“Tepelerin Arkasında, Vadilerin Yamaçlarında, Derelerin Kenarlarında, Nerede Tüten Bir Ocak, Nerede Yanan Bir Işık Gördüysek, Uzak Yakın, Kolay Zor Demeden Oralarda Yaşayan Hemşerilerimize Hizmet Götürme Yarışı İçinde Olduk.”

28 Mart 2004 yerel yönetim seçimlerinde, milletimizin desteğini ve teveccühünü alan AKPARTİ olarak, göreve geldiğimiz tarihten bu güne 11 hizmet dolu yılı geride bıraktık. Bu 11 yıl içerisinde '' Kalkınma Yerelden Başlar '' anlayışı doğrultusunda İlimizin tamamında özellikle kırsal kesimimizde, köylerimizde birçok yatırımları ve çalışmaları gerçekleştirdik.
Bu hizmetler hükümetimizin desteği ve İlimize yıllar içerisinde tahsis edilen ödenekler ile yapıldı. Bunların en önemlisi 2005 yılında başlayıp hala devam eden ve son yılların en büyük tarımsal ve kırsal alanda kalkınmayı destekleyen proje olan KÖYDES sayesinde olmuştur. Bu yıl gelen 4.084.727 TL ödenekle birlikte 2005 - 2015 yılları arasında İlimize tahsis edilen ödenek miktarı yaklaşık 60.000.000 TL'yi bulmuştur. Bununla birlikte söz konusu bu rakam sadece hükümetimizce İlimize gönderilen rakam olup, bu ödeneğin dışında İl Özel İdaresi Bütçemizden de yatırımlar yapılmaktadır. İlimize tahsis edilen bu kaynaklar geçtiğimiz 11 yıl içerisinde içme suları, tarımsal sulama, köy yolları, kilitli parke taşı ve köy meydanı düzenlemeleri, hal-kantar-kuruluk yapımlarında, OSB'lerimizde, Köylere Hizmet Götürme Birliklerimizde olmak üzere daha birçok farklı alanda yapılan yatırımlarda kullanılmaktadır.

İÇME SULARI
İlimizin 8 ilçesine bağlı 245 köyümüzün tamamında sağlıklı şebeke içme ve kullanma suyu çalışmalarımız tamamlanmıştır. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımızın mutfağında ki, banyosunda ki çeşmesinden suyu akmayan evimiz kalmamıştır. Mevcutta bulunan içme suyu depolarımızın içleri suya dayanıklı yer karosu ile kaplanmaya devam edilmektedir. Buna ek olarak içme sularının temizliği için elzem olan klorlama da artık otomatik sistem montajları sayesinde zahmetsiz ve kolay olmaktadır. Köylerimizde içme suları konusunda gerekli görülen tüm bakım-onarım ve yatırımlarımıza ara vermeden devam etmekteyiz.

TARIMSAL SULAMA
Köylerimizde yaşayan hemşerilerimizi çalışır, üretir ve kazanır hale getirebilmek için tarımsal sulama çalışmalarımız, Hayvan İçme Suyu (HİS) ve Küçük Ölçekli Sulama göleti (KÖS) ve kapalı şebeke damlama sulama çalışmalarımıza her yıl yeni ilaveler yapmaktayız. Gölet ve tarımsal sulama çalışmalarımız İl Özel İdaresi bütçesiyle yapılanlar, başlanılıp bitirilenler ile birlikte on binlerce dönüm arazi sulu tarıma açıldı. Ayrıca Eskişehir Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünce (DSİ) , aynı amaçla yapılan gölet ve kapalı şebeke damlama sulama tesislerimizin birçoğu tamamlandı ve bir kısmının da inşaatı devam etmektedir. İlimiz ekonomisi açısından bu denli önemli yatırımların hayata geçirilmesinde gayretli çalışmalarından dolayı Eskişehir Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğüne Bilecikli hemşerilerimiz adına teşekkür ederiz.

