banner401
banner422

18 MADDEDE AYRI İBARELER VAR


Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü İle bir banka arasında yapılan promosyon anlaşmasında ihale şartnamesi ile imzalanana protokolün ayrı olduğu iddiası ile haber yayınlamıştık. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünün ihale şartnamesini yayınlamış imzalanan protokolü de Çevre Şehirlik Müdürünün kendisinin gazetemize göndererek yayınlatmasını istemiştik. Ne varki  haberimizden  2 ay geçmesine rağmen Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden ne bir protokol  nede haberimize cevap geldi.Bizde şimdi ihaleye çıkan şartname ile imzalanan protokol’ü yayınlıyor ve arasındaki 18 maddelik ayrı maddeyi kamuoyu ile paylaşıyoruz.

18 madde ayrı ibareler var

 

 

1.     Promosyon ihalesi yapılırken Kadroda olmasına rağmen 1 personele promosyon ücreti ödenmemiştir.

2.     İhale yapılmasından sonra müdürlüğe ilk ataması yapılan personele promosyon ücreti ödenmemiştir.

3.     Şartnamede olmasına rağmen Banka ATM’lerinin kullanımı konusu personel aleyhine olarak protokolde yer almamıştır.

4.     İhale şartnamesinde kredi kartlarından ve ek kartlardan ücret alınmayacak hükmü olmasına rağmen protokolde sadece bir kredi kartından ücret alınmayacaktır denilerek personel mağdur edilmiştir.

5.     “Bankanın Şubesinin bulunmadığı yerlerdeki ortak noktalardan (ATM) yapılan işlemlerden herhangi bir ad altında ücret alınmayacaktır.”  hükmü banka protokolünde yoktur.

6.     şartname maddesinde EFT işlemleri için saat sınırlaması yoktur. Banka ile yapılan protokolde saat 16.00 a kadar denilerek, saat sınırlaması konulmuştur. 

7.     Şartnamede bulunan “diğer tüm bankacılık hizmetlerinden her hangi bir masraf ve komisyon alınmayacaktır” hükmü protokole konulmamıştır.

8.     Banka kurum personelinin hesabının bulunduğu şubenin dışında ki her hangi bir şubesinden parasını çekebilecek, yatırabilecek, üçüncü kişilere havale ve EFT işlemlerini gerçekleştirebilecek olup bu işlemler için her hangi bir miktar sınırlaması olmayacak ve bu işlemler için her hangi bir ücret talep etmeyecektir. Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

9.     Banka Maaşın miktarına bakmaksızın ATM den günlük nakit çekme miktarını 1500,00  TLnın altına düşürmeyecektir. Ancak şubelerden yapılacak para çekme işlemlerinde her hangi bir miktar kısıtlaması yapmayacaktır. Denilmesine rağmen Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

10.  Banka kurumca yapılan anlaşma süresince ve sonrasında elde ettiği personel bilgilerini bu şartname hükümleri dışında başka bir amaç için kullanamaz ve üçüncü şahıslarla paylaşamaz. Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.             

11.  Tekliflerin değerlendirilmesinde, ekonomik açıdan en avantajlı teklif olarak şartnamede belirtilen tüm şartların kabul edildiği ve kişi başına toplam olarak verilen en yüksek promosyon tutar teklifi esas alınacaktır. Denilmesine rağmen  Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

12.  Banka, promosyon anlaşmasından sonra ataması yapılan veya ücretsiz izinden dönen personellerin promosyonları, protokolün kalan süresi hesap edilerek sisteme dahil edilerek ilk maaş ödemesi ile birlikte ödenir. Denilmesine rağmen  Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

13.  Banka başka kurumlardan naklen ataması yapılan personele önceki kurumdan promosyon almadığını belgelemesi durumunda, anlaşmanın kalan süresi hesap edilerek sisteme dahil edilerek ilk maaş ödemesi ile birlikte ödenir.(Sözleşmenin  son altı ayı içerisinde başlayan personele ise her hangi bir ödeme yapılmayacak.) Denilmesine rağmen  Banka ile imzalan protokolde “Kuruluşun  personel sayısındaki artış, promosyon tutarının artırılması hususunda bir talep hakkı doğurmayacaktır.” hükmü konulmuştur.

14.  Protokol başlangıç tarihinden sonra sisteme dahil olan personelin promosyon tutarı; kişi başına belirlenen promosyon tutarının 36 aya bölünüp personelin maaş alacağı ay (protokolün bitiş tarihi esas alınacaktır.) sayısı ile çarpılması sonucu bulunacaktır. Denilmesine rağmen  Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

15.  Banka kurumdan herhangi bir nedenle nakil, emeklilik, istifa, ücretsiz izin, ölüm vs. gibi nedenlerle görevinden ayrılan personelden ödenmiş promosyonun iadesini talep edemez, protokol süresince kurumumuzun idari bağımlılığının değişmesi ve kuruluş yasasının iptal edilmesi durumunda personele ödenen promosyon tutarlarının iadesi talep edilemeyeceği gibi her hangi bir hak talebinde bulunmayacaktır. Denilmesine rağmen  Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

16.  Anlaşmalı banka, bu şartnamede belirtilen şartları yerine getirmekle hükümlüdür. İmzalanan protokolde şartname maddelerin bazılarının hiç olmadığı gibi, Banka, protokol ile müdürlüğü ve çalışanları taahhüt altına sokan çeşitli maddeleri imzalatmıştır.

17.  Bu şartnamede belirtilen hususlar banka tarafından yerine getirilmediği taktirde banka hak talep edemez ve davacı olamaz. Denilmesine rağmen  Banka ile imzalan protokolde bu madde ile ilgili hiçbir hüküm yoktur.

İhtilaf halinde Bilecik Mahkemeleri yetkilidir. denilmesine rağmen  İmzalanan protokolde  “İşbu Protokolden doğan her türlü anlaşmazlığın çözümünde, İstanbul (Merkez) Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir” hükmü konulmuştur.    

Anahtar Kelimeler:
Oktay özker
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
recep 5 yıl önce

eyvah eyvah. şimdi ne olacak. veli yetim gibi bu müdürde mi açığa alınacak ? ama zannetmiyorum. bu müdür akıllı birisine benziyor , böyle bir hata yapmamıştır

Avatar
çapulcunun biri 5 yıl önce

mustafa narı astınız,kenan şengülü zehirlediniz,oktay özkeri yedirmeyizz

Avatar
11-16-17 5 yıl önce

11. madde 16. madde ve 17 . maddeye göre ihaleye fesat karıştırılmışmı oluyor?
ben anlamadım ama hayırlısı

Avatar
kurbanlık koyun 5 yıl önce

tencere tava bunlar hep aynı hava

Avatar
ak saçlı 5 yıl önce

her belgenin altına imza atarsanız böyle olur,benim imzam varmı?yok.e o halde rahatım,siz daha memurluğu öğrenememişsiniz.

Avatar
duyarlı vatandaş 5 yıl önce

kuruma müfettiş gelmiş diye duydum bakalım bu müdür daha ne kadar durabilecek bilecikte....

Avatar
rumuz1 5 yıl önce

allah yalovaya sabır versin

banner369

banner92

banner417

banner466

banner406

banner461

banner390

banner404