprü’ye, Marmara’ya, Avaraysa Tüneli’ne hayır diyenler. PKK cenazelerine omuz verenler, bütün terör örgütleriyle aynısını söyleyenler tabi ki yine hayır diyecekler. Tabi ki darbe yapmak isteyecekler. Güçlü bir Türkiye için 2023 Türkiye’si için, 2071 hedefleri için bugün ben yoksam ne zaman var olacağım? Allah’ın izni ile bize sandıkta teveccüh gösteren halkımız bugün de bizden desteğini esirgemeyecektir.”

Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir ,”Bu referandum sürecinde de hep beraber teşkilatlarımızla birlik, beraberlik içerisinde milletimizin hayrına olduğunu düşündüğümüz cumhurbaşkanlığı sistemini çok güzel anlatacağız ve gene milletimizin bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum.”dedi. Eldemir yeni anayasa ve referanduma yönelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündeminde 316 Milletvekili arkadaşımızın imzası ile anayasa değişikliği teklifimiz yaklaşık 17 gün Anayasa Komisyonunda, yaklaşık 15 gün de Türkiye Büyük Milllet Meclisi genel kurulunda tartışıldı görüşüldü. Birçok engellemelere rağmen, birçok sıkıntılara rağmen bu anayasa değişikliğini milletimizin hayrına olduğu düşüncesiyle milletimizin karşısına getirdik. Bu yoğun tempoda, bu yorucu tempoda, bu sıkıntılı tempoda işte siz teşkilat mensubu arkadaşlarımın desteğini sürekli arkamızda hissettim. Bunun için ve bu salonu doldurduğunuz için hepinize özellikle teşekkür ediyorum. 2002 Yılından beri hangi konuda başımız sıkışsa biz tek merci olarak tek adres olarak her zaman milletimizi gördük. Ve önümüzde yine bir referandum süreci var. Ve yine karar için milletimize gidiyoruz.  Milletimiz ne derse başımızın üstünde yeri var ama şunu da çok iyi biliyoruz. 2002’den bu güne kadar girdiğimiz her seçimde de, her referandumda da milletimize kendimizi iyi izah ettiğimiz takdirde milletimiz bizi bu güne kadar hiç yalnız bırakmadı.  Bu referandum sürecinde de hep beraber teşkilatlarımızla birlik, beraberlik içerisinde milletimizin hayrına olduğunu düşündüğümüz cumhurbaşkanlığı sistemini çok güzel anlatacağız ve gene milletimizin bizi yalnız bırakmayacağına inanıyorum.”


Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı ise “Bu başlangıç yeni Türkiye’nin başlangıcı, bu başlangıç 2023’e, 2053’e, 2071’e giden ulvi yolun, medeniyet yolunun açılış kapısı inşallah bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada milletimiz bizim sorumuza “ Evet” diye cevap verecek.”dedi. Yağcı konuşmasında şunları kaydetti: “Öncelikle bizleri AK Parti gibi mukaddes bir çatı altında topladığı için ve ülkemizin bu medeniyet yolculuğunda bizleri birlikte el ele gönül gönüle vererek Liderimiz, Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında yürümeyi nasip ettiği için ve yeni Türkiye yolunda emin adımlarla yürürken bu yolculukta karınca kararınca bulunmayı nasip ettiği için Cenabı Hakka şükrediyoruz. Gerçekten ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Bu süreci Bilecik’imiz açısından dirilişin, kuruluşun ve kurtuluşun beşiği olan şehrimizde birlik, beraberlik, kardeşlik hamurunun karıldığı bu ulvi topraklarda bugün çok değerli Genel Başkan Yardımcımızın ve partimizin çok değerli büyüklerinin katılımıyla inşallah güzel bir başlangıcı hep birlikte yapacağız. Bu başlangıç yeni Türkiye’nin başlangıcı, bu başlangıç 2023’e, 2053’e, 2071’e giden ulvi yolun, medeniyet yolunun açılış kapısı inşallah bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada milletimiz bizim sorumuza “ Evet” diye cevap verecek. İnşallah biz gece ve gündüz çalışarak bu Evet’i hak etmek için teşkilatlar olarak, bu davaya gönül veren siz kardeşlerimle birlikte gece gündüz çalışarak bu Evet’in hakkını bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar vereceğiz.

Gerçekleşen toplantıya Ak Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, Ak Parti İl Başkanı Fikret Karabıyık, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin,  Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, İl ve İlçe Teşkilat Yöneticileri ve başkanları ile partililer katıldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner517

banner402

banner406

banner509

banner515

banner390

banner404

banner510