KÖY YOLLARI
Köy Hizmetleri, 2005 yılından sonra da İl Özel İdareleri denilince akla ilk gelen köy yollarımız olmaktadır. İlimizin 1848 km'lik köy yolunun yaklaşık 1000 km'lik kısmı sathi kaplama asfalttır. Bu köy yollarımızın bakımı-onarımı ve standart geliştirme çalışmaları devam etmektedir. İlimiz, köy yolları hareketli ve ülke ekonomisine katkısı olan bir yapıya sahiptir. Şöyle ki; İlimiz genelinde bulunan köylerimiz arasında yüzlerce mermer ocağı ve yer altı madenlerinin çıkartıldığı maden ocakları bulunmaktadır. Seramiğin ham maddesi olarak kullanılan kaolin, kil vb. malzemeler bu maden ocaklarından çıkarılmakta. Bu ocakların çalıştırılması ve ortaya çıkan hammaddenin işlenip mamul haline getirileceği yerlere nakli sırasında kullanılan köy yollarımız çok kısa ömürlü olmakta, çok daha çabuk yıpranıp ekonomik ömrünü tamamlamaktadır. Bununla birlikte yollarımız yıpranmasın diye madencilik faaliyet sahasını durdurmak veya tamamıyla kapatmak tabiri caizse yeni bir araba alıp çabuk eskimesin diye garaja kilitlemek gibi bir şey olacaktır. Elbette ki yolarımız madencilik faaliyetleri sebebiyle çabuk yıpranmakta ama İlimiz ve Ülke ekonomimize sağladığı gelir göz ardı edilemeyecek boyutlardadır. Ayrıca Bilecik İl Özel İdaresi olarak 2015 Mali Yılı Bütçemizin büyük bir bölümünü mevcut yollarımızın bakım-onarımı ile standart geliştirme ve yeni yolların yapımına ayırdık. İl Özel İdaresi teknik personelimizde daha kaliteli, dayanıklı ve uzun ömürlü yolların yapımı için araştırmalar gerçekleştirmektedir. İl Özel İdaremiz mevcut yollarımızın bakım-onarım, standardını geliştirme ve yol genişletmenin yanı sıra artık sıcak asfalt dökebilecek imkanlara da tamamlanmak üzere olan asfalt-plent şantiyesi sayesinde kavuşabilecek. Tamamlanacak bu yatırımında İlimize hayırlı olacağı kanaatindeyiz.

KİLİTLİ PARKE TAŞI
Köylerimizde yaşayan hemşerilerimizi kışın çamurlu, yazın tozlu eski köy yollarından kurtarabilmek amacıyla kilitli parke taşı uygulamalı sokak ve cadde yolları ile köy meydanı düzenlemeleri çalışmalarımıza ara vermeden devam etmekteyiz. Bu işin kahrını çekenlerden olan muhtarlarımıza ve devlet-millet işbirliği ile gerçekleştirilmesinde, katkısı olan, emeği geçen köylü hemşerilerimize gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca köylerimizde yaşayan çocuk ve gençlerimizde unutulmadı. Çocuk oyun grupları ve gençlerimizin spor yapabilecekleri sosyal aktivite alanları göz ardı edilmeden köylerimizde yapılmaya devam edilmektedir.

HAL - KANTAR – KURULUK
Sebze ve meyve üretiminin yoğunlukla gerçekleştirildiği yerleşim yerlerimizde önceki yıllarda yapılmış olan köylülerimizin hal binası dediği yapılar ve otomatik kantar kurma talepleri yerine getirilmeye çalışılmaktadır. Bunun yanında köylünün düğünde, dernekte ve çok amaçlı olarak kullanabilecekleri metal çatılı kışın yağmurdan soğuktan , yazın da güneşten sıcaktan koruyan KURULUK adını verdiğimiz korunaklı alan yapılarının inşaları devam etmektedir.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİMİZ (OSB)
İlimizde Merkez 2. OSB, Bozüyük, Pazaryeri, Osmaneli ve Söğüt OSB'leri dahil olmak üzere 5 adet sanayi bölgesi vardır. Bu sanayi bölgelerinin tamamı İl Özel İdaresi bütçe imkanları ve kurulumları sırasında görev almış Sayın Valilerimiz, dönemin İl Genel Meclisi üyelerimiz ve İl Özel İdaresinin gayretli çalışanları sayesinde kurulmuşlardır. İlimiz Bilecik Standartlarında yüz ölçümü ve nüfusa sahip başka hiç bir il de bu kadar OSB bulunmamaktadır. Bu konuda zamanında doğru adımlar ve atılımlar gerçekleştirerek geleceği görebilen Sayın Valilerimize, meclis üyelerimize ve emeği geçen tüm İl Özel İdaresi çalışanlarına Bilecikliler olarak ne kadar teşekkür etsek azdır.
İlimiz de mevcut 1. OSB ile birlikte 6 OSB hizmet vermekte olup, bu sanayi bölgelerindeki fabrikalarda üretim yapılmakta ve binlerce vatandaşımıza iş bulma imkanı sağlanmaktadır. Buna ek olarak Bilecik Belediyesi ve İl Özel İdaremizin ortaklığında kurulması planlanan Dereşemsettin ile Kepirler köyü arasında ki OSB ile ilgili de yapılan çalışmaların son aşamasına gelinmiştir.

