banner716
banner401
banner422

5 CHP’li o mad­de­ye “hayır” dedi ve madde geç­me­di

Bi­le­cik Be­le­di­ye­si Ara­lık ayı Mec­lis top­lan­tı­sı ger­çek­leş­ti­ri­lir­ken, 14 mad­de­den olu­şan top­lan­tı­nın 13. mad­de­si Mec­lis sa­lo­nun­da ha­ra­ret­li anlar ya­şat­tı. Be­le­di­ye Baş­ka­nı Semih Şahin’in baş­kan­lı­ğın­da ger­çek­leş­ti­ri­len top­lan­tı­nın 13. mad­de­si olan “5393 sa­yı­lı Be­le­di­ye Ka­nu­nu’nun 18. mad­de­si­nin 1. fık­ra­sı­nın (l) bendi ve 48. mad­de­si­ne is­ti­na­den 02/02/2016 tarih ve 2016/13 sa­yı­lı Be­le­di­ye Mec­lis Ka­ra­rıy­la ku­ru­lan Ruh­sat ve De­ne­tim Mü­dür­lü­ğü’nün kal­dı­rıl­ma­sı, 1. De­re­ce Ruh­sat ve De­ne­tim Mü­dü­rü kad­ro­su­nun iptal edil­me­si ve öde­ne­ğin ak­ta­rıl­ma­sı” ko­nu­su gün­de­me dam­ga­sı­nı vurdu.
“5 CHP’Lİ HAYIR DEDİ”
Söz ko­nu­su madde; AK Parti, MHP ve İYİ Parti’li üye­ler ile CHP’li üye­ler CHP Grup Baş­kan Ve­ki­li ve Grup Söz­cü­sü Hü­se­yin Yıl­dız, Ali Olcay, Birol Ünsal, Ahmet Kork­maz ve En­cü­men Üyesi Mu­har­rem Tü­fek­çi­oğ­lu‘nun red oyu ver­me­si so­nu­cu 8 kabul ve 16 red oyla red­de­dil­di.
“BAŞ­KAN İSTEDİĞİ GİBİ UY­GU­LA­MA YAPAR”
Oy­la­nan mad­de­nin Mec­lis’ten geç­me­me­si üze­ri­ne Baş­kan Şahin, ruh­sa­tı ol­ma­yan iş yer­le­ri­nin ken­di­si­ni açı­lı­şa davet et­ti­ği­ni, ko­puk­luk ol­du­ğu­nu ancak mad­de­nin geç­me­me­si­nin sorun teş­kil et­me­di­ği­ni ken­di­si­nin iş­le­yi­şi yine is­te­di­ği gibi ya­pa­ca­ğı­nı be­lir­te­rek, “ben bunu kağıt üze­rin­de bir­leş­tir­sem ne olur bir­leş­tir­me­sem ne olur sa­de­ce pro­se­dür ta­mam­la­nsın diye Mec­li­se sok­tum. Baş­kan is­te­di­ği gibi uy­gu­la­ma yapar çünkü yü­rüt­me ona ait” ifa­de­le­ri­ne yer verdi.


“YETKİ SİZDEY­SE NEDEN MECLİSE GETİRDİNİZ?”
Bunun üze­ri­ne söz alan AK Parti Grup Söz­cü­sü Çetin Kaya, “Za­bı­ta kol­luk kuv­vet­le­ri gö­re­vi gö­rü­yor ve in­si­ya­tif kul­lan­mak­ta zor­la­nı­yor. Za­bı­ta Mü­dür­lü­ğü ve Ruh­sat Mü­dür­lü­ğü fark­lı olur­sa va­tan­da­şın işi daha çabuk çö­zü­lür. Mü­dür­lük­le­ri açma ve ka­pat­ma yada bir­leş­tir­me yet­ki­si siz­dey­se neden Mec­li­se ge­tir­di­niz o zaman” yo­ru­mun­da bu­lun­du.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503