KÖYLERE HİZMET GÖTÜRME BİRLİKLERİMİZ
Merkez İlçemizde Vali Yardımcısı, İlçelerimizde Kaymakamlarımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz ve Muhtarlarımızın üyesi olduğu Köylere Hizmet Götürme Birliklerince de köy ortak malı olan çeşme, hamam, cami, okul, köy konağı vb. yapıların tamiri ve bakımı sürekli olarak yapılmaktadır. Ayrıca muhtarlarımızdan gelen talepler birlik encümenlerince değerlendirilerek aynı yıl içerisinde yerine getirilmektedir.
2005 yılından günümüze kadar geçen dönemde kırsal kesim ve köylerimizin kalkınmasının amaçlandığı KÖYDES projelerinin düşünülüp hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm Milletvekillerimize, bu projeler kapsamında İlimize tahsisli ödeneklerin yerinde ve zamanında kullanılmasını sağlayan Valilerimize, Kaymakamlarımıza, İl Özel İdaresi amir, memur ve işçi personeline, yerel siyasetçilerimiz Belediye Başkanlarımıza, Meclis Üyelerimize ve Muhtarlarımıza, bütün bu çalışmalarımızın ve faaliyetlerimizin kamuoyuna duyurulmasında görev alan tüm basın mensubu kardeşlerimize Bilecikli Hemşerilerimiz adına gönülden teşekkür ederiz. 2015 Yılının yakında başlayacak olan kırsal kesimde, tarla, bağ-bahçe de çalışma sezonunun hayırlı olmasını, Bu yılın sonunda alınacak hasadın bol, kazançlarının bereketli olmasını dilerim.


H. Hüseyin ÇELİK
İl Genel Meclisi Üyesi
AKPARTİ Grup Başkan Vekili
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa 3 yıl önce

Yapılcak olan 3 organızeye bari büyük düzgün fabrıkalar getırınde bişeye benzesin.o zaman sen bak Bilecik e.

Avatar
vatandaş 3 yıl önce

hastahanesi yok, hızlı treni yok, tren garı yok, terminali yok, bursa yolu vahim. seçim zamanı gelince ancak yaptığınız kurulukları yazarsınız icraat olarak...

Avatar
samet 3 yıl önce

nelerden bahsediliyor yaa aynı gün projeyey cıkmıs devlet hastanesi hala yok ama ankaranın bir ilçesinde bittii yenişhir yolu desen aynı bilecik sahipiszz allahın izniyle bu secimde bilecek

Avatar
yurttas 3 yıl önce

Ekonomik degil diye Golpazarı Bedi koyu 400 m yolu açmayıp yolagı icinde oldugu halde 2700 myolu dolandırıp insanlara bilhassa kısın eziyet eden zıhniyetin hizmeti hangi kafaya gore hizmet sayılır biraz duşunmek gerek..

Avatar
samet. 3 yıl önce

her işte aksaklıklar yaşanabilir. ufak tefek sorunlara değil, büyük resme bakmak gerekir. partinin hem genelde hem de yerelde çalışmalarını taktir ve memnuniyetle takip ediyoruz. dualarımız sizinle. bu seçimde de durmak yok yola devam. başarılarınızın devamını diliyorum

Avatar
bilecik sevdalısı 3 yıl önce

h. hüseyin çelik beyefendi, sizin ve partimizin teşkilatının çalışmalarını yakından takip ediyoruz. bilecik'e çok emeğiniz var. partimizin aday belirleme sürecindeki bu sessizlikte ak partiyi gündemde tuttuğunuz için sizi tebrik ediyorum. siyaset incelik meselesidir. başarılar dilerim.

Avatar
bosişler bunlarr 3 yıl önce

akp bilecğe bos işlerle ugrastıı yol agac dikimii yaparak hani develet hastanesii yenişhir yolu nerde yada osb bölgesi ne olduu

Avatar
blc 3 yıl önce

sayın başkan( gönüllerimizin başkanı )bilecik'e yaptıklarınız ortada doğru söze söylenecek bir şey yok .siyasi kaygılarla,kavgalarla uğraşmadan yaptığınız hizmetler için biz sizin şahsınıza teşekkür ederiz.sağ olun var olun...

banner94

banner92

banner321

banner333

banner329

banner328

banner324